שתף קטע נבחר

נאום "אנסטסיה והאינסטלציה": טיבי הורחק לשבוע

החמשיר בכנסת בעניין ח"כ אנסטסיה מיכאלי ששפכה מים עלה ביוקר לח"כ אחמד טיבי, שהורחק לשבוע מהמליאה. ח"כ מיכאלי הושעתה לחודש בעקבות האירוע האלים. "יכול להיות שלוועדה נדפקה האינסטלציה?", תהה טיבי

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה הבוקר (יום ג') להרחיק ממליאת הכנסת למשך שבוע את ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), בעקבות החמשיר שקרא על אנסטסיה מיכאלי לאחר תקרית כוס המים, תחת הכותרת "לאנסטסיה נפגעה האינסטלציה". טיבי יורשה להשתתף רק בהצבעות והרחקתו תיכנס לתוקף מיום ראשון הקרוב.

 

"ועדת האתיקה מבקשת להביע שאט נפש מדבריו של ח"כ טיבי במליאת הכנסת, אשר כללו שפה נמוכה ודברי עלבון בעלי קונוטציות מיניות, משפילות ושוביניסטיות", נמסר בהודעת הוועדה. "חומרה מיוחדת רואה הוועדה בכך שאין המדובר בפליטת פה או בדברים שנאמרו בסערת רגשות, אלא בנאום שנכתב מראש במטרה להיקרא במליאת הכנסת".

 

טיבי עצמו לא הפיק לקחים מהעונש, ואמר בתגובה כי הוא "נדהם אך לא מופתע. כנראה שהוועדה נבהלה מעצמה בשל העונש שהשיתה על אנסטסיה ששפכה כוס מים, ואצה לאזן זאת בעונש הרחקה הזוי על ח"כ ערבי".

 

לדבריו, ועדת האתיקה הזאת היא נטולת ערבים וחלק מחבריה מתייחסים אליי כאל אויב, ולכן החלטותיה נגועות בדעות קדומות. יכול להיות שלוועדה נדפקה האינסטלציה?", תהה טיבי.

 

התקרית שבה שפכה ח"כ מיכאלי כוס מים על ח"כ מג'אדלה אירעה במהלך דיון שנערך בוועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת. במהלך הדיון, שעסק במנהל בית ספר שלקח את תלמידיו למצעד זכויות אדם, התפתח ויכוח שבמהלכו אמר מג'אדלה למיכאלי "תשתקי". בהזדמנות אחרת פנה לח"כ שישב ליד מיכאלי, וביקש ממנו: "תשתיק אותה".

 

מיכאלי עזבה את הדיון, אך לאחר זמן מה שבה, מילאה מול המצלמות כוס מים מבקבוק, ושפכה את המים על מג'אדלה ההמום. היא טענה כי בדבריו פגע בכבודן של נשים, וכי היא החליטה להגן על כבודה. בעקבות האירוע, הורחקה מיכאלי לחודש שלם מהדיונים במליאה ובוועדות הכנסת.

 

זמן קצר לאחר התקרית, בזמן נאומים בני דקה, עלה טיבי לנאום והקדיש את זמנו למיכאלי. "אנסטסיה שנדפקה לה האינסטלציה גדלה שם, בערוגות הזבל של ישראל ביתנו או שמא נאמר 'רוסיה ביתנו'", ירה ח"כ טיבי בנאום. "משם

הייתה הדרך קצרה כדי להציע את אותו חוק המואזין, שבינתיים הפך למיזם משותף ביבי-אנסטסיה, וגם לשימוש הלא מושכל במים דווקא בתקופת יובש שבה כל טיפה חשובה. הרי ישראל מתייבשת, אבל ממש לא מתביישת".

 

ח"כ טיבי, שאמר כי "הרי רק אביגדור פיטפוטין מבין ערבית", חתם את דבריו באמירה: "אדוני היו"ר, אנסטסיה אחוזת האמוק שפכה כוס מים על עמיתה, ולכן אני אקרא לילד בשמו - כוֹס אָמוק". כאמור, בעקבות הנאום הזה, הורחק טיבי לשבוע. ההחלטה תיכנס לתוקף ביום א' הקרוב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי בנאום נגד אנסטסיה מיכאלי
צילום: גיל יוחנן
תקרית המים בכנסת
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים