שתף קטע נבחר

פרשת נתן אשל: העובדת ר' שוב זומנה להעיד

ל-ynet נודע כי ר', שלכאורה הוטרדה על-ידי ראש הסגל בלשכת רה"מ, זומנה שוב להעיד. עורכי דינה הבהירו שהיא עומדת בסירובה. גורם המעורה בחקירה העריך כי אשל לא ישוב לתפקידו

ר', העובדת בלשכת ראש הממשלה שהוטרדה לכאורה על-ידי ראש הסגל נתן אשל, זומנה שוב לחקירה בנציבות שירות המדינה - כך נודע הערב (יום ד') ל-ynet. גורם המעורה בחקירה העריך כי אשל עצמו לא יוכל לשוב לתפקידו.

 

פרשת נתן אשל - כתבות נוספות ב-ynet:

 

בימים האחרונים קיבלו פרקליטיה של ר', עורכי הדין יצחק בם וד"ר הראל ארנון, בקשה מנציבות שירות המדינה כי ר' תבוא להעיד. עד כה היא השיבה בשלילה לבקשות להעיד, ופרקליטיה אף שלחו שני מכתבים ליועץ המשפטי לממשלה בו הסבירו את סירובה.

 

נתן אשל מחוץ לביתו. ייקרא לעדות רק אחרי איסוף העדויות (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
נתן אשל מחוץ לביתו. ייקרא לעדות רק אחרי איסוף העדויות(צילום: בן קלמר)

 

על המכתב השני טרם התקבלה תשובה, אולם בנציבות לא חיכו וזימנו שוב את ר'. פרקליטיה של ר' סירבו לאשר או להכחיש את המידע, אולם הוסיפו כי נכון לרגע זה עדיין לא השתנתה עמדתם ור' עדיין עומדת בסירובה לבוא ולהעיד.

  

בנציבות שירות המדינה ממשיכים את חקירת הפרשה. בימים האחרונים עדים נוספים בלשכת ראש הממשלה הגיעו להשמיע את עדותם, בנציבות אף מתכוונים לזמן את אשל עצמו לחקירה. ייתכן שהחקירה תתקיים תחת אזהרה מבחינה משמעתית. אם ר' תסכים להעיד אף ייתכן עימות בינה לבין אשל.   

 

גורם המעורה בחקירה אמר כי מהעדויות הרבות עולה תמונה שלפיה אשל הטריד את ר', גם אם לא באופן מיני, עקב אחריה, התנהג כלפיה באובססיביות ונהג להעניש אותה.

 

פרשת אשל והעובדת ר'. נמשך מצעד העדים (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי) (צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)
פרשת אשל והעובדת ר'. נמשך מצעד העדים(צילום: עופר עמרם, עידו ארז, עמית מגל, אלכס קולומויסקי)

 

הפרשה התפוצצה בשבוע שעבר, יותר מחודש אחרי ששלושה מבכירי

לשכת ראש הממשלה - מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר וראש מערך ההסברה יועז הנדל - פנו ליועץ המשפטי לשעבר מני מזוז, כדי להתייעץ איתו בנוגע למה שנראה להם כהטרדה מצד אשל.

 

השלושה סיפרו לו שאשל הטריד את העובדת ר' באופן ממושך וחדר לפרטיותה. העובדת העידה בפני חבריה שהוא חיטט בהודעות הטקסט בטלפון הנייד שלה ובתיבת הדואר האלקטרוני הפרטית שלה, ואף עקב אחריה מחוץ לשעות העבודה. בהמשך עלה גם חשד להטרדה מינית, לאחר שעל פי עדויות שמיעה אשל צילם את ר' מתחת לחצאיתה, והתנהג כלפיה באובססיביות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העובדת ר'. עומדת בסירובה
אשל. טרם זומן לחקירה
צילום: בן קלמר
מומלצים