שתף קטע נבחר

דו"ח טורקי: ישראל מסייעת למחתרת הכורדית

על פי דיווח בטורקיה, המודיעין הטורקי טוען כי מל"טים ישראלים פעלו בחודשים האחרונים בגבול טורקיה-סוריה, והעבירו מידע למחתרת הכורדית. בדו"ח נכתב כי בסיסי ה-PKK הוקמו בסיוע המידע שאספו המל"טים, ובכיר בארגון ביקר כמה פעמים בארץ

בחודשים האחרונים המתיחות בין ישראל לטורקיה הייתה על אש נמוכה, כעת העימות שוב מתגבר: המודיעין הטורקי מאשים את ישראל בכך שהיא עוזרת למחתרת הכורדית, ה-PKK. כך דיווח היום (ג') העיתון הטורקי "טודיי זמאן", מפי גורמי מודיעין טורקים.

 

דיווח: "מל"ט ישראלי שריגל בטורקיה כמעט יורט"

  

על פי הדיווח, מל"טים ישראלים מסוג הרון פעלו באזורים הטאי ואדנה בחודשים האחרונים, והעבירו מידע מודיעיני למחתרת הכורדית. המודיעין הטורקי העביר דו"ח בנושא, לאחר שאיתר שני מ"לטים ישראלים ללא טייס באותם אזורים, לפני כחודשיים. לטענת הטורקים, המטוסים ללא טייס אוספים מידע מודיעיני, במטרה לסייע לפעולות של ה-PKK.

 

עוד בחדשות ynet:

 

הדו"ח גורס שמחנות האימונים של ה-PKK בצפון סוריה, ליד הגבול הטורקי, "הוקמו במקומות שידועים כנקודות תורפה של צבא טורקיה בעקבות המידע שאספו המל"טים". יצויין, כי בשנים האחרונות רכשה טורקיה מישראל 10 מל"טים מסוג זה.

  

בנוסף, טוען הדו"ח של המודיעין הטורקי כי קנאן יילדיזבקאן, חבר ב-PKK שפיקד על ההתקפה נגד בסיס חיל הים הטורקי באיסקנדריון ב-2010, הגיע כמה פעמים לישראל. בדיווח נכתב כי הביקורים הללו הגבירו אצל הטורקים את החשד לקשר אפשרי בין ישראל ל-PKK. בהתקפה נגד בסיס חיל הים לפני שנתיים נהרגו שבעה חיילים טורקים

 ושישה נפצעו.

 

בשנים האחרונות דיווחו כלי תקשורת שונים על פעילות ישראלית לתמיכה במורדים הכורדים בצפון עיראק, משם הם יוצאים לפעילות נגד טורקיה. ברשת טלוויזיה איראנית נטען על הצבת מל"טים וסוכני מודיעין בכירכוכ ובמוסול. שר החוץ של איראן האשים אף הוא את ישראל וארה"ב כי הן תומכות במורדים הכורדים.

 

תחקירן השבועון האמריקני היוקרתי "הניו-יורקר" דיווח כי מאות ישראלים, בהם אנשי מוסד, פועלים בשטח הכורדי בצפון עיראק בניסיון לאסוף מודיעין על תוכנית הגרעין של איראן ואף מסייעים למיעוט הכורדי בסוריה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנשי המחתרת הכורדית. הקימו בסיסים בנקודות תורפה טורקיות
צילום: AFP
מל"ט הרון. פועל מחוץ לגבולות ישראל?
צילום: AFP
מומלצים