שתף קטע נבחר

הבורסה ננעלה בעליות; שטראוס איבדה 3.5%

מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.57% ות"א 100 הוסיף 0.4%. שטראוס נסחרה על רקע האיום של מארגני מחאת הקוטג' לחרם צרכנים

המסחר בתל אביב ננעל היום (א') בעליות על רקע המגמה החיובית שנרשמה בבורסות העולם ביום שישי - לאחר שמרבית מנהיגי גוש היורו הודיעו כי יתמכו באישור תוכנית החילוץ ליוון בעלות של 130 מיליארד יורו.

 

מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.57% ל-1,111.47 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.37% ל-1,014.01 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-1.05% ל-284.55 נקודות. מנגד, מדד בלו-טק ירד ב-1.11% ל-296.69 נקודות.

 

תעשיית הקרנות רשמה בשבוע שעבר הפסקה בעלייה בקצב הגיוסים. בסיכום שבועי רשמו עדיין קרנות הנאמנות המסורתיות גיוס של כ-310 מיליון שקל, שהושג בעיקר על רקע המשך הגיוסים הנאים לקרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד, כך, לפי אומדנים של כלכלני מיטב. "תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום חמישי האחרון כ-146.6 מיליארד שקל", כתבו.

 

"הצמיחה הגבוהה יחסית ב-2011 כולה וברביע האחרון של שנה זו מסתירה חולשה ניכרת של הביקושים המקומיים ונשענה על עלייה חדה בצריכה הציבורית ושינוי במלאים. בהתחשב בהיחלשות הניכרת של הביקושים במשק, שצברה תאוצה במהלך הרביע האחרון של 2011, אנו מעדכנים את תחזית הצמיחה ל-2012 כלפי מטה ל-2.5% לעומת 2.7% קודם לכן. למרות זאת, תחזית הצמיחה שלנו מניחה התאוששות בפעילות במהלך המחצית השנייה של השנה בהשפעת המדיניות המרחיבה שננקטת בארץ בעולם", כך אומר רפי גוזלן כלכלןראשי בבית ההשקעות אי.בי.אי. "בנק ישראל צפוי להותיר את הריבית בסוף החודש ללא שינוי, אך להערכתינו טרם נאמרה המילה האחרונה באשר להמשך הפחתת הריבית", הוסיף.

 

"סך שווי השוק של החברות הבורסאיות הסתכם בסוף 2011 בכ-600 מיליארד שקל לעומת כ-800 מיליארד שקל בסוף שנת 2010 - קיטון של כ-26%, אשר רובו מיוחס לירידות השערים בשוק המניות בשנת 2011", כך עולה מסקירה של מחלקת המסחר של הבורסה. "שוויין של 25 החברות, שמניותיהן הרכיבו את מדד ת"א 25 בסוף שנת 2011, הסתכם בכ-414 מיליון שקל, המהווים כ-69% מסך שווי כל החברות, לעומת שיעור של כ-67% ושל כ-70% בשנים 2010 ו-2009, בהתאמה", הוסיפו.

 

"אנו סבורים כי הכלכלה המקומית עודנה חזקה, וכי תוצאות החברות בשנה הנוכחית יראו על מגמה של שיפור" - כך כתבו כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. להערכתם, "התקדמות בפתרון קבע למשבר החוב באירופה עשויה להסיר עננה מעל שוקי ההון. בד בבד, סימני ההתאוששות בכלכלה האמריקאית ממשיכים להתפרסם, וגם להם השפעה חיובית על השווקים".

 

כלכלני בנק לאומי התייחסו למחזורי המסחר הדלילים בבורסה בשבועות האחרונים וכתבו כי "רמת המחזורים הנמוכה והמשבר באירופה ימשיכו להיות הגורמים העיקריים במסחר בבורסה. במבט ענפי, להערכתנו מומלץ להחזיק במגזר האנרגיה והפרמצבטיקה מעל למשקל השוק".

 

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו ביום שישי במגמה מעורבת אחרי איתותים מצד מנהיגי גוש היורו, ובראשם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, כי יאשרו את מתן הסיוע ליוון. מדד 500 S&P הוסיף 0.2% לערכו וננעל בשיא של שלוש שנים. שבוע המסחר בוול סטריט יתחיל ביום שלישי עקב חג הנשיאים בארה"ב.

 

"בסיכום ינואר רשמו מרבית קרנות הנאמנות (60%) פדיונות, אך ביחס לדצמבר והחודשים הקודמים - מסתמן שיפור ניכר בנתונים, המצביע גם הוא על מגמת רגיעה מהפדיונות הכבדים של 2011", כך עולה מסקירה של כלכלני מיטב על תעשיית הקרנות.

 

 

 

 

מניות במרכז

מניית שטראוס איבדה כ-3.5% מערכה, לאחר שהיום פורסם כי אנשי מחאת הקוטג' מאיימים להחרים את חברת שטראוס החל מ-1 במרס. זאת בעקבות פרסום תמונה בפייסבוק בה נראה מחירו הנמוך של חטיף השוקולד פסק זמן בחנות בניו ג'רזי, ארה"ב.

 

מניית ברינסווי עלתה ב-4% לאחר שדיווחה על הצלחה בניסוי בטכנולוגיה לטיפול בגידולים במוח. החברה הודיעה היום על תוצאות סופיות של ניסוי בסמיות כפולה (שיטה מחמירה לעריכת ניסויים מדעיים) לבחינת יעילות ובטיחות השימוש בגירוי אלקטרומגנטי עמוק (Deep TMS) בעוצמה גבוהה לפתיחת מחסום דם במוח בחולים עם גידולים במוח.

 

אפריקה מגורים ( איבדה 0.31% ) מקבוצת אפריקה ישראל (עלתה 2.12% ) הודיעה כי רכשה בעסקת קומבינציה 120 דונם בגבעת הכלניות שבקרית אתא עליהם יוקמו כ-700 יח"ד. במסגרת העסקה תפעל החברה לשינוי ייעוד הקרקע למגורים.

 

נכסים ובנין ( הוסיפה 1.06% ) דיווחה כי היא מנהלת מגעים מול המלווים למימון הקרקע בלאס וגאס לפיהם הפרה של תנאי ההלוואה לא תהווה נכון לעכשיו עילה לפירעונה המוקדם.

 

קבוצת אי.די.בי ( ירדה -1.27% ) בוחנת אפשרות לביצוע גיוס הון של כ-300 מיליון שקל בדרך של הצעה לציבור של מניות ואופציות בבורסה בתל אביב. מהקבוצה שבשליטת נוחי דנקנר נמסר כי נכון לעכשיו, אין ודאות באשר להיקף הגיוס ומועדו.

 

ביג מרכזי קניות ( הוסיפה 0.88% ) שבשליטת יהודה ורוני נפתלי הודיעה היום כי מכרה 20% מהון המניות המונפק של החברה בת ביג USA בתמורה ל-30 מיליון דולר - המשקפת שווי לחברה של 120 מיליון דולר לפני הכסף.

 

כונס הנכסים הרשמי (כנ"ר), דוד האן, קיבל את עמדתם של דלק נדל"ן (עלתבה ב-1.85% ) ושל בעל השליטה יצחק תשובה כי יש לקיים אסיפה אחת לכלל הנושים הבלתי מובטחים. בכך דחה הכנ"ר את עמדתם של בעלי האג"ח מסדרה כ"ה כי יש לקיים אסיפת סוג, שהיא הצבעה נפרדת למחזיקי הסדרה של אגרת החוב.


פורסם לראשונה 19/02/2012 10:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים