שתף קטע נבחר

איור:  אופיר בגון

דיכטר רץ לראשות קדימה: אחבור לממשלת נתניהו

ראש השב"כ לשעבר פתח בקמפיין, ושיגר עקיצות לעבר היו"ר הנוכחית לבני והבטיח: אם אבחר, אפתח כבר לאחר הפריימריז במשא ומתן עם ראש הממשלה במטרה להיכנס לקואליציה

הזירה מתחממת: ח"כ אבי דיכטר מצטרף למרוץ על ראשות קדימה. הבוקר (יום א') כינס דיכטר מסיבת עיתונאים בבית המפלגה בפתח-תקווה, שבה הכריז רשמית על התמודדותו בפריימריז ב-27 במרס. בכך מצטרף השר לשעבר ליו"ר קדימה ציפי לבני ולמועמד שאול מופז. ח"כ מאיר שטרית עדיין מתלבט אם להתמודד או לחבור למופז.

 

בשונה משני המתמודדים האחרים, שיגר דיכטר מסר לפיו אם ייבחר, יפתח כבר לאחר הפריימריז במשא ומתן עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במטרה להיכנס לקואליציה עוד לפני סיום כהונתה של הממשלה הנוכחית. "750 אלף מצביעי קדימה בבחירות האחרונות ציפו ברובם לראות את הנבחרים שלהם נמצאים בתפקידים משפיעים. זה לא אומר שכשאנחנו לא משפיעים נידרדר לתחתית המדרון. כשאומרים שישראל צריכה את קדימה בקואליציה זה משפט שיוצא מפיו של ציבור הבוחרים ולא מפי", הבהיר.

 

דיכטר תקף את התנהלותה של יו"ר המפלגה ואמר: "אינני מבין איך הרשינו לעצמנו להידרדר לשפל כל כך נמוך. בנושאים המרכזיים בקדנציה האחרונה ההשפעה של קדימה היא כמעט אפס. איך קורה לנו שלמעלה משלוש שנים כמעט רבע מהכנסת לא נמצאת במעגל ההשפעה?", תהה דיכטר. הוא סירב לומר אם יחבור למופז לקראת סיום ההתמודדות, למרות ההערכות הקודמות שנגעו לכך, והודיע כי מבחינתו הוא פועל במלוא המרץ.

 

מוקדם יותר הבטיח דיכטר לתקוף אישית את שני המתמודדים האחרים ולטעון כי קדימה בראשות לבני או מופז לא תוכל להיות אלטרנטיבה לממשלת נתניהו. "בניגוד לאחרים אני מתכוון לקדם בעיקר נושאים ולא רק אנשים", אמר ראש השב"כ לשעבר.

 

בשיחות סגורות אמר דיכטר כי אינו משוכנע שיישאר בקדימה אם לבני תנצח: "אם בפעם הקודמת התחייבתי לקבל כל תוצאה - הפעם אני לא יכול להגיד את זה". 

 

החלטתו של דיכטר להצטרף למרוץ פוגעת לכאורה בסיכוייו של מופז. השניים נאבקים על אותם קולות בקרב מתפקדי קדימה - אלה שרוצים להחליף את לבני. דיכטר נחשב לח"כ פופולרי במפלגתו, אולם בכל מה שקשור לראשות קדימה הוא ניצב הרחק מאחור.  

 

בפריימריז הקודמים לראשות קדימה קיבל דיכטר 6.5% בלבד מהקולות, אחרי שטרית שגרף 8.5%, מופז 42% ולבני 43%. כוחו האלקטורלי של דיכטר עשוי להכריע רק אם הקרב בין לבני למופז יהיה צמוד. אם יחליט לחבור למופז - הוא עשוי להטות את הכף לטובתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר ומופז. ראש בראש?
צילום: גיל יוחנן
לבני. חזית נוספת
צילום: בן קלמר
מומלצים