שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שמעת אזעקה? הטיל נמצא בדרך אליך
  בפיקוד העורף יגדילו את מספר איזורי ההתראה במטרה לצמצם את מספר הנכנסים למקלטים במקרה של ירי טילים לעבר ישראל. בנוסף, תתקבל הודעה על ירי גם באמצעות הטלוויזיה והמחשב

  מצמצמים טווחים: בפיקוד העורף יגדילו תוך שנה וחצי את אזורי ההתראה בארץ מ-112 ל-148, במטרה לצמצם את מספר התושבים שיאלצו להיכנס למקלטים, ולמקד את אזור הנפילה. בפיקוד העורף מתכננים בתוך שנה וחצי לבטל לגמרי את אזורי ההתראה, שמפעילים את הצופרים, ולצמצמם לרדיוס של 10-15 ק"מ, באופן שבשטחים מייושבים יכנסו למקלטים רק אלפי תושבים.

   

  על פי התכנון יבוטלו לגמרי אזורי ההתראה הנוכחיים והצופרים יצומצמו לרדיוס של בין 10 ל-15 ק"מ. במצב החדש הם יופעלו רק בשכונות הספציפיות בהן צפוי ליפול הטיל. לפני כמה שבועות, למשל, נכנס לבהלה כל איזור השפלה שעה שהמערכת זיהתה ירי בתפר שבין רחובות לראשל"צ, בעוד הטיל בכלל עשה דרכו דרומה. בצבא מנסים להשיג מטרות נוספות בצמצום, ביניהן מניעת אדישות של תושבים לרעש הצופרים או עלייתם לגג לצורך צילום הטיל במעופו, שעשויה להביא לפציעתם.

   

  תרגול נפילת טילים. תיחום מקסימלי של איזור הנפילה (צילום: אלי אלגרט) (צילום: אלי אלגרט)
  תרגול נפילת טילים. תיחום מקסימלי של איזור הנפילה(צילום: אלי אלגרט)

   

  עוד בחדשות ynet:

   

  הדרך לביטול איזורי ההתראה תתבצע באמצעים טכנולוגים מתקדמים. מלבד כתובות איי.פי שיותקנו על 3,000 צופרים ברחבי הארץ ואמורים להביא להפעלת צופרים בודדים בפוליגון (השטח שמערכות חיל האוויר מעריכות שעליו ייפול הטיל הרלוונטי), ההתראה תגיע גם דרך הממיר הדיגיטלי. לפי חודשיים נערך ניסוי שכזה עם חברת הוט, ובתחילת השבוע הושלם תרגול נוסף דרך חברת הלווין יס, במסגרתו קיבלו התושבים הודעה על מסך הטלוויזיה שלהם.

   

  צופרים. רדיוס פריסתם יצומצם (צילום: תומי הרפז) (צילום: תומי הרפז)
  צופרים. רדיוס פריסתם יצומצם(צילום: תומי הרפז)

    

  תרגולות אלו בוצעו במקביל לניסוי שהחל לפני חודש בהתראה האישית באמצעות הודעה לסלולר,
  ובפיקוד העורף מתכננים כבר את האמצעים הבאים להפיץ את ההתראה: דרך המחשב שמחובר לאינטרנט וגם באמצעות שלטי חוצות מוארים.

   

  "היום, לדוגמא, יש בחיפה רבתי יש 141 צופרים שמתריעים עבור חצי מיליון תושבים, מטירת הכרמל ועד הקריות, וכולם אמורים להיכנס למקלט אם נזהה טיל בדרך לשם", הסביר גורם בכיר בפיקוד העורף. "אנחנו שואפים להגיע למצב שבו יפעלו למשל רק שמונה על 30 אלף איש, כך שברוב המדינה לא ירגישו את הבהלה. זה יחזק את המשק והחוסן הלאומי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צופר. שלא נזדקק
  צילום: תומי הרפז
  תרגיל פיקוד העורף. מפחיתםי בהלה
  צילום: אלי ט
  מומלצים