שתף קטע נבחר

לשכת נתניהו מתפרקת: יועז הנדל התפטר

ההודעה על התפטרות ראש מערך ההסברה, שהיה אחד המתלוננים בפרשת נתן אשל, פורסמה לאחר שראש הממשלה נזף במתלוננים: "אני מאוכזב שלא שיתפתם אותי"

דווקא חושף פרשת נתן אשל משלם את המחיר, בשעה שאשל זוכה לגיבוי מראש הממשלה: ראש מערך ההסברה, ד"ר יועז הנדל, התפטר אמש (יום ג') מתפקידו בעקבות הביקורת שהפנה ראש הממשלה בנימין נתניהו כלפי בכירי הלשכה בפרשה. בלשכת ראש הממשלה סירבו להגיב. גורמים המקורבים ללשכה טענו כי "ההתפטרות עדיין אינה סופית".

 

נתניהו איבד את אמונו בבכירי לשכתו שהתלוננו בפרשה ואמר להם בשיחות

 סגורות: "אני מאוכזב שלא שיתפתם אותי, שהסתרתם במשך חודש. לא יכול להיות שאלמד מהתקשורת על דבר מרכזי בלשכתי". לדברי נתניהו, "הייתם צריכים לפנות קודם אליי והייתי נוהג כמוכם ופונה מיד ליועץ המשפטי לממשלה". עוד אמר להם נתניהו: "הייתי מצפה מכם כמי שעומדים בראש המערכת שתשתפו אותי במידע ואני הייתי מוסר אותו מיד לבדיקה כשם שברור שכל תלונה על הטרדה צריכה להיבדק ברצינות".

 

הבכירים ניסו לשכנע את נתניהו שניסו לא לפגוע בו ולכן לא עדכנו אותו. נתניהו השיב לבכירים כי הוא אינו קונה את הגרסה הזו. כתב ערוץ 2 אודי סגל דיווח כי בעקבות הדברים הודיע הנדל על התפטרותו. עוד דיווח כי אשל צפוי לקבל מענק הסתגלות של 100 אלף שקל עם פרישתו. נוכח היעדר הגיבוי ודברי הביקורת, שהובילו את הנדל להתפטר מתפקידו, אמר גורם פוליטי: "מצופה היה מראש הממשלה לעמוד מאחוריהם ולגבות אותם במהלך שעשו, בעיקר נוכח ההסברים שלהם. הם הרי רצו למנוע נזק לנתניהו".

 

בולטת העובדה שראש הממשלה, שהפנה עורף דווקא למתלוננים, שיבח שלשום את נתן אשל על עבודתו ה"מסורה והטובה" במשך שנים בתפקיד ראש לשכתו. כמו כן שיבח את "תרומתו החשובה לעבודה המוצלחת של ממשלת ישראל".

 

נתן אשל עצמו נאלץ לפרוש, לאחר שהודה שצילם את ר', עובדת לשכת ראש הממשלה, נכנס למחשב שלה שלא בידיעתה ומסר מידע הנוגע לה לגורמים שונים בלשכה. פרטי המקרים שעוררו חשד להטרדה הועברו ליועץ המשפטי לממשלה על

ידי שלושה בכירים בלשכה: מזכיר הממשלה צבי האוזר, המזכיר הצבאי אלוף יוחנן לוקר, וראש מערך ההסברה יועז הנדל. פרטי הפרשה היו ידועים גם למנהל הלשכה גיל שפר.

 

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני אמרה אמש כי "התנהלות נתניהו בפרשת ההטרדה בלשכתו מעידה על סולם ערכים לקוי של ראש ממשלת ישראל. במקום לשבח את אלה שהגנו על המוטרדת - מי שנהג נכון משלם במחיר משרתו. המסר של נתניהו למוטרדות - אל תתלוננו, למתלוננים - תשתקו. לא כך נוהג מי שמתיימר להוות דוגמה".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 21/02/2012 20:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו נגד בכירי לשכתו
צילום: מרק ישראל סלם
נתן אשל
צילום: עמית שאבי
מומלצים