שתף קטע נבחר

שמעון פרס: "ההשמנה היא מחלה בינלאומית"

חצי שנה מפתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון 2012, ערך נשיא המדינה מסיבת עיתונאים מיוחדת במשרדי הוועד האולימפי הישראלי: "לספורטאים שלנו תפקיד חשוב בעיצוב הנוער, ספורט זה ענף מחנך ומקרב בין העמים"

חצי שנה מפתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון 2012, ערך נשיא המדינה, שמעון פרס, מסיבת עיתונאים מיוחדת במשרדי הוועד האולימפי הישראלי.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

במהלך ביקורו המיוחד, סייר פרס במוזיאון "החוויה האולימפית", ועקב מקרוב אחר ההכנות והאימונים של המשלחת הישראלית ללונדון. כמו כן צפה הנשיא במהלך הביקור בתרגיל של נבחרת המתעמלות הישראלית, שרק לפני שבוע השיגה את הכרטיס למשחקים האולימפיים.

 

פרס גם נפגש עם הגולשים לי קורזיץ ושחר צוברי, והג'ודקאים אריק זאבי ואליס שלזינגר. כמו לפני כל אולימפיאדה, ביקור גומלין צפוי כחודש וחצי לפני המשחקים האולימפיים, כשמשלחת ישראל שתצא לאולימפיאדת לונדון תגיע לבית הנשיא לקבל את ברכתו.

 

שמעון פרס: "צעירים יושבים מול מסך המחשב"

נשיא המדינה פתח בדבריו ואמר: "חוץ מהאיחולים, אני יודע שאתם עושים מאמצים גדולים, יש לכם גם תפקיד חשוב לנוער בישראל. הרבה מאוד צעירים יושבים בחושך מול מסך המחשב, מזלזלים ומשמינים. ההשמנה היא מחלה בינלאומית, וצריך פרופורציות בין הדברים".

 

שמעון פרס עם בנות נבחרת ההתעמלות האמנותית ונטע ריבקין (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון פרס עם בנות נבחרת ההתעמלות האמנותית ונטע ריבקין(צילום: יובל חן)

 

הנשיא פרס המשיך: "אתם יכולים לעזור בעיצוב בני הנוער, הם מקשיבים לכם וזה יעניק לכולכם ניצחון נוסף. ספורט זה ענף מחנך, הוא הראשון שיצא נגד גזענות ומקרב בין עמים ואנשים. אני מאמין בכם ומאמין שתצליחו במשימה ותראו שאפשר אחרת. אני יודע שלא נותנים לכם את כל האמצעים הנדרשים, אבל אני מקווה שהמאמצים יעלו יפה ומאחל בהצלחה בלונדון 2012".

 

פרס התייחס גם לבעיות הכלכליות שיש לספורטאים האולימפיים ואמר: "אני שומע את הספורטאים שעדיין לא הגיעו לאולימפיאדה, וצריך למצוא להם דרך להתאמן. אין לי את התשובה לגבי המשכורת של הספורטאים, ואני אבדוק פתרונות אפשריים".

 

שמעון פרס והחולצה של המשלחת האולימפית. יש כבוד (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון פרס והחולצה של המשלחת האולימפית. יש כבוד(צילום: יובל חן)
 

"אני אוהב לצפות בכדורגל, טניס ומחול"

כשביקר פרס את בנות נבחרת ההתעמלות האמנותית, אמר נשיא המדינה: "להתעמל שמונה שעות ביום זו עבודה קשה מאוד, אני בטוח שהן יכבשו את המקום הראוי להן בלונדון". 

 

לסיכום סיפר הנשיא על אהבתו לספורט: "אני אוהב לצפות בכדורגל ובטניס. אני גם אוהב מחול ואקרובטיקה, ככה שיש לי כמה ענפים לעקוב אחריהם.

 

שמעון פרס בוועד האולימפי. בתקווה למדליות בלונדון 2012 (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
שמעון פרס בוועד האולימפי. בתקווה למדליות בלונדון 2012(צילום: יובל חן)
 

"מה הציפיות שלי מהאולימפיאדה? אני בטוח שכל אחד שנוסע לשם יעשה מאמץ עליון, הם נוסעים דרוכים עם רצון עמוק לייצג את המדינה במקסימום שהם יכולים. אנחנו מדיניה קטנה, אבל העולם הוא גדול מאוד. אין לי אשליות, אבל אני מרגיש שהם יגיעו לטופ בכל תחום שנופיע במשחקים".

 

יו"ר הוועד האולימפי, צבי ורשביאק, אמר לנשיא המדינה: "כבוד הוא לנו שהגעת לביתנו, ואפשר לראות את ההתרגשות. אנחנו זוכרים את הביקור שלך בכפר האולימפי באולימפיאדת אתונה, המשכת בבייג'ינג וכשתגיע לונדון ידעו כולם שבין כל המלכים והנשיאים יושב גם נשיאנו. התחלת את המסורת הזו, וזה מעניק לנו מוטיבציה וגאווה גדולה".

 

זינגר עם פרס ו-ורשביאק. זינגר. "התקווה שווה זהב" (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
זינגר עם פרס ו-ורשביאק. זינגר. "התקווה שווה זהב"(צילום: יובל חן)
 

זינגר: "פרס מוביל את המשלחת, תקווה ששווה זהב"

אפרים זינגר, מנכ"ל הוועד האולימפי בישראל ויו"ר ועדת המשחקים האולימפיים בוועד האולימפי האירופי, אמר: "זהו אירוע היסטורי מבחינתנו, כי אנחנו רגילים טרם המשחקים להתארח בבית הנשיא. כשהגעת לראשונה לאתונה אתה לא יודע כמה אנרגיות זה נתן לכולם כשנופפת לנו בטקס הפתיחה, אנחנו רואים בך כמי שמוביל את המשלחת והתקווה שווה זהב".

 

זינגר הוסיף: "באתונה עוד לא היית נשיא, וקבלת הפנים שעשו לך שיקפה את המעמד המיוחד שיש לך בעולם. אנחנו מאוד מקווים ליהנות מהנוכחות שלך".


משלחת ישראל לונדון 2012 - אולימפיאדה

משלחת ישראל לונדון 2012 - אולימפיאדה
שם ענף מקצוע
אליס שלזינגר ג'ודו עד 63 ק"ג
סרגיי ריכטר קליעה רובה אויר למרחק 10 מ'
זוהר זימרו אתלטיקה מרתון
ג'יליאן שוורץ אתלטיקה קפיצה במוט
גל נבו שחייה 200 ו-400 מ' מ.א
יעקב טומרקין שחייה 200 מ' גב
נמרוד שפירא בר אור שחייה 200 מ' חופשי
נטע ריבקין התעמלות אמנותית יחידות
נבחרת ההתעמלות התעמלות אמנותית קבוצתי
אלכס שטילוב התעמלות מכשירים יחידים
לי קורזיץ או מעיין דוידוביץ' שייט ניל פרייד
נמרוד משיח או שחר צוברי שייט ניל פרייד
גידי קליגר וערן סלע שייט מפרשיות 470
ורד בוסקילה וגיל כהן שייט מפרשיות 470
 

אצנית העבר, אסתר רוט שחמורוב, אמרה: "זהו כבוד

גדול לספורט הישראלי שאתה נוכח כאן אצלנו ואיתנו, זה מראה את החשיבות שיש לך לספורטאים שלנו". מדליסט הארד מאתונה, זאבי, אמר: "העובדה שאתה כאן, מעבר לתמיכה המורלית, מראה לעם איפה נמצא הספורט. נקווה שזה רק ילך וישתפר".

 

אלופת העולם בגלישה בדגם ניל פרייד, קורזיץ, הוסיפה: "אני מודה לך על שיחת הטלפון לאוסטרליה (שם נערכה אליפות העולם, א.ה), כיף לנו בתור הספורטאים לקבל את החיבוק הזה, זה מאוד עוזר לנו".


פורסם לראשונה 24/01/2012 09:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים