שתף קטע נבחר

"אשל לא יודע להתנהג, העובדת בתחושה קשה"

"ידיעות אחרונות" מפרסם כי ר' הגיעה ללשכת נתניהו לפני כשנתיים, ובמהלך תקופה לא קלה בחייה ראש הלשכה נתן אשל תמך בה. לפי חבריה, אחר כך הגיעו ההטרדות. "עכשיו מאוד לא נעים לה", העידה חברתה. משרד המשפטים: בינתיים אין ממצאים. לשכת רה"מ: זו בדיקת רכילות

היא עצמה לא התלוננה, אבל האשה שבמרכז הפרשה החדשה בלשכת ראש הממשלה "מסתובבת ממש בתחושה קשה". כך סיפרה אמש (יום ג') ל"ידיעות אחרונות" חברתה של ר', העובדת בלשכה שלפי המידע שנבדק בנציבות שירות המדינה, סבלה מהטרדותיו של נתן אשל, ראש לשכתו של בנימין נתניהו. בתום בדיקה ראשונית שנערכה בנציבות עלה כי אין חשד לעבירה פלילית, אך ר' צפויה להיקרא למסור עדות.

 

לפני מספר ימים הגיע אדם ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וסיפר שאשל עוקב אחרי העובדת ומטריד אותה. לפי הדיווח, שהובא לראשונה בגלי צה"ל, העידה העובדת בפני חבריה שאשל, הנחשב מקורב במיוחד לראש הממשלה, חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

משרד ראש הממשלה. "חיטט בטלפון ובמייל" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
משרד ראש הממשלה. "חיטט בטלפון ובמייל"(צילום: גיל יוחנן)

 

במשרד המשפטים אישרו את קבלת המידע, והיועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת בדיקה משמעתית. ב"ידיעות אחרונות" מובא הבוקר הצד של העובדת ר', כבת 35, גרושה, שעובדת בלשכה כשנתיים. היא הובאה על-ידי אחד היועצים שבינתיים עזב, ואחר כך נוצא הקשר בינה לבין אשל, שניסה בתחילה לעזור לה במהלך תקופה לא קלה בחייה האישיים.

 

"אשל התנהג בצורה שאינה הולמת אדם במעמדו וגרם לה לתחושת אי נוחות קשה", סיפרה חברתה. "למרות זאת היא לא רצתה להגיש תלונה רשמית או לעשות מזה עניין. מאוד לא נעים לה מהרעש שזה עשה, כי עכשיו היא מרגישה לא בנוח במקום העבודה שלה. מי שלא בסדר זה הוא, שלא יודע להתנהג והעמיד אותה במצב מאוד לא נעים. היא מסתובבת ממש בתחושה קשה".

 

גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול בתגובה לפרסומים

 כי "לא מדובר בתלונה שהוגשה, אלא בבדיקת רכילות".

 

במשרד המשפטים אישרו את קבלת המידע, והיועץ המשפטי לממשלה הורה על פתיחת בדיקה משמעתית. "אנחנו מאשרים שבעקבות מידע שהגיע למשרדנו, הורה היועץ המשפטי לממשלה לאגף המשמעת בנציבות שירות המדינה לקיים בדיקה ראשונית של אמינות מידע זה", אמרו במשרד המשפטים, אך הבהירו כי בשלב זה לא נמצא ביסוס ממשי למידע ולא נפתחה חקירה פלילית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתן אשל. "התנהג בצורה לא הולמת למעמדו"
צילום: טל שחר
היועץ המשפטי וינשטיין. הבדיקה נמשכת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים