שתף קטע נבחר

חשד להתעללות: התאום שטולטל מת מוות מוחי

בבית החולים שיבא בתל השומר קבעה ועדה כי התאום בן ה-4 חודשים מת מוות מוחי. השתפר מצבה של אחותו, שגם היא סבלה מחבלות. הוריהם נעצרו לפני כן בחשד שטלטלו את התינוקות. הם הובאו לבית החולים שם קיבלו את הבשורה

סוף עצוב: בבית החולים שיבא בתל השומר נקבע הערב (ה') מוות מוחי לאחד התינוקות, שעל פי החשד טולטל יחד עם אחותו התאומה. הוועדה כונסה לאחר שבשבועיים האחרונים לא חל שיפור במצבו של התינוק במהלך הטיפולים שקיבל. הוועדה ערכה את סדרת הבדיקות הרגילה במצב שכזה, ולאחריה קיבלה את ההחלטה הכואבת - מוות מוחי. על אף שהוריהם עצורים, הם הובאו לבית החולים שם בישרו להם הרופאים על מות בנם. לאחר מכן השוטרים החזירו אותם לתא המעצר.

 

עוד כתבות ודיווחים בנושא התאומים ב-ynet:

 

בהודעה של בית החולים נמסר כי "הערב נקבע מוות מוחי של הפעוט שאושפז במחלקה לטיפול נמרץ ילדים בתמונה של פגיעה גופנית רב מערכתית. הוריו של הפעוט נפגשו עם מנהל המחלקה שהודיע להם על קביעה זו". בהודעה נכתב גם כי מצב התינוקת התאומה השתפר והיא במצב טוב.

 

התינוק עבר סדרת בדיקות שבדקו את תפקודו האפשרי ללא חיבור למכונות. לאחר שנראה כי מצבו של התינוק בלתי הפיך, בעיקר בגלל דימומים פנימיים, לא נותרה לוועדה ברירה אלא לקבוע לו מוות מוחי,

שמבחינת הרפואה הוא מוות לכל דבר ועניין.

 

רופא בבית החולים סיפר ל-ynet כי "כבר אחרי הימים הראשונים שהוא שהה כאן, היה ניתן לחשוב שבסופו של דבר מדובר במוות מוחי. היה חשוב להמשיך לנסות כל מה שביכולתנו כדי להציל את חייו". 

 

אתמול האריך בית משפט השלום בתל אביב ביומיים את מעצרם של ההורים החשודים כי טלטלו את התאומים,

בני ארבעה חודשים. סבתם שוחררה ממעצר בתנאים מגבילים.

 

השלושה נעצרו, לאחר שבית החולים "ספרא" לילדים בתל השומר הודיע רשמית כי הממצאים הגופניים נגרמו "בסבירות גבוהה מאוד כתוצאה מחבלה, כאשר המנגנון הסביר ביותר לממצאים הרפואיים הוא אפשרות של טלטול התינוקות".

 

השופט קבע כי חומר הראיות נגד בני הזוג מעלה חשד סביר נגדם. פרקליטם של ההורים, עורך דין ציון אמיר, הכחיש את החשדות וטען כי מדובר ב"תעלומה רפואית".

 

הפרשה החלה ביום רביעי שעבר, כאשר התקשר האב והזמין אמבולנס, שבאמצעותו הגיע עם התינוק לבית החולים. האם נשארה בתחילה בבית עם התינוקת,

אך כשהתברר בבית החולים כי לתינוק אחות תאומה, הוחלט להעביר גם אותה לבית החולים.

 

ההורים טענו כי השברים נגרמו לתאומים כתוצאה ממחלה גנטית, אך המשטרה פתחה בחקירה בחשד להתעללות ולא שללה אף כיוון אפשרי. במקביל שללו בבית החולים אפשרות לפיה חיידק תקף את התאומים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הובאו לביה"ח. ההורים עם התאומים
מומלצים