שתף קטע נבחר

המופתי של ירושלים ייחקר בגלל התבטאויותיו

אף שאיש הדת הבכיר הכחיש את המיוחס לו, תיפתח נגדו חקירה פלילית בחשד לעבירות של גזענות והסתה לאלימות. הפלסטינים הזהירו מפגיעה בסמלים דתיים ולאומיים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, החליט היום (ג') להעביר למשטרה את דבריו של השייח מוחמד חוסיין, במסגרת כנס שנערך בראמאללה לציון 47 שנים לייסוד תנועת הפתח. המשנה לפרקליט המדינה שי ניצן שיגר מכתב למשטרת ישראל, בבקשה לפתוח בחקירה פלילית בחשד לעבירות של הסתה לאלימות וגזענות.

 

בכנס לציון 47 שנים לייסוד תנועת הפתח, ציטט השייח חוסיין קטע מהמסורת המוסלמית בעל-פה (חדית'), ואמר כי תחיית המתים "לא תגיע עד שתילחמו ביהודים. היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. והאבנים או העצים יקראו: 'הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחוריי, בוא והרגהו". בפרסומים שונים טוענים כי המופתי הסית להרוג יהודים ואמר כי הם קופים וחזירים.

 

ממשרד המשפטים נמסר: "לאחר בחינה ראשונית במשרדנו של הדברים המיוחסים למופתי ונסיבות העניין, התבקשה המשטרה לחקור חשד לביצוע עבירת הסתה לגזענות וכן חשד לביצוע עבירת הסתה לאלימות".

 

אך המופתי של ירושלים גינה את מה שייחסו לו אמצעי התקשורת, ואמר כי מדובר בהאשמות שהן חלק ממסע ההסתה של ישראל נגד ירושלים והאישים הבכירים בה. הוא הצביע גם על הפיכתו של מסגד אל-אקצה למרכז ביטחוני, כשבמקום מוצבות מצלמות העוקבות אחר המתפללים שנכנסים למתחם.

 

היועץ לענייני ירושלים בלשכת הנשיאות הפלסטינית, אחמד א-רויידי, גינה את ההאשמות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שקרא לפתוח בחקירה נגד המופתי בעקבות פרסום סרטון בנושא. א-רויידי אמר בראיון לרדיו "קול פלסטין" כי קריאתו של נתניהו היא בבחינת פגיעה בסמלים הדתיים והלאומיים של העם הפלסטיני מתוקף תפקידו של חוסיין כדרשן של מסגד אל-אקצה. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחמד חוסיין. מכחיש
צילום: נועם מושקוביץ
שי ניצן. מכתב למשטרה
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים