שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקוורטט לרשות: חדשו המו"מ, פתחו מאגרי גז
  שליח הפלסטינים למו"מ בירדן חשף כי ההצעה כללה מתן הקלות בשטחי B ו-C, תמורת ביטול הדרישה להקפאת ההתנחלויות והכרה במדינה בגבולות 1967. אבו מאזן השיב בשלילה

  חבר הוועד הפועל של אש"ף ושליח הפלסטינים למשא ומתן עם ישראל בירדן, ואסל אבו יוסף, אומר כי הקוורטט גיבש חבילת הטבות לחיזוק האמון שבעזרתן יוכלו ישראל והפלסטינים לחזור לשולחן המשא ומתן. קווי המתווה לחבילה שגיבש שליח הקוורטט, טוני בלייר, הועברו לאבו מאזן בעת ביקורו של מזכ"ל האו"ם, באן קי מון, ברמאללה, והנשיא הפלסטיני הגיב בשלילה.

    

  עוד בחדשות ynet:

   

  הפלסטינים ידעו בימים האחרונים כי מתגבשת הצעה שתועבר לשני הצדדים ואמורה לעודד אותם לשוב לשיחות. המתווה כולל שתי פעימות של הטבות מצד ישראל, כשהראשונה אמורה להתבצע מיידית ובה תאפשר ישראל למשטרה הפלסטינית לפתוח משרדים ולהפגין נוכחות רשמית ופומבית באזורי B, שנמצאים בשליטה ביטחונית של ישראל ואזרחית של הפלסטינים. כמו כן, יינתנו הקלות תנועה לפלסטינים בגדה המערבית, אישורי עבודה נוספים לפועלים פלסטינים בתחומי ישראל ויתאפשר ייצוא של סחורות מרצועת עזה לגדה המערבית.

   

  באן קי מון ואבו מאזן. ההצעה עוד לא קיבלה אישור ישראלי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  באן קי מון ואבו מאזן. ההצעה עוד לא קיבלה אישור ישראלי(צילום: רויטרס)

   

  הפעימה השנייה, שתתקיים במארס, תכלול על פי ההצעה שחרור אסירים (לא ננקב מספרם), אישור לרשות הפלסטינית לפתח את מאגרי הגז שמול חופי עזה, הפחתה במספר הכניסות של כוחות צה"ל לשטחי A, ארגון ההכנסות ממסים ואישור ישראלי להקמת פרויקטים בינלאומיים בשטחי C.

   

   בתמורה, ישובו הפלסטינים לשאת ולתת מבלי שישראל תתבקש להקפיא את הבנייה בהתנחלויות ולהכיר בגבולות 1967 כבסיס למשא ומתן. אבו יוסף ציין כי אבו מאזן הביע התנגדות שהעלה בפניו מזכ"ל האו"ם,

  וציין בפניו כי הפלסטינים לא ישובו למשא ומתן עם ישראל מבלי שזו תעצור את הבנייה בהתנחלויות ותכיר במדינה פלסטינית בגבולות 1967. יחד עם זאת, ציין אבו יוסף כי אבו מאזן גם לא אמר מפורשת שהרשות דוחה על הסף את ההצעה, שכרוכה כמובן גם בהסכמתה של ישראל.

   

  לפי שעה, נראה כי הפלסטינים ממתינים לכינוס ועדת המעקב של הליגה הערבית שצפויה להתקיים בשבוע הבא, ובה יוחלט על עמדתם. ירדן, שאירחה את השיחות בין הצדדים, לוחצת על שניהם לשוב ולהיפגש כדי לנסות ולהגיע להסכמות על חזרה למשא ומתן.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו מאזן. שלילה מוחלטת?
  צילום: רויטרס
  בלייר. מנסה שוב
  צילום: AP
  מומלצים