שתף קטע נבחר
צילום: shuttershock

בנקים החלו לחסום את הגלישה מחו"ל לאתריהם

פרסום ראשון: פאניקה במערכת הבנקאית. לאחר שהותקף בצהריים, הבנק הבינלאומי חסם את אתרו לגלישה מחו"ל, וגם בדיסקונט ביצעו מהלך דומה. ל-ynet נודע כי גם בנקים נוספים שוקלים לחסום את הגישה. בכיר במערכת הבנקאות: דרוש צעד דרסטי, גם אם במחיר של פגיעה בחלק מהלקוחות

במערכת הבנקאית שוקלים ברצינות לסגור את הגלישה מחו"ל לאתרים פיננסיים בישראל. ממידע שהגיע לידי ynet עולה כי הצעד הדרמטי נשקל בעקבות התייעצות של מספר בנקים מול בנק ישראל, על רקע ניסיונות התקיפה של אתרי הבנקים וחברות כרטיסי האשראי. בבנק הבינלאומי המהלך כבר יצא לדרך והגישה מחו"ל נחסמה כצעד מנע לניסיונות התקפה נוספים.

 

כמה שעות לאחר מכן, הודיע גם בנק דיסקונט על מהלך דומה. בבנק מדגישים כי הם לא נתונים לכל התקפה מסוג שהוא והמהלך הוא צעד מנע בלבד.

 

מלחמה ברשת - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

בעקבות המהלך, שהציעו הבנקים, עלולים להיפגע ישראלים רבים השוהים בחו"ל ונזקקים לגישה לחשבון שלהם באינטרנט. גורם בכיר במערכת הבנקאות אמר כי הסיכונים הקיימים כרגע דורשים נקיטת צעד דרסטי, כהוראת שעה גם אם המשמעות היא פגיעה בחלק מהלקוחות.

 

לאחר חברות האשראי והבורסה לניירות ערך, הגיע בצהריים גם תורם של הבנקים ליפול קורבן למתקפת האקרים. האתרים של קבוצת הבנק הבינלאומי נמצאו תחת מתקפת סייבר. החל משעות הצהריים נפלו לסירוגין אתר האינטרנט של הבנק הבינלאומי ואתרי האינטרנט של בנק מסד ובנק אוצר החייל, שבבעלותו.

 

הבוקר קבוצת האקרים פרו-פלסטינים, המכנה את עצמה "סיוט", הודיעה כי הפילה את אתר האינטרנט של חברת התעופה אל-על, וכן את אתר האינטרנט של הבורסה לניירות ערך.

 

אתר הבורסה הבוקר בזמן המתקפה ()
אתר הבורסה הבוקר בזמן המתקפה

 

האתר של אל-על לא עלה כלל, ואתר הבורסה לניירות ערך "קרטע", והציג רק נתוני המסחר, ללא אפשרות לפעולה אחרת. בבורסה הבהירו שהמסחר עצמו מתנהל כרגיל, והמחשב המנהל אותו נפרד מהאתר. כעבור כשעה וחצי האתר חזר לפעילת רגילה, וגם אתר אל על כבר פועל כרגיל.

 

שעות ספורות לאחר מכן הגיע תורם של הבנקים: האתרים של הבנק הבינלאומי ואתרי האינטרנט של בנק מסד ובנק אוצר החייל, שבבעלותו נפלו לסירוגין.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נגיד בנק ישראל סטנלי פישר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים