שתף קטע נבחר

הבכיר שנטען שהטריד: נתן אשל מלשכת נתניהו

ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל, הוא הבכיר העומד במוקד בדיקה של נציבות שירות המדינה. עובדת העידה בפני חבריה שאשל חיטט לה בטלפון הנייד ועקב אחריה מחוץ לשעות העבודה. משרד המשפטים: "בשלב זה לא נמצא ביסוס ממשי למידע". לשכת נתניהו: "זו לא תלונה, אלא בדיקת רכילות"

נתן אשל, ראש לשכת ראש הממשלה, הוא הבכיר שלגביו נטען שהטריד לכאורה עובדת בלשכה ועקב אחריה. הבוקר (יום ג') פורסם בגלי צה"ל כי נציבות שירות המדינה בודקת מידע, לפיו בכיר בלשכת ראש הממשלה הטריד עובדת במשרד באופן ממושך וחדר לפרטיותה. בתום בדיקה ראשונית שנערכה בנציבות עלה כי אין חשד לעבירה פלילית.

 

עוד בחדשות ynet:

לפני מספר ימים הגיע אדם ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וסיפר שאשל עוקב אחרי העובדת ומטריד אותה. עם זאת, ציין אותו אדם שהעובדת לא מסכימה להתלונן על כך.

 

בימין התמונה: נתן אשל. במוקד בדיקת הנציבות   (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
בימין התמונה: נתן אשל. במוקד בדיקת הנציבות (צילום: עמית שאבי)

 

וינשטיין, שסבר שיש לבדוק בכל זאת את העניין, החליט להעביר את העניין לידי נציבות שירות המדינה על מנת שיראו האם יש מקום לבדיקה במישור המשמעתי, והאם יש מקום להרחיב את הבדיקה למישור הפלילי. כאמור, הבדיקה הראשונית העלתה שאין חשד לפלילים. הנציבות העבירה את חומר הבדיקה חזרה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שיחליט כיצד לנהוג בממצאים.  

 

לפי הדיווחים הבוקר, העידה העובדת בפני חבריה שאשל, סגן-אלוף במילואים הנחשב למקורב לראש הממשלה בנימין נתניהו, חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה. במשרד המשפטים אישרו את קבלת המידע, והיועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת בדיקה משמעתית.

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו הבוקר בתגובה לפרסומים כי "לא מדובר בתלונה שהוגשה, אלא בבדיקת רכילות".

 

במשרד המשפטים אישרו את קבלת המידע, והיועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת בדיקה משמעתית. "אנחנו מאשרים שבעקבות מידע שהגיע למשרדנו, הורה היועץ המשפטי לממשלה לאגף המשמעת בנציבות שירות המדינה לקיים בדיקה ראשונית של אמינות מידע זה", אמרו במשרד המשפטים, אך הבהירו כי בשלב זה לא נמצא ביסוס ממשי למידע ולא נפתחה חקירה פלילית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בדיקת ההטרדה. נתן אשל ובנימין נתניהו
צילום: טל שחר
מומלצים