שתף קטע נבחר

גלאון, גילאון או אופיר: מפלגת מרצ בוחרת מנהיג

שני חברי הכנסת יתמודדו היום על ראשות המפלגה, יחד עם נציג הצעירים אורי אופיר. 950 חברי הוועידה יצביעו בתל-אביב

כ-950 חברי ועידת מרצ יכריעו היום (ג') מי יהיה יושב ראש המפלגה הבא - או יושבת הראש. על התפקיד מתמודדים חברי הכנסת זהבה גלאון ואילן גילאון, ונציג הצעירים אורי אופיר.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

החל מהשעה 16:00 יוכלו חברי ועידת המפלגה להגיע אל גני התערוכה בתל-אביב ולהצביע שם בקלפי יחידה. לראשונה במרצ תיערך ההצבעה בשיטה אלקטרונית: מערכת חדישה תאפשר לבוחרים ללחוץ על תמונת המועמד, והיא מגובה גם בהצבעה ידנית. ספירת הקולות תחל ב-22:00 בלילה, והתוצאות צפויות להתקבל בסביבות השעה רבע ל-23:00.

 

ח"כ אילן גילאון אמר הבוקר: "מרצ בהנהגתי תחזיר את השמאל הביתה ותפנה לקהלים חדשים - לא עוד מפלגת בוטיק צפון תל-אביבית. תהיה זו מרצ מחוברת ומחברת, שתתרגם את מחאת הקיץ לכוח פוליטי, מפלגה סוציאל-דמוקרטית אמיתית שמסרבת לקרוץ ימינה ודוגלת בחלוקת הארץ".

 

ח"כ זהבה גלאון אמרה כי היא היחידה מבין המועמדים שיכולה להחזיר את מרצ למעמד של מפלגה גדולה ומשפיעה. "אני זו שתוכל להביא את אלו שעזבו את מרצ ואת אלה שעדיין לא הגיעו אליה - אנשים חדשים, צעירים, חדורי אנרגיה

והתלהבות, יחד עם אנשי אקדמיה, תרבות ואמנות, אקטיביסטים ואנשי שטח. הם כבר הולכים איתי כי הם מרגישים שזאת הרוח שצריכה להוביל את מרצ: רוח לא ממסדית, מחודדת, אידיאולוגית, אמיצה ונחושה". היא התייחסה בביטול לאמירתו של גילאון כי הוא יביא למרצ "קהלים חדשים".

 

מפלגת מרצ הוקמה ב-1992, ובשיאה היו לה 12 מנדטים בכנסת. במהלך השנים חל כרסום בכוחה בבית המחוקקים, וכיום יש לה שלושה מנדטים בלבד.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ גלאון. רצה להנהגה
צילום: חיים צח, ידיעות אחרונות
ח"כ אילן גילאון. "לא נהיה מפלגת בוטיק תל-אביבית"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים