שתף קטע נבחר

"עדות: אשל הטריד מינית וביצע מעשה מגונה"

ערוץ 2 דיווח כי כך עולה מעדות שמיעה שנמסרה בפרשה, מאדם ששמע תיאור אירוע מהעובדת ר'. לפי הדיווח, באגף החקירות של נציבות שירות המדינה ייבדק חשד שראש לשכת ראש הממשלה הטריד מינית את ר', עובדת הלשכה, וביצע בה מעשה מגונה

פרשת נתן אשל וההטרדה בלשכה מסתעפת: העיתונאי אמנון אברמוביץ' חשף הערב (יום ו') ב"אולפן שישי" כי באגף החקירות של נציבות שירות המדינה ייבדק חשד שאשל, ראש לשכת ראש הממשלה, הטריד מינית וביצע מעשה מגונה ב-ר', עובדת הלשכה.

 

על פי הדיווח בערוץ 2, נאספו כמה עדויות בפרשה. מאחת העדויות, שהיא עדות שמיעה, עלה תיאור אירוע מפי העובדת ר'. מדובר לכאורה בתיאור אירוע שהוא בבחינת הטרדה מינית ומעשה מגונה. יש להדגיש כי מדובר בעדות שמיעה של אדם שהעיד על ששמע מפי ר'.

 

אברמוביץ חשף עוד כי מעדויות שנאספו בפרשה עולה כי אשל ו-ר' הסתגרו שעות בלשכה. לפי הדיווח אשל, כך עולה, קירב את ר' והרחיק אותה, תגמל אותה והעניש אותה. מהעדויות עלה שאשל צילם את ר' ללא הרף, בעיקר את רגליה. לפי עדות אחת אשל צילם את ר' מתחת לחצאית. אברמוביץ' ציין כי עובדת אחת שהעידה טענה כי "ר' מניפולטיבית, וחוששת שיפטרו אותה".

 

ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
ראש לשכת ראש הממשלה, נתן אשל(צילום: עופר עמרם)

 

פרשת נתן אשל התפוצצה השבוע, אחרי שנודע כי בכירי לשכתו של נתניהו - המזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי יוחנן לוקר וראש אגף ההסברה יועז הנדל, פנו ליועץ המשפטי לשעבר, מני מזוז, כדי להתייעץ איתו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה מצד אשל. הם סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה.

 

מזוז יעץ לשלושה לפנות ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ואלה אמרו לווינשטיין שהעובדת כנראה לא תשתף פעולה. וינשטיין התייעץ עם בכירי לשכתו ואף עם פרקליט המדינה, משה לדור, במשך כשבוע-שבועיים. הוא הקים צוות מיוחד שכלל את משנה שלו לעניינים פליליים, עו"ד רז נזרי, ואת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד שי ניצן. לאחר התייעצויות רבות החליט היועץ המשפטי לממשלה שלא לפתוח בחקירה פלילית, אלא לפנות לנציבות שירות המדינה כדי שזו תחל בחקירה משלה.

 

היום מתחו בכירים בממשלה ביקורת קשה על היועץ המשפטי וינשטיין, בעקבות מה שנראה להם כסחבת בטיפול בפרשת נתן אשל. "זו שעתו הכושלת של היועץ המשפטי לממשלה. איך ייתכן שהוא לא תישאל את ר', את נתן אשל והודיע

שאין ממש בתלונה?", אמר אחד הבכירים בממשלה ל-ynet.

 

הוא הביע תמיהה "איך ייתכן שבמשך שלושה שבועות הוא לא הודיע לראש הממשלה או למנכל משרדו שיש בדיקה? זו שעתם היפה של המתלוננים ושעתו המכוערת של היועץ המשפטי". בכירים בממשלה הוסיפו: "תאר לך שהיה משהו דומה

בלשכה של שר אחר? מיד היו מודיעים לשר האחראי. ייתכן שמשום שוינשטיין היה סנגור כל החיים, הוא חושב ישר איך מגינים על החשוד ועדיין לא החליף דיסקט שהוא התובע הראשי של מדינת ישראל".

 

השבוע סיפר ל-ynet גורם בלשכת ראש הממשלה על היחסים הקרובים בין אשל לעובדת ר', כפי שהתרשם מהם. לדברי גורמים בלשכה, ניתן היה להבחין כי היחסים בין השניים שונים וקרובים. "אפשר היה לראות שיש משהו מביך בהתנהגות שלו כלפיה, בהתנהגות היומיומית", אמר אותו גורם, "מי שקצת הסתכל ראה שהיה שם משהו מוזר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש לשכת רה"מ, נתן אשל
צילום: עופר עמרם
מומלצים