שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  קפיצה קדימה: 2012 שנת הדולפין
  הם מהחיות האהובות עלינו, תמיד אציליות ותמיד מחייכות ומשחקות. אורלי נירן יהלום על הקשר שבין הדולפין לשנה חדשה שמהווה קפיצה בתודעה האנושית

  תרבויות עתיקות מאמינות כי הדולפין הוא מתנת האל, השנה מביא הדולפין לחיינו סגולה של נשימה ושימוש במקצב וצליל הבוראים יצירה חדשה ומלמד אותנו על בריאה חדשה. בספר "שפת החיות" מציין טד אנדרוס שבנצרות הקדומה הדולפין היה סמל לגאולה. 2012 היא שנת המשיח, שנה של גאולה אישית ופתח לגאולה כלל עולמית שתמשיך ותתפתח בשנים הקרובות.

   

  מהו משיח? משיח משתמש במילה ובתקשורת (שיח) כדי לברוא מציאות חדשה - כפי שבורא עולם אמר "ויהי אור" וכך נוצר האור. משיח הוא אינו אדם מסוים אלא תדר המאפשר בריאה. כדי לברוא מציאויות חדשות עלינו להיות במודעות גבוהה ולהבין את סודות היצירה על פני אימא אדמה וברקיעים העליונים. (משיח קשור גם לתקשורת ותנועות המונים דרך האינטרנט).

   

  שתי הצ'קרות המהותיות בשנה זו על פני אימא אדמה הן צ'קרת המין וצ'קרת הגרון המשלימה אותה. הדולפין מביא לידי ביטוי את איכויותיהן של שתי הצ'קרות הללו, ובשנה הקרובה ייפתחו לנו יותר אפשרויות לתקשר את עולם הרגש שלנו, למצוא פתרונות דרך תקשורת מוצלחת עם האנשים הקרובים אלינו ואפילו פריצת דרך ושיתוף פעולה במזרח תיכון חדש עם שכננו הערבים והפלסטינאים. השילוב נכון הוא בין צ'קרת הרגש- היצר והיצירה שלנו ובין צ'קרת הגרון- חופש הביטוי האישי מביא להגשמה.

   

  שנת 2011 הייתה שנת האדמה. אירועי הטבע שחווינו היו בהקשר לרעידות אדמה, כך שניתן לומר שבשנה שעברה חווינו זעזועים הקשורים בצ'קרת הבסיס, כמו התקוממויות במדינות בהן שליטים רודנים, חיבור לילד הקטן וסגירת מעגלים דרך הבנה מחודשת לגבי מה שנכון לנו. כמו כן, בשנה זו באו לידי ביטוי על הפלנטה שלנו מרכזי הבסיס והלב המשלימים זה את זה וקשורים ביסוד האדמה.

   

  השנה תבוא לידי ביטוי צ'קרת המין והרגש. שנת 2012 היא שנה שיסוד המים שזור בה, יסוד המאפשר תנועה ושינוי. נחווה תזוזה קדימה הנובעת מזרימה, זהו טבעם של המים. זה אומר שמקומות תקועים בחיינו מבחינה רגשית ומעשית ייפתחו ויאפשרו לנו לנוע הלאה ולהגשים את עצמנו לתוך מציאות חדשה. אין מדובר בסוף העולם אלא לידה מחדש. ולידה תמיד קשורה ביסוד המים וביצירתיות.

   

  מתנה נפלאה - הדולפינים (צילום: איי פי) (צילום: איי פי)
  מתנה נפלאה - הדולפינים(צילום: איי פי)

   

  הדולפינים חיים במים האוצרים את החיים על פני אימא אדמה. סגולת הדולפין היא ידיעת כוחו של הים ועוצמה בשימוש בקסמים הקשורים ליסוד המים. יסוד זה היווה מאז ומעולם סמל לפריון, נשיות, מיניות ומסתורין הכוח היוצר. הדולפין מלמד אותנו כיצד להיות יצירתיים, דרך קשר מקודש עם העולמות העליונים לצורך קבלת רעיונות חדשים והגשמתם בהוויה הפיזית. האנרגיה בשנת 2012 היא אנרגיה של ריפוי עוצמתי ופורץ מחסומים הנובע מסגולת הריפוי של הדולפינים.

   

  הדולפינים יוצרים ומגשימים מתוך משחק. הם צדים בקבוצות קטנות תוך כדי שיתוף והנאה - בשנה הקרובה נלמד לתת יותר מקום בחיינו לילד הקטן ולעבוד מתוך הנאה. התהליך של חיבור לילד הקטן החל כבר ב-2011 שהייתה שנת הילד הקטן. מה שהביא גם לשחרורו של גלעד שליט מהשבי, לפריצתה של דפני ליף ופריצות דרך משמעותיות בעולם הקשורות בצעירים ובילדים של כולנו (בית ספר למוזיקה בו נחשפנו לילדים מוכשרים ומדהימים).

   

  מגמה זו תימשך גם השנה, הצעירים יאפשרו פריצה של מקומות חשוכים והבאתם לאור. חיבור לילד הקטן פותח אותנו להנאות החיים. הנאה פירושה גם לקיחת

  פסקי זמן כשצריך לנשימה ומנוחה. הדולפין הוא יונק. לדולפינים יש יכולת לשלוט על שליחת החמצן למקומות שונים בגופם, לכן כאשר הדולפין צולל הוא יכול לשלוח את החמצן רק למקומות החשובים ביותר לתפקודם: הלב והמוח. לדולפינים ריאות והם נושמים דרך חור החמצן הנמצא בראשם. חור זה נסגר באופן הרמטי על ידי שרירים חזקים כשהדולפין צולל. הדולפין כמדריך נשמה מעורר בנו את ידע הפנימי העתיק של חיי שלוה ושפע המבוססים על פסקי זמן להנאה, מנוחה ונשימה.

   

  חיים פירושם נשימה. אבל הנשימה היא הרבה יותר מהישרדות עבורנו. היא פועל יוצא של קצב פנימי בין נתינה (הוצאת אויר) וקבלה (הכנסת חמצן). היא מלמדת אותנו על קצב החיים האישי המתאים לנו. כאשר אנו שבויים במשימות החיים והצורך לשרוד הנשימה שלנו הופכת קצרה ושטוחה. הדולפין מלמד על שימוש בנשימה לשחרור רגשות מודחקים ולחצים נפשיים. פניו המחייכים של הדולפין וחן קפיצותיו מזכירים לנו לשלב בחיינו קשב, תבונה, הרמוניה ואיזון בין רצינות ושעשוע. זוהי שנה בה נלמד כיצד להתנהל נכון יותר ולשמור על המים על פני אימא אדמה. מתוך כבוד מחודש למשאבי הטבע שלנו. פגעי טבע השנה ינבעו מאירועים הקשורים למים כמו הצפות, צונאמי ועוד.

   

  עבור מדינת ישראל תהיה זו שנה ברוכה בשפע של גשמים ופריצת מחסומים בתחום ההסברה והתקשורת עם המדינות השכנות.

   

  המים מסמלים שפע בכל התרבויות ומומלץ לכל מי שרוצה להכין את עצמו לשנה ייחודית זו המביאה שינויים לחיינו לזכור שהחיים שלנו על פני אימא אדמה הם חלום. כשאיננו מודעים לחלום וליכולת להתבונן בנסיבות חיינו מפרספקטיבה גבוהה יותר אנו נסחפים עם הזרם לתוך מערבולות החיים של ההישרדות בפיזי. היו מוכנים לגמישות, זרימה ושינויים בתפישות העולם שלכם ותחוו שנה מלאת הפתעות שגשוג וצמיחה.

   

  • אורלי נירן יהלום - מומחית לריפוי שמאני, מורה רוחנית ומתקשרת, מחברת הספר "בינת הלווייתן". מנהלת מרכז מעוף מקודש ללימודי שמאניזם וריפוי תודעה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קפיצה קדימה: 2012 שנת הדולפין"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים