שתף קטע נבחר

עו"ד או קופאי במקדונלדס - מי מזיק יותר לעולם?

האם אתם מסיימים את יום העבודה בתחושת סיפוק? סקר שנערך בארה"ב בדק בדיוק את השאלה הזאת, וגילה באיזה תחום העובדים סבורים כי הם הופכים את העולם לרע יותר. עובדי רשתות המזון המהיר רשמו כ-42% של הלקאה עצמית. ומה חושבים על עצמם עורכי הדין הבכירים?

כמעט מחצית מהעובדים ברשתות מזון מהיר סבורים כי הם הופכים את העולם למקום רע יותר. כך עולה מסקר של חברת Payscale, האוספת נתונים על משכורות ושוק העבודה. על פי הדיווח בניו יורק טיימס, 30 אלף בעלי משרות התבקשו לדרג עד כמה העבודה שלהם "הופכת את העולם למקום טוב יותר", ועד "העבודה שלי הופכת את העולם למקום גרוע יותר".

 

1% מהמשיבים הצהירו כי המשרות שלהם הופכות את העולם לגרוע יותר, ומתוכן המשרה ה"מנצחת" באופן בלתי מעורער היא "עובד/ת בתחום המזון המהיר". מתוך העובדים שסבורים שהם תורמים לקלקול העולם, 42.3% היו עובדי רשתות הג'אנק פוד. הרבה אחריהם ניתן למצוא משרות כמו ברמן, עורך דין בכיר, מעצב אופנה, בנקאי השקעות, מנהל פרסום, בנקאי אישי ואפילו מהנדס דלק.

 


הופכים את העולם להכי גרוע

הופכים את העולם להכי גרוע
המשרה אחוז המשיבים שאמרו שהמשרה שלהם הופכת את העולם להכי גרוע
עובד במזון מהיר 42.3%
ברמן 5.8%
עו"ד בכיר 4.9%
מעצב אופנה 4.1%
בנקאי השקעות 3.8%
עוזר משפטי 3.6%
מנהל פרסום, ראיית חשבון 3.4%
בוחן תביעות 3.3%
בנקאי אישי 3.2%
מהנדס דלק 3.1%

 

ישנם שני סוגי בנקאים ברשימה - בנקאי השקעות ובנקאים אישיים. המשרה המפתיעה ביותר ברשימה היא ללא ספק מעצב אופנה. בחלוקה על פי קטגוריות, עובדי ענף הטבק (סיגריות) היו המובילים מבחינת אי שביעות רצון מהתרומה של העבודה שלהם לעולם. הענף מוביל בפער גדול, עם 15.9% מהעובדים בענף שענו כי המשרה שלהם הופכת את העולם ל"גרוע יותר".

 

עוד ברשימה, ענף ההימורים עם 5.0%, תחנות דלק עם 4.4%, מסעדות מזון מהיר עם 2.8%, חנויות למכירת אלכוהול עם 2.1%, שירותים משפטיים עם 1.8%, ושירותי פרסום עם 1.6%.


פורסם לראשונה 21/02/2012 17:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוב עשיתי נזק לעולם
צילום: Shutterstock
צילום: ירון ברנר
מקדונלדס
צילום: ירון ברנר
מומלצים