שתף קטע נבחר

קולנוע חדש בתל אביב: אורלנדו סינמה

אורלנדו סינמה - בית קולנוע חדש ובו שני אולמות הקרנה - נועד באופן מוצהר לתת מענה לביקוש הגובר של הצופים לחווית קולנוע קלאסית מחוץ למתחמים הגדולים. "רוצים לאפשר צפייה אינטימית בסרטים", אמר הבעלים והבטיח: בעתיד נתרחב כרשת

בית קולנוע חדש נפתח בתל אביב: אורלנדו סינמה, שהושק הבוקר (ב') במתחם התרבות והבילוי בבית ציוני אמריקה בעיר. בית הקולנוע הוא יוזמה של חברת ההפצה פי.פי.די. אורלנדו, והוא מבקש לטענת ראשי החברה, לשמש כאלטרנטיבה למתחמי הקולנוע הגדולים, דוגמת סינמה סיטי ויס פלאנט. זאת כתגובה לסגירתם של בתי קולנוע תל אביבים אחרים כמו קולנוע דיזנגוף, שסיים פעילותו בסוף השנה האחרונה.

 

באורלנדו סינמה שני אולמות הקרנה שהוסבו לצפייה בסרטים מתוך מכלול החללים במתחם בית ציוני אמריקה. האולם הגדול מכיל כמאתיים צופים והקטן יותר כמאה צופים. באולמות הותקן ציוד הקרנה דיגיטלי חדיש וכן מערכת סאונד משוכללת לשם שדרוג חווית הצפייה. על פי הבעלים, האולמות שופצו בעלות כוללת של כשלושה מיליון שקלים ומהווים תוצאה לעבודה ממושכת של משאים ומתנים ותכנונים - שארכו כחמש שנים.

 

צילום: עמי סיאנו

 

 

בקולנוע החדש יוקרנו לאורך כל ימי השבוע סרטים שמופצים על ידי חברת אורלנדו מעשר בבוקר ועד הלילה. אולם לצד ההקרנות הסדירות, מבטיחים ראשי אורלנדו סינמה מסגרות שונות של סרטי מוזיקה, סרטי ילדים, קולנוע ישראלי עצמאי, סרטים מצליחים שלא זכו להפצה מסחרית ועוד.

 

הפעלת אורלנדו סינמה נמצאת כרגע בהרצה, ובימים אלה מוקרן בו הקומדיה הצרפתית "שמות של אהבה" בבימויו של מישל לקלרק ובכיכובם של ז'אן גמבלן ושרה פורסטיה. גם בהמשך יוקרנו בבית הקולנוע סרטי איכות זרים על פי המסורת של החברה. בקרוב תעלה להקרנה מסחרית הקומדיה הנורבגית "הפי הפי" בבימויה של אן סביצקי (הסרט הוקרן בפסטיבל ירושלים האחרון).

 

במהלך השקת הקולנוע, הודה הבעלים עודד הורוביץ-ראובני, כי היוזמה החדשה 

הגיעה כדי לענות על הביקוש ההולך וגדל לדבריו בבתי קולנוע בתל אביב, אל מול ההצע ההולך וקטן. הורוביץ-ראובני הבהיר כי הוא מכוון בעיקר לקהל חובב קולנוע איכותי.

 

"יש פה רצון לשמור על כדאיות כלכלית, אבל אנחנו שואפים לשמור על רמה של איכות מסוימת בנוגע לסרטים שנקרין", אמר והוסיף שלדעתו סקרי הצפיה בישראל מוערכים על פי הסטנדרטים המקובלים בחברות ההפצה האמריקניות, בעוד שהקהל הישראלי הבוגר נוטה לצפות דווקא בסרטי איכות זרים, עליהם ישים דגש הקולנוע החדש. "יש פה רצון לאפשר צפייה אינטימית בסרטים, שאינה קיימת בקומפלקסים הגדולים".

 

הורוביץ-ראובני הבהיר כי מדובר ביריית הפתיחה להתרחבות של החברה לרשת של בתי קולנוע בתל אביב, שיפעלו במתכונת דומה ברחבי העיר. הוא הבטיח כי מחירי הכרטיסים יהיו זולים יותר מהמקובל - כרגע המחירים הנקובים לכרטיסים רגילים הם: 29 שקלים להצגה יומית, ו-35 להקרנה רגילה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמי סיאנו
מרימים מסך באורלנדו סינמה
צילום: עמי סיאנו
לאתר ההטבות
מומלצים