שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  צמצומים בלאומי: 800 משרות יקוצצו עד 2014

  תוכנית התייעלות חדשה של לאומי משרטטת את מתווה הצמצומים הצפוי בכוח האדם: ב-2012 יפרשו 300 עובדים. בבנק מסבירים: המהלך נובע בעיקרו מפרישה טבעית וצמצום קליטת עובדים חדשים, ולא בשל מהלך פיטורין יזום. בנוסף שטחי הסניפים יצומצמו ב-10%

  בנק לאומי הודיע הבוקר (א') על שורת צעדי התייעלות שתתפרס על פני שלוש שנים, במסגרתה יצומצם כוח האדם בבנק ב-800 משרות עד 2014. ב-2012 צפויה מצבת הבנק לקטון בכ-300 משרות. מבנק לאומי נמסר, כי הצמצום הצפוי בכח האדם נובע בעיקרו כתוצאה מפרישה טבעית וצמצום קליטת עובדים חדשים, ולא בשל מהלך פיטורין יזום.

   

   

  מהבנק נמסר, כי בהמשך לדיוני תכניות העבודה של דירקטוריון הבנק, לשנים 2014-2012, קיבל הדירקטוריון את המלצת הנהלת הבנק בראשות המנכ"ל הפורשת, גליה מאור, לבצע שורה של צעדי התייעלות.  התוכנית תביא לחיסכון בהוצאות הבנק בהיקף של 400-350 מיליון שקלים בשנה, השווים לכ-1% תשואה שנתית של הרווח הנקי מפעולות רגילות.

   

  עיקרי התוכנית:

  1. צפי להורדת מצבת הבנק בכ-800 משרות עד סוף 2014. מהלך זה יתבצע בעיקר באמצעות פרויקט "מתקדמים ביחד", המקדם הוצאה של פעילויות Back Office מהסניפים למרכזי התמחות, תוך טיפוח ושיפור חוויית הלקוח בסניף, וצמצום כח אדם במטות.

   

  2. צמצום כ-10% משטחי הסניפים עד סוף שנת 2014. כפועל יוצא מפרויקט "מתקדמים יחד" צפויים להצטמצם כ-10% בממוצע משטחי הסניפים עד סוף 2014 (לרבות באמצעות התאמת סניפים קיימים, ומעבר לסניפים חדשים קטנים יותר).

   

  3. שימוש קבוצתי מושכל בתשתיות תפעוליות. בבנק שואפים להפחתת כ-10%, בממוצע, בהוצאות הרכש השנתיות במהלך השנתיים הקרובות. במסגרת המהלך ישודרגו תהליכי הרכש ויושם דגש על רכש מרוכז בקבוצה, תוך ניצול היתרונות לגודל, ניצול אפקטיבי של שטחים, תשתיות ועוד. כל ההסכמים הקבוצתיים ייסרקו ויטופלו בהתאם, יעודכנו אפיונים וסטנדרטים והכל תוך מדיניות מחירים מוקפדת.

   

  4. ריסון והקטנת ההוצאה השוטפת בתחומי פעילות שונים של לאומי. בין השאר, יתבצעו קיצוץ אפשרי ביועצים חיצוניים, וצמצום עלות אחזקת בניינים והוצאות משרדיות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוד ברודט יו"ר בנק לאומי
  צילום: בן לם
  גליה מאור
  צילום: צביקה טישלר
  מומלצים