שתף קטע נבחר

חרדים תקפו אשה שתלתה מודעות בבית שמש

אשה שהתכוונה לתלות מודעות, הוקפה בכמה חרדים קיצוניים. הם חבטו במכוניתה, ניקבו את הצמיגים, גנבו את מפתחות הרכב ואף יידו אבנים. אחת האבנים פגעה בראשה של האשה, שנפגעה קל והגישה תלונה

שוב תקיפת אשה על ידי חרדים, ושוב בבית שמש. אשה הותקפה היום (ג') בצהריים על ידי חרדים קיצוניים ונפצעה קל, בעת שניסתה לתלות מודעות באזור. היא הגישה תלונה בתחנת משטרת בית שמש.

 

כלי הרכב שהותקף, היום בבית שמש (צילום: אלי ונונו ) (צילום: אלי ונונו )
כלי הרכב שהותקף, היום בבית שמש(צילום: אלי ונונו )
 

האשה הגיעה לרחוב רשב"ם בבית שמש כדי לתלות מודעות, שלא הכילו תמונות נשים. בזמן שחיפשה מקום לתלות את המודעות, הקיפו אותה כמה חרדים קיצוניים, חבטו ברכב, ניקבו את צמיגיו, גנבו את המפתחות ויידו אבנים על המכונית. אחת האבנים פגעה בראשה של האשה ופצעה אותה קל.

 

מפגינים בבית שמש לפני כחודש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
מפגינים בבית שמש לפני כחודש(צילום: גיל יוחנן)
 

היא התקשרה למשטרה וכוח שהגיע למקום חילץ אותה ועצר שלושה חשודים. אחרים נמלטו והמשטרה פתחה בסריקות על מנת להביאם לחקירה.

 

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, מסר בתגובה לאירוע: "אני שב ומגנה אלימות מכל סוג שהוא, שנעשית על-ידי שוליים קיצוניים משני הצדדים. אני קורא למשטרת ישראל לאכוף את החוק בחומרה, עם אפס סובלנות כלפי מפרי החוק והסדר הציבורי". 

 

בית שמש הפכה לסמל המאבק בביזוי נשים. סיפורה של הילדה נעמה מרגוליס, בת 8, שספגה השפלות ויריקות בדרכה לבית הספר כיוון ש"לא התלבשה באופן צנוע", ומעצרם של חרדים נוספים שירקו על נשים שעברו בשכונות חרדיות הדוגלות

בהפרדה בין שני המינים, העלו את העיר לכותרות. גם שלטים שהוצבו בה ושמורים לנשים לצעוד במדרכות נפרדות מאלה של גברים עוררו זעם ציבורי, והסרתם כמו גם הגעת עיתונאים לתעד את המתרחש גררו אלימות מצד חרדים כלפי גורמי אכיפת חוק ואנשי תקשורת.

 

לפני כחודש הפגינו בבית שמש כ-4,000 בני אדם, תחת הכותרת "באנו חושך לגרש". רבים מהנואמים ומהמפגינים תקפו את ראש העיר החרדי, משה אבוטבול, וקראו לו להתפטר אף שגינה את מעשי הקיצונים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המכונית עליה יידו אבנים, היום
צילום: אלי ונונו
גרפיטי בבית שמש
צילום: אוהד צויגנברג
נעמה מרגוליס. שיעור בצניעות
צילום: אוהד צויגנברג
עיריית בית שמש. טענות לראש העיר
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים