שתף קטע נבחר

צפו בתמונות: שבט נעלם של אינדיאנים נחשף

בשנה שעברה פורסמו תמונות של בני השבט, שצולמו מהאוויר. אך הפעם צולמו בני משפחה בשבט מקרוב יחסית - ככל הנראה מעבר לנהר

התמונות של השבט שמעולם לא נחשף לציוויליזציה - נחשפות: עד לאחרונה אפשר היה לצפות בתמונות של בני שבט מסוגו של המסו-פירו רק בתמונות שצולמו מהאוויר. אבל חוקרים לכדו אותם בעדשתם מקרוב, כפי שמעולם לא צולמו.

  

בני שבט מבודד בפרו בתמונה שצולמה לאחרונה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
בני שבט מבודד בפרו בתמונה שצולמה לאחרונה(צילום: רויטרס)

 

לפני כמה שנים פורסמו תמונות של בני השבט, שצולמו מהאוויר. אך הפעם צולמו בני משפחה בשבט מקרוב יחסית - ככל הנראה מעבר לנהר. בני השבט, החיים על גדות האמזונס בדרום פרו, הפגינו ידידותיות כלפי האנשים המועטים מבחוץ שנקרו בדרכם, אבל לאחרונה תיירים ששטו בנהר זכו מהם למטח של חצים בוערים.

 

התמונות שצולמו מהאוויר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התמונות שצולמו מהאוויר(צילום: AFP)

 

"חלה עלייה ברמת האלימות שהם מפגינים נגד אנשים החודרים לאדמת אבותיהם", אמרה לרשת ה-BBC רבקה ספונר, החברה ב-Survival International. לטענתה, השינויים שחלים בפרויקטים של גז ונפט ביערות, כמו גם כריתת עצים בלתי חוקית בסביבה, דוחפים את בני השבט לתור אחר אדמות חדשות.

לאחרונה, אף ירו בני השבט חץ קטלני לעבר ניקולס "סאהו" פלורס, שביקש לכונן מגעים רשמיים עם המסו-פירו מזה שני עשורים. על-פי דיווחים אחרים הוא ניסה לתווך בין חברי השבט לבין החוקרים.

 

האנתרופולוגית גלן שפרד סבורה כי ההתקפות מעידות על הפחד של בני השבט מפני העולם הסובב אותם. ספונר טוענת כי אפשר לצמצם את האלימות שמפגינים בני השבט כלפי הסביבה, אם ידאגו לשמר את האדמות שלהם. "אנחנו מבקשים מממשלת פרו להגן על האדמה, יש לשמר אותה עבור השבטים המבודדים", אמרה ספונר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרגו את השליח. בני השבט
צילום: AFP PHOTO/Gabriella Galli
מומלצים