שתף קטע נבחר

הוארך מעצר: "אקדח מעשן" נגד הורי התאומים

בית משפט האריך ביממה את מעצר האם החשודה בהריגת בנה התינוק, ובשלושה ימים את מעצר האב. עו"ד אמיר שאל את החוקר האם הראיה החדשה קשורה לשיבוש הליכי חקירה ונציג המשטרה השיב "כן". השופט: "בראיה יש לחזק באופן לא מבוטל את החשדות כנגד החשוד ובמידה פחותה יותר נגד החשודה"

מה בדיוק השיגה המשטרה אחרי כל תהפוכות החקירה בפרשה המטלטלת? ההורים החשודים שהתעללו בשני ילדיהם התאומים וגרמו למותו של אחד מהם, הובאו בצהריים (יום א') שוב לבית משפט השלום בתל-אביב. מעצרה של האם הוארך ביממה, ואילו מעצר האב הוארך - בפעם החמישית - בשלושה ימים. נציג המשטרה בדיון אמר שיש ראיה חדשה שאותה כינה "אקדח מעשן".

 

האב נמצא במעצר עוד מהשבוע שעבר, ואמש נעצרה שוב גם האם ונחקרה במשטרת דן, שהחליטה לבקש להאריך את מעצרה. היא הוכנסה ראשונה לדיון. החוקר אבי אוחיון אמר כי יש לבחון "ממצאים חדשים" המפלילים לכאורה את האם, שנאספו מאז שחרורה. הוא לא פירט במה מדובר.

 

הלוויתו של התינוק בשבוע שעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הלוויתו של התינוק בשבוע שעבר(צילום: מוטי קמחי)

 

עו"ד ציון אמיר, המייצג את ההורים, אמר בדיון: "זו הארכה חמישית שאתם לא מצליחים להביא פירור של ראייה חדשה שקושרת את ההורים". חוקר המשטרה השיב: "יש לנו ראיה שמחזקת את החשדות בנוגע לאם". אמש נחקרה האם כמה שעות. "החשודה לא נחקרה יומיים לפני החקירה אתמול", אמר הנציג. עו"ד אמיר אמר מנגד כי לא הייתה כל התקדמות בחקירה. לדעתו, המשטרה נמצאת בלחץ ולכן היא מפעילה לחץ. הוא אמר כי אין התפתחות דרמטית בחקירה. החוקר הדגיש שאין משמעות הדברים שכתב אישום כבר מוכן.

 

בהמשך שאל הסנגור את החוקר: "אתה מציין שבמהלך הימים התגלתה ראיה חדשה שמצביעה על שיבוש חקירה, הן בעת הזאת בה מתנהלת החקירה והן בשיבוש הליכי חקירה טרם מעצרה. זו הראיה החדשה?" החוקר ענה נכון.

 

הדיון היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הדיון היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

חוקר המשטרה נדרש לעניין השבעה על התינוק שמת ואמר כי אפשר לשבת שבעה גם במעצר. כשנשאל החוקר מי הדליף את תוצאות הפוליגרף לתקשורת ענה: "לא אני ולא צוות החקירה. אני יודע שמתבצעת בדיקה פנימית במשטרת ישראל, חברי ואני באותו צד בעניין הזה. מה שיש בפרסום מבחינת שאלות הפוליגרף לא נכון". כשנשאל האם יכול להיות שיצאה דוברת אמת, אמר החוקר: "לא לגבי התוצאות".

 

השופט: מתחזק החשד נגד האב

בהחלטתו כתב השופט: "בית המשפט נחשף לראיה החדשה שדובר בה בבקשה לעיון חוזר. ייתכן כי הביטוי 'אקדח מעשן' מתאים לראייה זו. יש בה כדי לחזק באופן לא מבוטל את החשדות כנגד החשוד ובמידה פחותה יותר אך קיימת גם כנגד החשודה". 

 

עוד הוסיף השופט כי "מאזן הראיות הכללי הינו לחובת החשוד. בדיון הקודם סברתי כי קיומה של תשתית ראייתית עדיין לא יאפשר הרשעה. מסקנה זו פוחתת בדיון הנוכחי וגם נדרשות ראיות נוספות. המרקם הכללי של הדברים מעיד כי עניין לא כשר אירע בכל הנוגע לבנם המנוח של החשודים ואולי גם ביחס לילדתם".

 

ביום רביעי האחרון הוארך מעצר האב בפעם הרביעית מאז התפוצצה הפרשה. בית המשפט התיר לפרסם כי לפי ממצאי הנתיחה הראשוניים, התינוק לא נפגע כתוצאה מחיסון או ממחלה גנטית, וכנראה גם לא מאימון "בייבי יוגה" - אלא

משברים בגולגולת.

 

בשבוע שעבר הובא הילד שמת למנוחות בבית העלמין ירקון בפתח-תקווה, לאחר שגופתו עברה נתיחה במכון לרפואה משפטית. האב נישק את התינוק לפרידה בטרם קרא עליו קדיש עם המשפחה. הוא הגיע ללוויה ברכב משטרתי ולווה בחוקרי מרחב דן, האמונים על החקירה. לאחר מכן הוא נלקח בחזרה למעצר. האם התחבקה ארוכות עם האב. מאות השתתפו בלוויה, שבמהלכה לא נקראו הספדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמם של התאומים. נעצרה אמש שוב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים