שתף קטע נבחר

לקראת משבר חלב? עובדי תנובה מאיימים לשבות

ועד עובדי החברה הודיע כי יבקש מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה ושביתה, לאחר שתוקף הסכם השכר שלהם הסתיים ביוני 2011 ומאז לא חודש. "עובדי תנובה לא יעמדו מן הצד לראות את בעלי המניות חולבים את הפרה תנובה, בעוד הם נאלצים להסתפק בזרזיפים הניתזים מן הדליים"

המו"מ על חידוש הסכם השכר בתנובה התפוצץ אמש (ג'), ונציגות העובדים הודיעה כי תבקש היום מההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה ושביתה.

 

 

במכתב ששלח הוועד הארצי של עובדי תנובה (באמצעות עו"ד בני כהן) למנכ"ל אריק שור, נכתב: "הסכם השכר האחרון שתקופת תוקפו עמדה על 3.5 שנים, הסתיים בחודש יוני 2011, בעיצומו של משבר הקוטג', והמחאה החברתית".

 

"הוועד הארצי של עובדי תנובה", נכתב, "החליט על המשך השמירה על השקט התעשייתי ונמנע מלתבוע באותו מועד את חידושו של המו"מ על הסכם השכר.... למרות הכל, דומה שאחריות זו שהפגינו עובדי החברה אינה עושה כל רושם על בעליה ועל הדירקטוריון, בהרכבו החדש, המנהל אותה".

 

"בחלוף 9 חודשים ממועד סיום תוקפו של ההסכם הקודם, מנהלת החברה מו"מ על פירורי אחוזים תוך הערמת קשיים חדשים ודרישות שתכליתן לטרפד את המו"מ, בה בעת שכיסי בעלי המניות, שהחזירו את השקעתם זה מכבר, הולכים ותופחים. יחסה הנוכחי של החברה אל עובדיה מוביל למסקנה כי מחוות ושיתוף פעולה לא מרשימים את בעלי המניות והדירקטוריון וכי אין מנוס אלא לחזור למסלול הקשה בשל מאבקים, עיצומים ושביתות", הוסיף.

 

"הדיווידנד הענק של מיליארדי שקלים אותו משכו בעלי המניות הוא תוצאה של תרומתם של עובדי תנובה אשר תרמו ממרצם ומכוחם לרווחיותה של החברה, ולמיצובה כחברה מובילה. ללא מסירות עובדיה היתה תנובה קורסת בקיץ האחרון ברעש גדול".

 

"עובדי תנובה לא יסכימו כי בעלי המניות ישתכשכו להם בג'קוזי של חלב ודבש, בעוד אתם מטיפים להם מוסר ומציעים פירורי אחוזים.... כדאי שאבהיר כי בעל מניות שאינו יודע שובע, וכל מטרתו להמשיך ולגרוף עוד ועוד רווחים , מבלי שיראה בעובדים שותפים לדרך, ימצא עצמו מול מחאת ציבור העובדים, שמחאת הקוטג' תחוויר מולה כצבעה של אותה גבינה".

 

את מכתבו מסיים כהן: "הצעדים הארגוניים, אותם יאלצו לנקוט, לנוכח עמדתכם, הם מוצא אחרון, שתכליתו למנוע מצב שבו המאמץ להבטחת חוסנה של החברה יניב להנהלה בריכת שמנת, ואילו ציבור העובדים נותר עם שלולית חלב כחוש. עובדי תנובה לא יעמדו מן הצד לראות את בעלי המניות חולבים את הפרה תנובה, בעוד הם נאלצים להסתפק בזרזיפים הניתזים מן הדליים".

 

יו"ר ועד עובדי תנובה, אחיאב שמחי, אמר הבוקר: "רק לפני חודש התבשרנו בכל אמצעי התקשורת כי תנובה תחלק דיווידנד של 280 מליון שקל. הדיווידנד הענק הוא תוצאה של תרומתם של עובדי תנובה. נראה כי בעלי המניות סבורים שהאחריות היא משימה שמוטלת על כתפי העובדים בלבד".

 

מתנובה נמסר: "תנובה אינה מנהלת את יחסי העבודה שלה עם העובדים מעל דפי העיתונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנכ"ל תנובה, אריק שור
צילום: דנה קופל
מומלצים