שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גנבו לכם רכב? לא תשלמו אגרת רישוי

  משרד התחבורה הודיע לבית המשפט כי בעלי רכב שנגנב והוחזר לבעליו, לא יחויבו בתשלום אגרת רישוי על התקופה בה הרכב היה גנוב

  מוותרים על חיוב אגרה כפול, בעקבות תביעה ייצוגית. משרד התחבורה לא יחייב עוד בעלי מכוניות שרכבם נגנב ונמצא, בתשלום בתשלום אגרת רישוי שנתית מלאה - הכוללת גם את התקופה בה הרכב לא נמצא ברשותם - עבור הרכב. החיוב יהיה רק עבור החלק היחסי עד תום תקופת האגרה המקורית. זאת בעקבות תביעה ייצוגית שהוגשה נגד המשרד, על חיוב כפול באגרה. הרווח" לבעלי הרכב - כ-4 מיליון שקל בשנה.

   

  למעשה מדובר בעדכון תוכנת מחשב, עליה הודיע המשרד בעקבות תביעה ייצוגית שהגישו עו"ד דורון רדעי, ניצן גדות והראל חסון. בתביעה זו טענו כי משרד הרישוי מחייב בעלי רכב שנגנב ונמצא לאחר פרק זמן - לפי המשטרה, בין 6,000 ל-10,000 מכוניות בשנה - לשלם אגרת רישוי לשנה שלמה, אבל תוקף הרישיון מחודש רק עד לתום תקופת הרישוי המקורית של הרכב, כלומר לפחות משנה. המשמעות היא שבעלי מכוניות כאלה מחויבים בכפל אגרת רישוי.

   

  השבוע הגיש משרד התחבורה "הודעת חדילה" בתיק, ולפיה בעקבות התביעה "ישופר השירות לאזרח, תשונה תוכנת המחשב, כך שכשתוצא אגרת חידוש רישיון הרכב לרכב הגנוב שהוחזר לבעליו, יקוזז ממנה התשלום עבור התקופה בה היה הרכב גנוב ולא היה בחזקת בעליו".

   

  בהודעת משרד התחבורה נאמר כי "מערכות המחשוב שבידי רשות הרישוי יעודכנו, כך שבעת חידוש רשיון רכב, תבצע המערכת בדיקה בקובץ ההיסטורי לקבלת מידע באשר לגניבה אפשרית של הרכב בעבר. אם יימצא שהוא כלול ברשימת כלי הרכב הגנובים שהוחזרו לבעליהם, תוצג לפקיד התראה לפיה עליו לבדוק זכאות להחזר-קיזוז באגרת הרישיון, טרם הוצאתה לבעל הרכב".

   

  לפי חישובי עו"ד התובעים, מכיוון שמדובר בממוצע בכ-8,000 כלי רכב בשנה שנמצאים ומוחזרים לבעליהם, הרי שניתן להניח שהצלחת התביעה הייצוגית השיגה הטבה לציבור של כ-4 מיליון שקל לשנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא תגנוב
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים