שתף קטע נבחר

המאבק נגד חוק טל: "נתלה פשקווילים בבני-ברק"

יוזמי מכתב השמיניסטים נפגשו אמש ודנו בצעדי המחאה נגד חוק טל. "נותנים לחרדים את הכוח להשתמט משירות צבאי מתוקף החוק", אמר אחד מיוזמי צעדי המחאה, שמתכוונים להפגין ביום ראשון בירושלים

כמה נערים, מיוזמי מכתב השמיניסטים נגד חוק טל  שנחשף ב-ynet בשבוע שעבר - ושזכה עד כה ליותר מ-4,000 חתימות - התכנסו אמש (יום ה') בתל-אביב למפגש בו דנו בדרכי פעולה במאבקם.

 

הנערים אמרו כי הם לא מתרשמים מדחיית הדיונים על חוק טל וגם מההצהרות של שר הביטחון אהוד ברק ושר החוץ אביגדור ליברמן על אי הצלחת החוק. הם דורשים את ביטול החוק לאלתר. "אנחנו מרגישים נבגדים על ידי נבחרי הציבור שלנו ודורשים את ביטול חוק טל", אמר יוזם מכתב השמיניסטים, יותם ברגר מירושלים. 

 

המפגש ביום חמישי בתל-אביב (צילום: באדיבות הפורום לשוויון בנטל) (צילום: באדיבות הפורום לשוויון בנטל)
המפגש ביום חמישי בתל-אביב(צילום: באדיבות הפורום לשוויון בנטל)

 

הוא הוסיף: "אנו דורשים את חובת השירות למדינה במסגרת השירות הצבאי, הלאומי או האזרחי. הצבא יהיה זה אשר יחליט על השיבוץ המתאים. נקים תנועת צעירים. עומדים מאחורינו למעלה מ-4,000 בני נוער, וביחד נבנה מצע אידיאולוגי להמשך פעילותינו למען ערך השוויון והנשיאה בנטל במדינת ישראל".

 

בין הצעדים שמתכננת הקבוצה, נמנים הפגנות ברחבי הארץ בחודשים שנותרו עד להכרעה הסופית בכנסת, בחודש יוני, וכן הדבקת

 פשקווילים בערים חרדיות, בהן בבני ברק, ובה קריאה "לאחינו להצטרף אלינו בנשיאת האלונקה ולתת כתף בנשיאה בנטל".

 

ברגר, חבר בפורום לשוויון בנטל, הוסיף: "אנחנו לא נגד חרדים או נגד הדת. אנחנו רוצים לפעול ביחד. טענתנו היא כלפי מנהיגי המדינה, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אהוד ברק, ושר החוץ אביגדור ליברמן. הם נותנים לחרדים את הכוח להשתמט משירות צבאי מתוקף החוק. מה שגרם לנו להתעורר ולצאת במאבק היא העובדה שאנו בני 18, עומדים להצביע בבחירות, להתגייס לצבא והגיע הזמן שיקשיבו גם לנו".

 

חברי הפורום מתכוונים ביום ראשון בבוקר לערוך הפגנה מול משרדי הממשלה בירושלים בדרישה: "לא דחיית ההכרעה על חוק טל - אלא ביטולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים