שתף קטע נבחר

בריטניה: ההתחממות טובה לתיירות בממלכה

דו"ח ממשלתי מגלה ששינויי האקלים יהפכו את בריטניה ליעד תיירות אטרקטיבי, בעקבות עליית טמפרטורות צפויה בדרום אירופה. אבל התמונה רחוקה מלהיות ורודה: הצפות וגלי חום יובילו להוצאות כבדות, אובדן ימי עבודה ופגיעה בחיי אדם

בריטניה תהפוך ליעד תיירותי לוהט ב-40 השנים הקרובות בעקבות התתחממות הגלובלית, כך עולה מדו"ח ממשלתי בנושא שינויי האקלים. עם זאת, הצפות שייגרמו כתוצאה מהשינויים האקלימיים, עתידים לעלות לממלכה המאוחדת מיליארדים.

 

עוד בכלכלה ירוקה:

 

על פי הדו"ח של משרד הסביבה, המזון והאזורים הכפריים של בריטניה, תיירים שפורדים היום את המדינות בדרומה של אירופה, עשויים לבוא לבריטניה על מנת לברוח מהחום הגובר. זאת בנוסף לבריטים עצמם, שיעדיפו להישאר במדינה במקום לטוס לצרפת או לספרד.

 

"עונות קיץ חמות יותר וטמפרטורה חמימה יותר במשך כל השנה, עשויה להפוך את בריטניה ליעד אטרקטיבי יותר לתיירי פנים ותיירים מחו"ל, בעקבות הטמפרטורות הגבוהות הצפויות בדרום אירופה", נכתב בדו"ח.

 

עוד עולה מהדו"ח, כי כי החורפים החמימים יותר יובילו לירידה בחשבונות החשמל והגז, ויפחיתו את מספר מקרי המוות בעקבות הקור, שעומד כעת על 24 אלף מקרים בשנה.

 

הסיכון הגדול: הצפות

אבל התמונה רחוקה מלהיות ורודה: בהתחממות הגלובלית טמון גם סיכון גדול לבריטניה כתוצאה מהצפות, שכבר היום מובילות לנזקים בשווי של 1.3 מיליארד ליש"ט מדי שנה.

 

עליית הטמפרטורות עתידה להפוך את ההצפות לבעיה עוד יותר משמעותית: הדו"ח קובע כי הנזקים יעלו עד 12 מיליארד ליש"ט בשנה ושכ-3.6 מיליון איש עלולים להפגע עד 2050.

 

עוד עולה מהדו"ח, כי גלי חום עשויים להוביל למותם של עד 6,000 איש בכל קיץ עד שנת 2050, והעסקים צפויים לאבד עד יומיים של עבודה בעקבות הקושי של העובדים לעבוד בחום הכבד.

 

קרוליין ספלמן, שרת איכות הסביבה, הזהירה כי אם בריטניה לא תתכונן כבר עכשיו כראוי, היא צפויה לעמוד בפני הוצאות גדולות בהרבה מהצפוי. "הנתונים הנוכחיים מורים על כך שכל החלטה כעת תשפיע על היציבות הכלכלית שלנו בעתיד באופן קריטי", אמרה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביג בן ביג-בן לונדון שעון
צילום: סי די בנק
מומלצים