שתף קטע נבחר

העליון בצרפת: הד"ר הישראלי לא הוציא דיבת א-דורה

בית המשפט הפך החלטה קודמת וקבע כי ד"ר יהודה דוד לא הוציא את דיבתו של ג'מאל א-דורה, כשטען שצלקותיו של הפלסטיני נגרמו לפני התקרית בה נהרג בנו מוחמד באינתיפאדה השנייה. "האירוע היה מבוים ושקרי", הוא אמר ל-ynet

שנה אחרי שבית המשפט בצרפת קבע כי ד"ר יהודה דוד מתל השומר הוציא את דיבתו של ג'מאל א-דורה, לגביו טען כי הוא משקר בכל הקשור לצלקות על גופו, הפך היום (ד') בית המשפט העליון במדינה את ההחלטה. "זה ניצחון גדול והוכחה שכל הסיפור הזה הוא שקר גדול", אמר דוד ל-ynet.

 

א-דורה ובנו מוחמד בן ה-12 הפכו לסמל אינתיפאדת אל אקצא שפרצה בשנת 2000. השניים נקלעו ביום השני למלחמה לחילופי ירי בצומת נצרים והילד נהרג. מכאן הגרסאות חלוקות: בעוד הפלסטינים האשימו את ישראל במותו של מוחמד א-דורה, טענו גורמים בישראל כי הוא מת כתוצאה מירי של הצד הפלסטיני.

 

ג'מאל ומוחמד א-דורה בעת התקרית. ויכוח שלא נגמר (צילום: איי אף פי) (צילום: איי אף פי)
ג'מאל ומוחמד א-דורה בעת התקרית. ויכוח שלא נגמר(צילום: איי אף פי)
 

 

האב ג'מאל, ששרד את אותה תקרית, הקפיד לשחזר בפני כלי התקשורת השונים את שהתרחש. הוא הציג בפני המצלמות צלקות שנגרמו לו, לדבריו, מירי חיילים ועורר את חמתו של ד"ר דוד. זה טען בתגובה כי הצלקות שהציג האב מקורן בניתוח שהוא ערך לו כמה שנים קודם לכן, אחרי שהותקף על ידי אנשי חמאס בחשד לשיתוף פעולה עם ישראל.

 

פרשת א-דורה, הכתבות הקודמות:


א-דורה תבע את דוד, ובמהלך חודש אפריל 2011 קבע בית המשפט בפריז כי הרופא הוציא את דיבתו של האב, משום שחשף פרטים מהתיק הרפואי שלו. דוד חויב לפצות את א-דורה ב-13 אלף אירו. הרופא ערער לבית המשפט העליון בצרפת, שהפך את ההחלטה.

 

בית הדין לערעורים בפריז קבע שהמסמכים שהובאו בפניו לא מאפשרים לקבוע בצורה חד משמעית ומלאה שהפציעות שהתובע ג'אמל א-דורה טוען שהוא ספג בשנת אלפיים הם ישנות יותר או שהוא השתתף בביום האירוע, אך מנגד קבע כי להאשמות של ד"ר דוד, כי א-דורה שיקר בנוגע למקור פציעותיו במטרה לייצר מניפולציה בינלאומית, יש בסיס עובדתי מספיק, והם לא נאמרו בזדון, ויש בכך בכדי לבטל את ההרשעה.

 

"לא יכול להיות יותר טוב מזה, הפסיקה אומרת שכל שדיברתי הינו אמת, והאב פשוט שיקר", אמר ד"ר דוד ל-ynet. "הצלחנו לפרק לגמרי את כל טענות השווא שלהם, כל הראיות המדעיות שאספנו במשך 12 שנה קבעו שהאירוע הזה היה מבוים ושקרי. כמו שהמציאו לאב פציעה, כך חיילי צה"ל מעולם לא ירו על הילד הזה".

 

להחלטת בית המשפט העליון בצרפת יש משמעות נרחבת יותר. אם א-דורה אכן לא דיבר אמת, עולה האפשרות שבנו לא נפגע מאש החיילים. ד"ר דוד חותר בדיוק לכיוון הזה, וכבר אוסף תרומות למלחמה נגד מה שהוא מכנה תעמולת השקר הפלסטינית נגד ישראל. מי שנחלץ לעזרתו הוא הרמטכ"ל לשעבר והמשנה לראש הממשלה כיום, משה (בוגי) יעלון.

 

"פתחתי דף פייסבוק עם פרטי חשבון בנק, במסגרתו אני מתכוון לגייס כספים על מנת להילחם בתעמולה הפלסטינית השקרית", אמר ד"ר דוד. "קיבלתי טלפון מיעלון, וביום ראשון תונח הצעה של שר המשפטים שתבקש לאשר לי את הסיוע הכספי בגין המשפט הזה, ואז נצא לדרך עם המיזם הזה. מי שינסה אותנו, מי שיחפש אותנו, יקבל אותנו. זה הסוף לשקרים". 

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 15/02/2012 17:51

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מוחמד וג'מאל א-דורה. צלקות ישנות
צילום: איי אף פי
ד"ר יהודה דוד. הכריז מלחמה
השר יעלון. מסייע
צילום: עושים צילום
מומלצים