שתף קטע נבחר

יותר טילים וצוללות. פוטין משדרג את צבא רוסיה

ראש הממשלה כתב במאמר בעיתון שארצו חייבת לרענן את מלאי הנשק שלה כדי שתוכל להתמודד עם האיומים הפוטנציאלים עליה. עלות חזונו: 770 מיליארד דולר. כשבועיים לפני הבחירות לנשיאות, סקר חדש מאיר פנים לפוטין: ייבחר כבר בסיבוב ה-1

האיש החזק בקרמלין חושב בגדול - רגע לפני שהוא שב לכיסא ההנהגה במוסקבה: ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, אמר כי ארצו חייבת לרענן את מלאי הנשק שלה כדי שתוכל להתמודד עם האיומים הפוטנציאלים עליה.

 

חדשות נוספות מהעולם הגדול :

 

במאמר שכתב בעיתון הממשלתי "רוסיאסקיה גאזטה" ציין פוטין כי הממשלה הרוסית צפויה להוציא כ-770 מיליארד דולר בעשור הקרוב כדי לצייד מחדש את הצבא שלה. הכסף שיוצא יילך ליותר מ-400 טילים בליסטיים בין יבשתיים, 600 מטוסי קרב, עשרות צוללות וכלי שיט ואלפי כלי רכב משוריינים.

 

600 מטוסי קרב נוספים לצבא. פוטין בסלון האווירי בזוקובסקי (צילום: AP) (צילום: AP)
600 מטוסי קרב נוספים לצבא. פוטין בסלון האווירי בזוקובסקי(צילום: AP)

 

פוטין, שרץ שוב לנשיאות ארצו בבחירות שייערכו ב-4 במרס, לא ציין באופן ספציפי את שמה של המדינה ששמה לטענתו עין על משאבי הטבע הרוסייים. אולם, בעבר הוא האשים כמה פעמים את ארצות הברית בניסיון להחליש את רוסיה כדי לדחוק אותה הצדה.

 

מי רוצה להשתלט על המינרלים הרוסיים?

"אסור לנו לפתות מישהו עם החולשה שלנו", כתב פוטין במאמר שהתפרסם היום (יום ב') בעיתון הממשלתי הרוסי. "על רקע התהפוכות הכלכליות העולמיות וטלטלות אחרות, קיים תמיד הפיתוי לפתור בעיה של צד אחד על ידי שימוש בכוח לצורך הפעלת לחץ", כתב פוטין תוך שהוא מתייחס לטענות שעלו כי אין להכפיף משאבים בינלאומיים תחת ריבונות של מדינה אלא לחלק אותם.

 

ראש הממשלה הרוסי לא ציין מי העלה את הטענות הללו, אך גורמים בממשל הרוסי ופוליטיקאים ברוסיה טענו בעבר שהמערב פוזל לעבר המינרלים ומשאבי הטבע של ארצם.

 

יחדרו את מערכת ההגנה האמריקנית? טיל בליסטי בין יבשתי מדגם טופול (צילום: AP) (צילום: AP)
יחדרו את מערכת ההגנה האמריקנית? טיל בליסטי בין יבשתי מדגם טופול(צילום: AP)

 

מי שתהה כיצד תיראה מדיניות החוץ של פוטין ברגע שייבחר שוב לנשיא רוסיה, זכה להתוודע לחלקה לאחר שראש הממשלה הרוסי כתב כי ארצו תגיב לתוכנית האמריקנית להציב באירופה מערכת הגנה מטילים. כיצד תגיבה מוסקבה לפי פוטין? היא תפתח, לדבריו, טילים בעלי יכולת לחדור את המערכת האמריקנית. פוטין דחה את טענת הממשל בוושינגטון שתוכנית ההגנה מטילים היא חלק ממערך שאמור לתת מענה לשיגורי טילים מאיראן או צפון קוריאה, ואמר שהמטרה האמיתית היא לערער את יכולת ההרתעה הגרעינית של רוסיה.

 

עם הפנים אל העתיד

פוטין גם אמר שרוסיה צריכה להסתכל 30 עד 50 שנה קדימה כדי לצפות את האיומים הפוטנציאליים עליה מכיוון מערכות נשק חדשות.

 

בשעה שעימות גרעיני נראה לא סביר, ההתקדמות המדעית תביא להופעת כלי נשק חדשים שיכולם לשנות את אופיה של המלחמה, כתב פוטין במאמרו. הוא התייחס במפורש למערכות מדויקות של טילים לא גרעיניים ארוכי טווח ואמר כי הן ישמשו כלי מפתח במלחמה המודרנית.

 

בעוד פוטין נמנע מלציין בשמה של המדינה שמפתחת נשק מסוג זה, רוסיה הביעה זה תקופה ארוכה את חששה מתוכניות ארה"ב לצייד מחדש כמה מהטילים הגרעיניים ארוכי הטווח שלה בראשי חץ קונבנציונליים.

 

מומחים ברוסיה הזהירו כי הציוד המיושן וכוח העבודה המזדקן במפעלי הנשק והתחמושת הרוסיים יקשו על המדינה לעמוד באתגר השאפתני שמציב פוטין לארצו - ייצור מערכות נשק מתקדמות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כן ירבו. מטוס קרב רוסי מדגם T-50
צילום: AP
זמן להתרעננות. פוטין
צילום: MCT
המחאה לא תמנע את בחירת פוטין? מפגין בסנט פטרבורג
צילום: רויטרס
ציוד מיושן. מיג רוסי
צילום: CC Cropbot
מומלצים