שתף קטע נבחר

מאמא מירי בוהדנה

אז מה שלום מירי בוהדנה? טפו טפו, מצוין, תודה ששאלתם. חיה ברשפון, מגדלת שלושה ילדים, עושה כושר, כבר לא רבה עם בבו, הרוסה על "דה וויס" וקמה לתינוק בלילה. ומה עם הקריירה? "אני בוררת בפינצטה. לא לוקחת כל דבר ולא אכפת לי אם זה אומר עבודה אחת בשנתיים". השבוע, על שער "לאשה"

לפני שבע שנים, עם קריירה בנסיקה ורגע אחרי שנפרדה מחבר, ראיינתי את מירי בוהדנה. שאלתי אותה היכן תהיה בעוד עשור, והיא השיבה ללא היסוס: "גרה במקום קטן ושקט ליד העיר, נשואה ואמא לארבעה ילדים לפחות, כרישה בטלוויזיה ובמה שאני עושה".

  

ובכן, ביתה רחב הידיים אכן ממוקם ברשפון, מקום קטן ושקט מחוץ לעיר; היא אמנם לא נשואה רשמית, אבל מי צריך טבעת אחרי כל כך הרבה שנים עם בבו קובו; ושלושה ילדים מתוך הארבעה שהבטיחה כבר רשומים אצלה בתעודת הזהות: בן, בקרוב בן חמש, אסתר, בת שנה ורבע, ורפאל, בן ארבעה חודשים.  

 

עוד כתבות באתר לאשה

>>>  תמסרי דש חמה. סיכות הדש עושות קאמבק

>>> הארטיסטיות. הפקת אופנה בהשראת הסרט המועמד לאוסקר

>>> "כל כך רזות שבא לבכות", מיכאלה ברקו בטור אישי

>>> רוצות מנוי ל"לאשה"? השתתפי בחידון שלנו ואולי תזכי

 


ככה נראית אמא לשלושה. מירי בוהדנה (צילום: עדו לביא)

 

 

היי, זה לא קצת צפוף מדי?

"אסתר הייתה רק בת שלושה חודשים כשנכנסתי להיריון. זה קרה תוך כדי הנקה ולפני התקן תוך רחמי. תכננתי לעשות אתנחתה אחרי הלידה, אבל מרגע שהריתי לא עמדה על הפרק האופציה של הפסקת הריון. הלכתי עם זה עד הסוף, ואני מאושרת. הרווחתי את רפאל".

 

אז הכי חשוב זה ילדים?

"הכי חשוב. אני אמא במשרה מלאה, מתענגת על ילדיי, והאמהות מספקת אותי. בן, הבכור שלנו, הוא הנסיך של הבית, המלך. ילד מיוחד עם אהבה אינסופית. הוא כל היום מתרפק ויודע להחמיא: 'אמא, את יפה', 'אמא, איזה ריח טוב יש לך'. המקסימום שלי באיפור זה מסקרה, ובכל זאת הוא תמיד יבחין בה, כמו גם בנעל חדשה. יש לנו שעות איכות של שנינו. אנחנו שוחים בים עד למזח, עולים עליו, נשכבים ומסתכלים חצי שעה בשמיים. הוא גם חד וחכם ושובב וקופצני, ילד עם אומץ ותעוזה והגנים של אבא שלו. בן במלוא מובן המילה.

 

"אסתר היא שילוב של בבו ושלי, גפרורית מלאת חן, מתוקה וצ'ארמרית. היא כמו אמא קטנה לאחיה הקטן. עוזרת לי, מלטפת אותו, מביאה לו מוצץ. ילדה חכמה שכמותה, כל הזמן רוצה ספרים וקלטות. אני משמיעה לילדים שירים של יהודית רביץ, עוזי חיטמן, נעמי שמר, והכול מעניין אותה.

 

"רפאל הוא ילד גדול ממדים, יש לו את הגנטיקה של אבא שלו, וגם את העיניים בצבע כחול ים הוא קיבל ממנו. הוא קצת מג'ונג'ן, מהצד הסלוניקאי של בבו, חייכן ומדהים, ויש לו עוד פרט פיקנטי: הוא נולד ב־1 בחודש ה־11 בשעה אחת ו־11 דקות".

 


"משמיעה לילדים יהודית רביץ". מירי בוהדנה בצילום של עדו לביא

 

 

את מתעקשת לקרוא לבתך אסתר. למה לא אסתי?

"הבת שלנו היא אסתר. קראנו לה על שם אמא של בבו, שנפטרה לפני שנתיים בגיל 92 והייתה צלולה עד הרגע האחרון. היא הייתה אישה מיוחדת במינה ולא הייתה אצילה ממנה. כשנודע לי שאני בהיריון היא נפטרה, והנה באה אסתר הקטנה ולא נותנת לנו להתגעגע".

 

את מתכננת לילדה עתיד של דוגמנית?

"היא לא תהיה דוגמנית. יש לה יותר מדי שכל. היא תהיה שופטת בבית המשפט העליון. יש היום במערכת המשפט שופטת אחת בשם אסתר קובו, ותהיה עוד אחת".

 


למירי בוהדנה יש הודעה לדורין אטיאס. תמשיכו לקרוא (צילום: עדו לביא)

 

 

אני מידה 38 גאה

חזרת למידות שלך מלפני ההיריון?

"לא. יש עלי תוספת של ארבעה־חמישה קילו".

 

אז את עושה דיאטה?

"יש לי שלושה ילדים בבית. אז מילא לא לישון, אבל גם לא לאכול? אני לא תוקעת ג'אנק, אבל אני אוכלת היטב. הינקתי כל ילד בחודשים הראשונים לחייו, וחשוב לאכול טוב בתקופה הזו".

 

דורין אטיאס שמה אותך "על הגריל" כשטענה שאת לובשת את הג'ינס מלפני ההיריון.

"הנה ההזדמנות לתקן אותה: טעית באבחנה שלך, גבירתי. זה ג'ינס של אחרי ההיריון. אני מידה 38 גאה, ואני קונה מידה 40 כדי שהמכנסיים אפילו יפלו קצת".

 

את חושבת על עוד ילדים?

"יש לי זמן לפחות לעוד שניים. אני לא רוצה להצחיק את ריבונו של עולם, אבל כן, אני רוצה חמישה ילדים לפחות. אין כמו שולחן עם צחוק של ילדים. הילדים הם השפיות שלי".

 

 


"אילנית לוי זכורה כחברה הכי טובה שלי, אבל אף פעם לא התראינו כל יום. רק עבדנו יחד ויצאנו יחד. אנחנו לא חברות נפש כמו החברות שלי משדרות. פעם הייתי צריכה יותר אנשים שיקיפו אותי, היום חשוב לי העומק" (מתוך הכתבה ב"לאשה", צילום: קרן נתנזון)

 

 

נערת ישראל לשנת 1995

כבר 17 שנה היא כוכבת. נחשפה לראשונה בתחרות מלכת היופי של ישראל בשנת 1995, ומאז לא ירדה לרגע מהכותרות. יאנה קלמן קטפה אז את הבכורה ונבחרה למלכה. מירי זכתה בתואר נערת ישראל.

 

את עדיין זוכרת את הערב הגדול?

"יש לי רק זיכרון מעומעם מאותו ערב. אני זוכרת שהייתה לי יבלת באצבע הקטנה של הרגל, צלעתי וקיטרתי כמה קשה ללכת על עקבים. היו רגעים שממש שאלתי את עצמי למה אני צריכה את זה, חשבתי שממילא לא יהיה המשך, אבל אז הכריזו על הזוכות, וכששמו עלי את הכתר של נערת ישראל, הרגשתי אושר עילאי. כל כך רציתי שאמא תהיה גאה בי. ממרחק השנים אני יכולה לומר שזו הייתה חוויה נהדרת לכולן. גם לאלה שלא זכו".

 


מירי בוהדנה עם בן, בנה הבכור (צילום: רפי דלויה)

 

 

חשבת פעם איך היו נראים חייך בלי תחרות מלכת היופי?

"התחרות הייתה פלטפורמה מצוינת להיכנס לתודעה, למרות שלא תמיד זוכרים את המקום השני. נשארתי בתודעה גם בזכות תחרות מיס עולם שהועברה בארץ בשידור ישיר. זכיתי בתואר סגנית שלישית, וכשחזרתי עשיתי הרבה תצוגות וגיליתי את המצלמה ואת היכולת שלי להחליף דמויות כמו זיקית. את כל זה לא הייתי מגלה אלמלא התחרות. בגיל 24 כבר חייתי ברווחה עם מכונית ב.מ.וו קופה שרכשתי בזכות העבודה שלי".  

 


"בבו הוא בעלי לכל דבר ואני אשתו. אנחנו חיים יחד 11 שנה, יש לנו הסכם ואנחנו שומרים אחד על השני. בעיניי, אישה שאומרת לבעלה 'תצא, תבלה', לא מספיק אוהבת אותו. בעל הוא כמו יהלום יקר ואני שומרת על היהלום שלי" (מתוך הכתבה ב"לאשה", צילום: אלירן אביטל)

 

 

אגב, קותי מ"האח הגדול" מזכיר אותך לא פעם. הוא אומר שאת הטעם שלו.

 

"בפעם הראשונה ששמעתי את זה, נפלה לי הלסת לכוס מיץ. משעשע אותי שאנשים רואים אותי ברחוב ושואלים עליו. הוא טוען שהוא מכיר אותי מתקופת הצבא ושחייכתי אליו. אני לא זוכרת דבר כזה".

 

 

 

>>> צילום השער והתמונות בכתבה: עדו לביא

>>> ע. צלם: אלי טסמה

>>> עיבוד תמונה: קרן סעד

>>> הפקה וסגנון: קרן נפתלי

>>> איפור: אסף באבו

>>> שיער: יניב זאדה

>>> ביגוד: טריומף

>>> תכשיטים: רויאלטי


 
 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מירי בוהדנה. על שער לאשה השבוע
צילום: עדו לביא
צילום: קוקו
דורין אטיאס. למירי בוהדנה יש מסר בשבילך - בתוך הכתבה
צילום: קוקו
צילום: שוקה כהן
מירי בוהדנה. בצילומים ל"רויאלטי"
צילום: שוקה כהן
מירי בוהדנה. עם החבר הטוב, מיקי בוגנים
צילום: רון קדמי
לאשה בפייסבוק
מומלצים