שתף קטע נבחר

42% הצבעה בפריימריז בליכוד, הוארכו עד 23:00

נתניהו מקווה לשיעור הצבעה גבוה בהרבה. פייגלין: יש אי-סדרים

שעות לפני סגירת הקלפיות בבחירות לראשות הליכוד, קרא הערב (יום ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו ל"ליכודניקים האמיתיים": "בואו להצביע". נכון לשעה 20:30 הצביעו בפריימריז של הליכוד רק 42% מבעלי זכות הבחירה, והמתמודד מול נתניהו, משה פייגלין, מקווה שניצחונו של ראש הממשלה יהיה בפער דחוק יחסית. 

 

דיווחים נוספים מיום הבחירות ב-ynet:

נתניהו: אל תהיו שאננים; פייגלין: לא מפחד ממנו

הפריימריז בליכוד: נתניהו צפוי לנצח בקלות

פייגלין: הישראלים מתקרבים לאלוהים, בסוף אנצח

 

"אני מדבר עם הפעילים ושואל אותם למה שיעור ההצבעה נמוך, והם אומרים - אין צורך לבוא, בכל מקרה ראש הממשלה מנצח", אמר נתניהו בגני התערוכה. "אני מבקש, אל תהיו שאננים, תבואו להצביע. אני רוצה שיבואו כמה שיותר מהליכודניקים האמיתיים שמצביעים גם בבחירות לכנסת".

 

ברחבי הארץ פזורים 154 אתרי הצבעה, בהם הוצבו כ-500 קלפיות לבחירת יו"ר התנועה ו-500 נוספות לבחירת ועידת הליכוד הרביעית ומועצת הסניפים. 130 אלף מתפקדי הליכוד יוכלו להצביע עד 22:00. בסביבות חצות יוכרזו התוצאות בגני התערוכה. נתניהו מקווה לנצח בפער גדול את פייגלין, וגם בבוקר הוא קרא לתומכיו שלא להיות שאננים.

 

על רקע אחוזי ההצבעה הנמוכים, החליטו בליכוד להאריך את האפשרות להצביע עד 23:00, "בגלל מזג האוויר הסוער". בכירים בליכוד העריכו כי עד סגירת הקלפיות אחוזי ההצבעה יגיעו ל-50%, ובמקרה כזה נתניהו צפוי לקבל 75 אחוז מהקולות, ופייגלין כ-25 אחוז. ככל שאחוזי ההצבעה יירדו, כך יגדל כוחו היחסי של פייגלין.

 

שר בכיר הסביר: "הבעיה המרכזית היא שנעשו הסכמות בסניפים סביב הרשימות של חברי המרכז העתידיים. אנשים לא באים להצביע. נתניהו בלחץ בעיקר בגלל שהוא לא רוצה שפייגלין יגיע ל-30 אחוז. זה ייראה רע מאוד אם זה יקרה, והוא לא רוצה את זה, למרות שזה לא באמת משקף את הכוח של פייגלין או של אנשיו בליכוד".

 

בכמה מהסניפים במגזר הלא יהודי, ובהם נצרת ורהט, נפתחו הקלפיות באיחור. בקלפיות נוספות, גם במרכז, היו אי סדרים על רקע מאבקים בתוך סניפי הליכוד עצמם.

 

נתניהו מצביע, היום (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו מצביע, היום(צילום: גיל יוחנן)

 

גם פייגלין עצמו התלונן על אי-סדרים בניהול הבחירות. הוא קרא לתת ארכה למצביעים ביהודה ושומרון, משום שהקלפיות

שם נפתחו באיחור של שעתיים. "מצביעים רבים ביהודה ושומרון לא יוכלו להצביע, כי ספר הבוחרים לא הגיע כלל. התחושה קשה מאוד ונעשו מעשים שלא ייעשו על מנת שלא לאפשר לבוחרים שלנו להצביע". בליכוד דחו את הטענות ואמרו כי מדובר בתקלות נקודתיות ולא מכוונות.

 

במטה פייגלין טענו גם כי יו"ר ועדת הבחירות הודיע ל-41 ממפוני גוש קטיף ששילמו דמי חבר בשש השנים האחרונות כי הם אינם זכאים להצביע בבחירות לראשות הליכוד משום שמקום מגוריהם אינו ידוע למנגנון המפלגה.


פורסם לראשונה 31/01/2012 17:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ורעייתו שרה אחרי שהצביעו היום
צילום: AFP
משה פייגלין. "להאריך ההצבעה ביו"ש"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים