שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   האוצר הודיע: דמי הניהול בפנסיה יופחתו ב-40%

   המפקח על הפנסיה באוצר הודיע לחברי הכנסת - תקרת דמי הניהול בקרנות הפנסיה תרד מ-2% ל-1.2%. הקרנות הוותיקות לא ייהנו מההפחתה. התוכנית תשמוט את הקרקע מתחת לחוק שמנסה להעביר ח"כ חיים כץ, לפיו דמי הניהול ירדו ל-0.7%. כץ בתגובה: "תוכנית האוצר היא פרווה. אמשיך בחקיקה"

   האוצר פועל להפחתת דמי הניהול בקופות הגמל וקרנות הפנסיה ב-40%. הממונה על שוק ההון עודד שריג הודיע על כך הבוקר (ב') לוועדת הכספים. הוא אמר כי האגף כבר ניסח תקנות בעניין זה והן יוגשו לאישור בעוד כשבועיים.

    

   שריג מסר כי התקנות נמצאות כעת בבדיקה אצל במשרד המשפטים והמשרד הוא ששולט על לוח הזמנים של הגשתן לאישור הכנסת. שריג אמר כי הכוונה היא לצמצם את דמי הניהול בצורה מדודה ואגף שוק ההון פועל במקביל להביא להפחתה נוספת באמצעות הגברת התחרות בין הקופות.

    

   שריג טען כי הצעת החוק הפרטית של חבר הכנסת חיים כץ, יו"ר ועדת העבודה, להעמיד את דמי הניהול על 0.7% היא בלתי סבירה ולכן האוצר לא ייתן לה את תמיכתו בוועדת השרים לענייני חקיקה. לדברי שריג, קבלת ההצעה תגרום לבעיה קשה בשוק ההון ועלולה לפגוע בכל מערכת החיסכון הפנסיוני ולכן יזם האוצר את תכנית ההפחתה שלו כדי לדאוג שהחוסכים לא ישלמו יותר מדי, מחד, ולשמור שהקרנות לא יתמוטטו, מאידך.

    

   חה"כ כץ אמר בתגובה כי "יש לשמור על איזון קדוש בין האיתנות הפיננסית של הקרנות להפסקת הגזל של דמי הניהול. על פי דיווחי אגף שוק ההון, התקנות שהם מתכוונים להביא הן פרווה ואינן מביאות לסוף הגזל. אביא את הצעת החוק שלי לאישור על מנת שתמוזג עם התקנות".

    

   הצעת כץ תעלה לקריאה טרומית ביום רביעי. נכון לעתה, מי שיעלה אותה הוא חבר הכנסת אילן גלאון ממרצ, הואיל וכץ כחבר כנסת מהליכוד לא יכול להעלות הצעת חוק המנוגדת לעמדת הקואליציה. 

    

   לפי הודעת האוצר, תקרת דמי הניהול שעומדת היום על 2% תרד ל-1.2%. ההסכם לא יחול על הקרנות הוותיקות שאינן גובות דמי ניהול. קרנות אלו ימשיכו לגבות מהחוסכים דמי השתתפות בשיעור של 1.75% שכן דמי השתתפות אלה הן חלק מההסדר שגובש לאחר הלאמת הקרנות הוותיקות.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   שרעג. יוזמה עוקפת כנסת?
   צילום: גיל יוחנן
   כץ: "אמשיך בחקיקה"
   צילום: אלכס קולומויסקי
   מומלצים