שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: החשמל מתייקר ב-6.6%

ההתייקרות תתפרס על פני שלוש שנים. יחד עם הצפי לעליית המדד, בסוף 2014 תרשם עלייה מצטברת של כ-31%. הפעימה הראשונה תיכנס לתוקף עד סוף הרבעון הראשון של 2012

הרשות לשירותים ציבוריים-חשמל, הרגולטור שקובע את תעריפי החשמל במשק, מפרסמת היום (שבת) הודעה רשמית על קיום שימוע טרם העלאת תעריפי החשמל. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חסרונו של הגז המצרי גורם לחברת החשמל להפעיל את תחנות הכוח שבבעלותה באמצעות סולר יקר, מה שמוביל אותה להוציא יותר כסף משתוכנן במקור. על פי חברת החשמל הפער בין עלות הדלקים המשוערת לבין הנוכחית מגיע ל-6.5 מיליארד שקל.

 

על פי הצעת רשות החשמל, גוף שאינו כפוף לאף משרד ממשלתי, כבר ברבעון הראשון של 2012 יתייקר התעריף ב6.6%. במהלך 2013 ההתייקרות בגובה 6.6% תישאר על כנה אליה תצטרף התייקרות נוספת בגובה 2.6%, ואילו ב-2014 יישארו על כנן זוג ההתייקרויות הראשונות אליהן תצטרף התייקרות שלישית בגובה 3.7%.

 

התוצאה: יחד עם הצפי לעליית המדד, בסוף 2014 תרשם עלייה מצטברת של כ-31% בתעריף החשמל, והכסף שיוזרם לקופת חברת החשמל אמור לכסות על עלויות הדלקים החריגות שנכפו על משק החשמל בישראל. פריסת עליית התעריפים נועדה למנוע זעזועים חריגים בעלויות האנרגיה של כלל הגופים במשק.

 

רשות החשמל מציינת שמדובר בתחזית בלבד, ולא מן הנמנע שבמידה שהגז המצרי יזרום בתפוקה חוזית מלאה ולאורך זמן, או לחילופין יירשם עיכוב בהגעת הגז הטבעי ממאגר "תמר", יירשם שינוי נוסף (חיובי או שלילי) בתעריף החשמל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לקראת עלייה מתמשכת בתעריפים
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים