שתף קטע נבחר

קול האיסלאם: קריאת מואזין בפרלמנט המצרי. צפו

חבר מועצת העם שנמנה עם הזרם הסלפי הקיצוני ביקש מהיו"ר לקבוע את זמני הישיבות כך שלא יתנגשו עם זמני התפילות. כשלא נענה השמיע את הקריאה הנהוגה במסגדים וקרא לעמיתיו להצטרף אליו. "אנחנו לא בוותיקן. אנחנו מדינה מוסלמית"

מי שעוד פקפק בצביונו האיסלאמי של הפרלמנט המצרי החדש , ודאי התבדה לאחר הסערה שפרצה בבית הנבחרים בקהיר: חבר מועצת העם המצרית מטעם מפלגת "אלאסאלה" הקיצונית, הנמנית עם הזרם הסלפי, נקט אתמול (יום ג') צעד שנוי במחלוקת. במהלך ישיבה בפרלמנט השמיע את קריאת המואזין וקרא לנוכחים להצטרף אליו לתפילה, כפי שעשו באותה שעה בצהריים במסגדים בקהיר.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

יו"ר מועצת העם, מוחמד סעד אל-כתאתני, הנמנה עם "מפלגת החירות והצדק" של האחים המוסלמים, לא אהב בלשון המעטה את צעדו של איסמאעיל ותקף אותו בחריפות לאחר שקריאתו לתפילה קטעה את דבריו של אחד מחברי מועצת העם.

 

 

"אני לא ארשה לך את זה. אתה לא יותר מוסלמי מאיתנו. אולם מועצת העם לא נועד לתפילה, אלא בשביל לדבר ואתה לא יותר חכם הלכה מאשר חברי הפרלמנט", אמר אל-כתאתני והוסיף: "לך תשמיע את הקריאה לתפילה במסגד".

 

"מתנהגים פה כמו בדיקטטורה"

בשיחה עם רשת "אל-ערבייה" אמר איסמאעיל כי הוא ביקש קודם לכן מיו"ר מועצת העם לארגן שזמני הישיבות יהיו מתואמים עם זמני התפילות. לדבריו, יו"ר מועצת העם הסכים לעשות כן, אך בפועל לא שינה דבר. הוא הוסיף כי התגובה של יו"ר מועצת העם על הקריאה שלו לתפילה מזכירה "דיקטטורה".

 

"אל-כתאתני טעה בעניין הזה כיוון שהוא לא קיים את הבטחתו", אמר איסמאעיל וחתם את דבריו במשפט: "אנחנו לא בוותיקן. אנחנו מדינה מוסלמית".

 

קרא לחבריו לעמיתיו להצטרף אליו לתפילה. ממדוח איסמאעיל (צילום: AP) (צילום: AP)
קרא לחבריו לעמיתיו להצטרף אליו לתפילה. ממדוח איסמאעיל(צילום: AP)

 

חבר מועצת העם, סיד עסכרי, הנמנה עם האחים המוסלמים בפרלמנט והאדם שאמון על הוועדה שעוסקת בענייניו הדתיים, הדגיש כי הקריאה לתפילה במועצת העם היא דבר שאין בו צורך. הוא גם הציע רעיון לחבר בין תפילת הצהריים לתפילת אחר הצהריים כדי שלא תיגרם מבוכה, אולם איסמאעיל שלל את הרעיון.

 

איסמאעיל, שכבר זכה בקרב כמה מעמיתיו לכינוי "המואזין של מועצת העם", הזהיר בראיון לעיתון "א-שרק אל אווסט" את האחים המוסלמים: "אם הפרלמנט שבו יש רוב של האחים המוסלמים יעניש אותי, הדבר יהיה אות קלון בהיסטוריה של האחים המוסלמים". 

 

המפלגות האיסלאמיות במצרים, בראשותה של "מפלגת החירות והצדק" של האחים המוסלמים, זכו ברוב מוחץ בבחירות האחרונות לבית התחתון (מועצת העם), כאשר גרפו יותר מ-70 אחוזים מהקולות. גם בבחירות לבית העליון (מועצת השורא) שנערכות בימים אלה, צפויות המפלגות האיסלאמיות לזכות ברוב המושבים. 

 

מפלגת "אלאסאלה" נחשבת למפלגה קיצונית בזרם הסלפי. פעילותה נאסרה בימי שלטונו של הנשיא חוסני מובארק ורק לאחר הדחתו אפשרו לה השלטונות המצריים לחדש את פעילותה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבטיחו ולא קיימו. ממדוח איסמאעיל בפעולה
אצלו זה לא היה קורה. מובארק
צילום: רויטרס
מומלצים