שתף קטע נבחר

בכירים בממשלה: וינשטיין כשל בפרשת נתן אשל

ביקורת קשה סביב הטיפול של היועץ המשפטי לממשלה בתלונות שלושה מבכירי לשכת ראש הממשלה נגד נתן אשל. בכירים בממשלה ל-ynet: "זו שעתם היפה של המתלוננים ושעתו המכוערת של היועץ המשפטי"

בכירים בממשלה מותחים היום (ו') ביקורת קשה ביועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בעקבות מה שנראה בעיניהם סחבת בטיפול בפרשת ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל. "זו שעתו הכושלת של היועץ המשפטי לממשלה. איך ייתכן שהוא לא תישאל את ר', את נתן אשל והודיע שאין ממש בתלונה?", אמר אחד הבכירים בממשלה ל-ynet.  

 

הוא הביע תמיהה "איך ייתכן שבמשך שלושה שבועות הוא לא הודיע לראש הממשלה או למנכל משרדו שיש בדיקה? זו שעתם היפה של המתלוננים ושעתו המכוערת של היועץ המשפטי".

 

נתן אשל, היום בפתח ביתו  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
נתן אשל, היום בפתח ביתו (צילום: עופר עמרם)

 

"תאר לך שהיה משהו דומה בלשכה של שר אחר? מיד היו מודיעים לשר האחראי. ייתכן שמשום שוינשטיין היה סנגור כל החיים, הוא חושב ישר איך מגינים על החשוד ועדיין לא החליף דיסקט שהוא התובע הראשי של מדינת ישראל", אומרים בכירים בממשלה.

 

שלושת המתלוננים בפרשת נתן אשל, מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי יוחנן לוקר וראש אגף ההסברה יועז הנדל, פנו תחילה ליועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז, על מנת להתייעץ עמו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה. הם סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

מזוז יעץ להם לפנות לוינשטיין. עקב חובת הדיווח, הוא סבר שעליהם למסור מידע על התנהלות שנראית על פניו לא ראויה. וכך עשו. הם אמרו לוינשטיין שהעובדת כנראה לא תשתף פעולה. וינשטיין התייעץ עם בכירי לשכתו ואף עם פרקליט המדינה, משה לדור, במשך כשבוע-שבועיים, והקים צוות מיוחד הכולל את המשנה שלו לעניינים פליליים, עו"ד רז נזרי, ואת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן. לאחר התייעצויות רבות החליט היועץ המשפטי לממשלה שלא לפתוח בחקירה פלילית, אלא לפנות לנציבות המדינה שתחל בחקירה משלה.

 

בצעד חריג, מודר אגף המשמעת בנציבות מהנעשה, ורק אגף החקירות שבו מעודכן בהליכי הבדיקה ומעביר דיווחים ישירים לווינשטיין ולאנשיו. גם בשבוע הקרוב תימשך הבדיקה ויזומנו עדים נוספים לנציבות. הם אמרו כי אם יהיו לאגף החקירות של הנציבות ראיות המאשרות את המידע נגד אשל, ייתכן שיוזמן לחקירה תחת אזהרה במישור המשמעתי בנציבות, ולא רק יידרש למסור עדות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כשל. יהודה וינשטיין
צילום: מוטי קמחי
מומלצים