שתף קטע נבחר

השר כץ: שיטת הממשל תשונה עד הבחירות

כץ, העומד בראש ועדת המשילות, הדגיש כי מהלכיו מתואמים עם ראש הממשלה. בין השינויים המוצעים: העלאת אחוז החסימה, הגבלת מספר השרים וסגניהם ושילוב בחירות אזוריות

הבטחת בחירות? שיטת הממשל בישראל, שעוררה לא אחת ביקורת רבה מצד גורמים במערכת הפוליטית ומחוצה לה, עומדת בפני מבחן נוסף. שר התחבורה, ישראל כץ, שעומד בראש ועדת המשילות, הצהיר היום (ב') כי "עד הבחירות הקרובות נשנה את שיטת הממשל".

 

עוד בערוץ החדשות:

 

במסיבת עיתונאים של המרכז הישראלי להעצמת האזרח, הדגיש כץ כי יפעל לשינוי השיטה כבר בקדנציה הנוכחית של

הכנסת, לפי ארבעה פרמטרים: העלאת אחוז החסימה, הגבלת מספר השרים וסגניהם בממשלה, הגדלת הרוב הדרוש להפלת הממשלה בהצעת אי אמון ושילוב בחירות אזוריות.

 

"הצורך בשינוי שיטת הממשל אינו נתון למחלוקת, והוא מצוי בשלב היישום. מטרת השינוי אינה הבטחת המשילות למפלגה זו או אחרת, אלא הבטחת משילות יציבה לכל ממשלה באשר היא. על מנת שמדינת ישראל תוכל להתמודד עם האתגרים הניצבים בפניה, אנו חייבים ליצור שינויים, כך שיתאפשר לממשלה המכהנת לקבל החלטות משמעותיות וליישמן. כל הפרמטרים המוצעים יועלו לחקיקה בכנסת זו על מנת להשפיע כבר על הבחירות הבאות".

 

כץ הוסיף כי המהלכים מתואמים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "שגם הוא מבין שיציבות שלטונית תחייב את שינוי שיטת

הממשל", כדבריו.

 

אורי דורי, נשיא המרכז הישראלי להעצמת האזרח, דיבר אף הוא במסיבת העיתונאים ואמר כי "יש ליצור שיטה המאפשרת שלטון יציב של ארבע שנים עם אופק משילות. בקיץ האחרון למדנו מה כוחו של הציבור הישראלי, ולפיכך אנו רואים בו את אחד היעדים המרכזיים לקמפיין שהשקנו, שנועד לעודד את הציבור לתמוך בשינוי".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומיסקי
שינוי בבחירות הקרובות?
צילום: אלכס קולומיסקי
ישראל כץ. "מתואם עם נתניהו"
צילום: יואב מלכה
מומלצים