שתף קטע נבחר

צ'אבס יעבור ניתוח להסרת נגע החשוד כסרטני

נגע בקוטר של שני סנטימטרים עלול להעיב על תוכניותיו של נשיא ונצואלה להמשיך בתפקידו. אונקולוג העריך: "מבשר רעות". אבל צ'אבס אופטימי: "אין בגופי גרורות מהגידול שהתגלה בעבר"

חוזר להילחם על חייו: נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס הודיע אמש (יום ג') כי ייאלץ לעבור בקרוב ניתוח נוסף באגן הירכיים לצורך הסרת נגע החשוד כסרטני. בבדיקות הרפואיות התברר כי הנגע נמצא באזור בו נמצא אצלו גידול סרטני בשנה שעברה. את הניתוח הבא יעבור צ'אבס בקובה, שם טופל בעבר, אולם עדיין לא נקבע מועד מדויק לביצוע הטיפול.

 

הוגו צ'אבס נלחם בסרטן - כתבות נוספות

נשיא ונצואלה הודיע: החלמתי מסרטן

אושפז במצב קשה? צ'אבס העדיף לשחק סופטבול

 

בהודעה שמסר לתקשורת המקומית, ביקש הנשיא שמכהן בתפקידו במשך 13 שנה להדגיש כי "אין בגופי גרורות מהגידול הסרטני שהתגלה אצלי בעבר. כעת מדובר בנגע קטן בקוטר של שני סנטימטרים. צריך להסיר אותו בניתוח, שככל הנראה יהיה מורכב פחות מאלו שבוצעו בגופי בעבר". צ'אבס אף הכחיש כי הסרטן התפשט לכבד שלו.  

 

"אין בגופי גרורות מהגידול הסרטני שהתגלה בעבר". צ'אבס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
"אין בגופי גרורות מהגידול הסרטני שהתגלה בעבר". צ'אבס(צילום: רויטרס)

  

הנשיא שצפוי להתמודד בשבעה באוקטובר על המשך כהונתו ציין בראיון טלוויזיוני כי הוא "לא מסוגל להמשיך באותו הקצב. אני צריך לחשוב מחדש על סדר היום האישי שלי, לדאוג לעצמי ולבדוק עם מה אני צריך להתמודד". ד"ר מייקל פישבאיין, אונקולוג מאוניברסיטת ג'ורג'טאון, העריך כי הנגע שהתגלה כעת בגופו של צ'אבס "מבשר רעות".

 

בחודש יולי בשנה שעברה הודיע צ'אבס כי לקה במחלת הסרטן. כמה שבועות קודם לכן הוא הגיע לקובה והוכנס לניתוח חירום לאחר שסבל מכאב עז.  בחודש אוקטובר האחרון הוא הודיע כי החלים ככל הנראה מהמחלה, לאחר ששורת בדיקות שעבר בקובה הצביעה על כך שאין סימנים לחזרת המחלה. "החלמתי מהמחלה", הודיע אז הנשיא אחרי שהגיע לעיר לה פרייה שבדרום-מערב ונצואלה.

 

במהלך השנה שעברה עבר צ'אבס ארבעה סבבים של טיפול כימותרפי, בקובה ואף בוונצואלה. לאחר הסבב האחרון הוא הצהיר כי הוא מתכוון להמשיך בבדיקות תקופתיות ואף ציין כי יתחיל בתהליך שיקום והחלמה מואץ, אולם הממצאים החדשים עלולים להוביל לכך שהנריקה קפרילס, המקבל תמיכה בלתי מסויגת מהאופוזיציה, יהיה זה שיירש את המנהיג בן ה-57.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המאבק לא תם. צ'אבס
צילום: MCT
מומלצים