שתף קטע נבחר

נעצרו 4 חשודים: "קראו 'יהודים' ותקפו חיילים"

משטרת חיפה עצרה ארבעה חשודים בתקיפה אלימה של שני חיילים ליד בית החולים רמב"ם. קרובי החיילים סיפרו כי אחד התוקפים שאל "אתם יהודים?", ואז התנפלו עליהם עם אלות, אבנים ובעיטות. הם חרטו על ראשו של אחד החיילים עם סכין

חשד לתקיפת חיילים על רקע לאומני בחיפה: המשטרה עצרה היום (שבת) ארבעה ערבים בחשד לתקיפה אלימה של שני חיילים בחופשה ברחוב העלייה ליד בית החולים רמב"ם בחיפה. דודו של אחד החיילים סיפר שאחד התוקפים שאל את החיילים "אתם יהודים?", ואחריו ירדו חבריו מהמכונית: "הם הרביצו להם מכות רצח, עם אלות, אבנים ובעיטות".

 

מפקד משטרת חיפה, ניצב משנה משה כהן, אמר כי "האירוע החל כקטטה, כנראה על רקע לאומני, בו הותקפו שני חיילים שהיו בלבוש אזרחי. החקירה בעיצומה, ארבעה חשודים תושבי חיפה כבר נעצרו, וחשודים נוספים צפויים להיעצר".

 

הפצועים בבית החולים רמב"ם בחיפה  ()
הפצועים בבית החולים רמב"ם בחיפה

 

התקיפה האלימה החלה בשעה 2 בלילה לערך, כאשר אחד החיילים ביקש ללכת לר"מ 2, משום שידו כאבה. חברו ליווה אותו. השניים, חיילים המשרתים ארבעה חודשים בצה"ל - אחד בחיל האוויר והשני בחיל הים - חנו ליד הקיוסק, ואז ירדו התוקפים ממכונית לבנה. דודו של אחד מהם סיפר כי לאחר שהוכו, ברח אחיינו לכיוון הכניסה של בית החולים, בעוד שחברו ברח לכיוון בת גלים. לדבריו, 20 אנשים קפצו על האחיין במכות, "אחד מהם דפק לו את הראש ברצפה וחרט לו על הראש עם סכין, ממש חרטו לו על הראש. המאבטחים שהיו באזור הגיעו למקום, שמו אותו בכסא גלגלים ופינו אותו למיון לקבל טיפול".

  

החיילים סובלים מחבלות בחלקי גוף שונים. האחיין סובל מחבלה בלסת ונשלח לצילום סי.טי כדי לברר אם נגרם נזק.

 

לדברי קרובי משפחתם של החיילים, כאשר ניסו לברר פרטים עם המאבטחים, ניגש אליהם "בחור מגודל" והזהיר: "עוד נבוא לבקר אתכם כי עירבתם משטרה". בבית החולים אומרים כי מאבטחים שהיו במקום שמעו צעקות כ-150 מטר ממקומם. הם ניגשו למקום והבחינו בתגרה שהתרחשה סביב שלוש מכוניות. למקום הוזעקה משטרה, שהמשיכה את הטיפול באירוע, וכאמור, צפויים מעצרים נוספים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשד שחרטו על ראשו של אחד החיילים
מומלצים