שתף קטע נבחר

לא בדיחה: רוזאן בר הכריזה על ריצה לנשיאות

הקומיקאית היהודייה כנראה התגעגעה לאורות הזרקורים. היא הכריזה רשמית שהגישה את כל הטפסים הדרושים למרוץ למועמדות הירוקים לנשיאות. האם היא רצינית?

הפסדנו את הרמן קיין וריק פרי , אבל הרווחנו את רוזאן בר : הקומיקאית היהודייה בת ה-59 שהייתה כוכבת גדולה בשנות ה-80 וה-90, עם סדרת טלוויזיה המצליחה שלה "רוזאן", יושבת כבר כמה שנים בחווה בהוואי. לא ברור מה היא מגדלת בחווה שלה, אבל ביום חמישי היא הודיעה שהיא רצה למועמדות מפלגת הירוקים לנשיאות ארה"ב - וזו אינה בדיחה.

 

ארה"ב בוחרת - דיווחים אחרונים ב-ynet:

 

משנת 1988 עד 1997 רוזאן בר הצחיקה את אמריקה בקומדיית המצבים על שמה, שהתבססה פעמים רבות על ההומור הישיר שלה, וכעת היא מפנה את אותה ישירות בכיוון אחר, ולדבריה היא מילאה טפסי רישום במשרדי תנועת הירוקים כדי לרוץ לנשיאות. 

 

צפו ברוזאן בר שרה את "התקווה" בראיון:

 

 

"הדמוקרטים והרפובליקנים הוכיחו שהם משרתים שנרכשו, והם משרתים את האחוז הבודד, העליון. הם אינם פועלים לפי האינטרסים של הציבור האמריקני", הצהירה בר. בחודשי הקיץ היא אף השתתפה בהפגנות של תנועת הצדק החברתי "לכבוש את וול סטריט". למרות שהרוויחה בחייה כמה מיליונים טובים, היא מגדירה את עצמה כחלק מ-99 האחוזים.

 

כבר בקיץ האחרון זה היה ברור למדי שבר צפויה ללכת בעקבות, או במקבילה השמאלנית לדרכם של ארנולד שוורצנגר או רונלד רייגן, שפרשו ממשחק ועברו לפוליטיקה במפלגה הרפובליקנית. בחודש אוגוסט דיברה בר על ריצה לנשיאות ארה"ב בראיון לג'יי לנו, בתוכנית הבידור הלילית של רשת NBC.

 

עם זאת, אולי כמסך עשן באסטרטגיה פוליטית שאף אחד עוד לא הבין, בראיון אחר לעיתון "פורווארד" באותו חודש הצהירה רוזאן שבכוונתה לרוץ גם לראשות ממשלת ישראל.

בראיון שמצולם ב"ג'ואיש ג'ורנל", היא שרה את "התקווה", הזכירה ששמה הוא בעצם "שיינה רבקה", והצהירה ש"יש לי זכות להיות ראש ממשלת ישראל".

 

למען הסר ספק, הסיכויים של הקומיקאית האמריקנית להיבחר לראש ממשלת ישראל נמוכים אפילו יותר מהסיכויים שתיבחר לנשיאות ארה"ב. בין הרגעים הידועים לשמצה בקריירה שלה, הספיקה בר להתלבש כמו היטלר, להוציא עוגיות שרופות בצורת בני אדם מהתנור ולטעון שהם מייצגים את הפלסטינים בישראל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גבירתי הנשיאה היהודיה הראשונה? רוזאן בר
צילום: mct
מומלצים