שתף קטע נבחר

חוקה וטלפונים. האקר פרסם 'סודות' מאיראן

האקר פרו-ישראלי טען שפרסם מסמכים סודיים של הצבא האיראני, אך אלה התבררו כחסרי עניין ממשי. בנוסף, העלה קבצים השייכים כביכול לבנק באיראן. לדבריו, הוא עובד על פריצה למתקני הגרעין

אסטרטגיית החינוך לעיר קזווין, מסמך ביורוקרטי להדרכת חיילים, החוקה האיראנית במלואה, פרסומים של הלמ"ס האיראני, כתב המינוי של ראש רשות התעסוקה ועוד מסמכים ממין זה מרכיבים רשימה של 24 קבצים "סודיים" שפרסם היום (ד') ההאקר הפרו-ישראלי "חניבעל". מוקדם יותר היום פרצו האקרים פלסטינים לכמה אתרים ישראליים, בהם פסטיבל ישראל וחברת "דן".

 

מלחמה ברשת:

 

 

הקישורים שהעלה חניבעל להורדת הקבצים ()
הקישורים שהעלה חניבעל להורדת הקבצים

 

ההודעה של ההאקר "חניבעל" ורשימת הקישורים

 

הפצחן, שזכה לפרסום ולאהדה רבה בארץ על שפרסם סיסמאות כניסה לחשבונות פייסבוק של סעודים ומספרי אשראי, כתב באתר שיתוף קבצים: "כמובטח, התוכנית שלי מתקדמת. היום אני מדליף מידע סודי של הצבא האיראני, של הממשלה האיראנית ושל אזרחים. הקבצים הם כלום בהשוואה למה שאני מחזיק. אחוז קטן מאוד. אני עובד כעת על פריצה למחשבי מתקני הגרעין של איראן".

 

סך-הכול הועלו 24 מסמכים ועוד תיקייה שמכילה קבצים של מאגר מידע וכביכול סיסמה של בנק איראני. למרות טענותיו של ההאקר, נראה שלפחות בינתיים המסמכים אינם סודיים כלל ולא מכילים מידע בעל ערך.

 

בין השאר מכיל הפרסום רשימת טלפונים, ככל הנראה של עובדי בנק או גוף ממשלתי עם סניפים רבים בטהרן. מסמך אחר מפרט החלטות של מועצת הבריאות והביטחון התזונתי של איראן מלפני כשש שנים.

 

מסמך מעניין יחסית נראה כמו עבודה אקדמית על אירועי המהומות שפרצו בעקבות הבחירות לנשיאות ב-2009. עם זאת, כל הערות השוליים מסתמכות על מקורות גלויים, כלומר אתרי חדשות איראניים. כמו כן, מופיעים מסמכים הקשורים למשרד הבריאות, רשימות סניפי בנקים ורשימת בתי חולים באיראן לפי סוג כיסוי ביטוחי.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר פסטיבל ישראל לאחר הפריצה
מספרי אשראי סעודיים שפרסם חניבעל
מומלצים