שתף קטע נבחר

ברזילי מלא, חולים מופנים לבתי חולים אחרים

התפוסה במחלקות הפנימיות בבית החולים באשקלון הגיעה לכ-180 אחוז. "נאלצנו לשים חולים בכל מקום אפשרי", סיפר סגן מנהל המוסד הרפואי, ד"ר אמיל חי, והאיץ במשרד הבריאות לזרז פתיחת מחלקות נוספות במקום

הנהלת בית החולים ברזילי באשקלון הודיעה הערב (יום ב') כי כל המחלקות הפנימיות במוסד הרפואי מלאות עד אפס מקום, וביקשה מהאזרחים שמתכוונים להגיע לבית החולים לפנות לבתי חולים אחרים או למוקדי הרפואה הדחופה של קופות החולים.

 

עוד בערוץ החדשות:

בהנהלת בית החולים אמרו כי התפוסה במחלקות הפנימיות עומדת על כ-180 אחוז. לדברי סגן מנהל ברזילי, ד"ר אמיל חי, המספרים היו יותר גבוהים וירדו מעט לאחר ששוחררו מספר מטופלים מהמחלקות.

 

הצוות בבית החולים באשקלון כבר רגיל לתפוסה של מעל 100 אחוז במחלקות, אך היום מדובר בעומס כבד ביותר. "לצערנו הרב, נאלצנו לנקוט את הצעד הזה לאחר שהגענו עד לאפס מקום במחלקות הללו", אמר ד"ר חי, "נאלצנו לשים חולים בכל מקום אפשרי במחלקה, אבל בסופו של דבר אי אפשר לטפל כך בחולים בצורה

רצינית ויסודית. אנו רק בתחילת החורף ואנו מקווים מאוד שהגורמים השונים יפעלו לזרז פתיחה של מחלקות נוספות בבית החולים".

 

לדברי סגן המנהל, מדובר בתהליך ארוך שמעורב בו משרד הבריאות. כך, למשל, מנסים כעת להכשיר את המרתף בבית החולים לקליטת חולים נוספים. "אנו פועלים בעניין הזה מול הנהלת משרד הבריאות", אמר, "הם מיודעים בכל מה שקורה בבית החולים". 

 

לדברי ד"ר חי, אם מחר יימשך זרם הפונים למחלקות הפנימיות, ישקלו בבית החולים לשחרר חולים ממחלקות אחרות, כמו מחלקת אף-אוזן-גרון ואולי גם מחלקות אחרות. "אנו מקווים שלא נגיע למצב הזה", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית החולים ברזילי
צילום: צפריר אביוב
מומלצים