שתף קטע נבחר

חיפה: כתב אישום נגד אדם שנטש כלבה ביער

כתב אישום הוגש ע"י משרד החקלאות נגד תושב עוספיה, בחשד שרכש כלבה מחנות ונטש אותה ביער. העונש על נטישת בע"ח הינו שנת מאסר או קנס של 76,500 שקל

כתב אישום הוגש הבוקר (ה') בבית משפט השלום בחיפה נגד סקר מיימון, תושב עוספיה, בחשד לנטישת בעל חיים.

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי משרד החקלאות, מיימון (44) רכש כלבת פינצ'ר מעורבת מחנות תמורת 400 מאות שקל וגידל אותה בביתו.

 

עוד בערוץ בעלי חיים ב-ynet:

 

לפני כחמישה חודשים, במועד שאינו ידוע, "נטש הנאשם את הכלבה שהיתה באחריותו, באיזור בית אורן. כתוצאה מנטישתה על ידי הנאשם, שוטטה הכלבה באיזור בית אורן, עד שנלכדה במלכודת ללכידת תנים".

 

הכלבה חולצה ממלכודת של רשות הטבע והגנים והועברה אל בית המחסה של עמותת "תנו לחיות לחיות - חיפה" במושב עין איילה.

 


צילום: כלב חתול אימוץ

הכלבה שוטטה ביער עד שנלכדה במלכודת (צילום אילוסטרציה: "תנו לחיות לחיות חיפה")

 

הבעלים נטשו, הכלבה מצאה בית מאמץ

על פי כתב האישום, מואשם מיימון כי "נטש בעל חיים שנמצא בבעלותו ובאחריותו, שלא כדין, בניגוד לחוק צער בעלי חיים".

 

שי מאיו ומיכל שרבק, מעמותת "תנו לחיות לחיות - חיפה", מציינים כי מדובר בכלבה צעירה כבת שנה. לאחר שהיא הגיעה אל העמותה, היא נבדקה על ידי וטרינר שאיתר בה שבב זיהוי וכך יכלו ליצור קשר עם בעליה.

 

"ניסינו להסביר להם שנטישת כלבה ביער זה פשע ופעולה שמסכנת את הכלבה, אך הם פשוט לא הבינו שהם עשו משהו רע או שאסור לזרוק כלבים", אומרת שרבק. הכלבה טופלה, עוקרה וזכתה לחיסונים. בסופו של דבר, לאחר זמן המתנה של מספר ימים, היא זכתה לבית מאמץ.

 

"אנחנו נתקלים בעשרות מקרים קשים ומזעזעים של נטישת כלבים במגזר היהודי והערבי כאחד. הפעם מדובר במקרה 'קל' יחסית שנובע בעיקר מחוסר מודעות של בעלי הכלבים להשלכות מעשיהם ולכך שמדובר בפעולה לא חוקית", מסביר מאיו. "רק לאחרונה נתקלנו במקרה קשה של משפחה שזרקה לחוף הים כלבה בת עשר שנים וסירבו לקחת אותה בחזרה. אני שמח שמשרד החקלאות החליט לפעול בנושא במישור המשפטי".

 

נטישת בעל חיים - עבירה פלילית

ביולי 2007 הוכנס תיקון בחוק צער בעלי חיים, בו נאסר במפורש על נטישת בעלי חיים. מדובר בעבירה פלילית שהעונש עליה הוא עד שנת מאסר או קנס של 76,500 שקל. מאז תיקון החוק מספר מקרים בודד הגיע לכדי כתב אישום.

 

במשרד החקלאות טוענים כי היקף תופעת נטישת הכלבים בישראל מוערכת בכ-50 אלף כלבים מדי שנה, אך מציינים כי על פי אומדנים לא רשמיים מדובר במספר גבוה יותר, שעשוי להגיע אף לכמאה אלף כלבים בשנה, המוצאים את מותם בכלביות העירוניות והרשותיות, לאחר שלא נמצא להם בית מאמץ.

 

במשרד החקלאות ציינו כי מדובר בכתב אישום "תקדימי וראשון מסוגו" במאבק למיגור תופעת נטישת הכלבים. "על הבעלים מוטלת האחריות המלאה לטיפול בחיית המחמד. בפועל, אנו עדים לתופעה עצובה של נטישת כלבים", אמרו במשרד החקלאות. 

 

 

רוצים לאמץ כלב או חתול? בואו למדור האימוץ  


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמותת "תנו חיות לחיות חיפה"
כלבה מחכה לאימוץ בעמותה בעין איילה
עמותת "תנו חיות לחיות חיפה"
מומלצים