שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שני כבר לא לבד בוונקובר: "קיבלתי חיבוק ענק"

  שני בר-עוז סיפרה ל-ynet על ההפגנות נגד ה"אפרטהייד הישראלי" שנערכות מול החנות שבה היא מוכרת מוצרים מישראל. היא הוצפה תומכים. "בשעות משבר כולם נרתמים"

  "אני כבר לא מרגישה נוח עם המילים 'לבד בקנדה', קיבלתי חיבוק ענק והמון תמיכה". שני בר-עוז מוונקובר לא ציפתה לאהדה שזכתה לה בעקבות פרסום הכתבה שלשום ב-ynet על ההפגנות הנערכות מול החנות שבה היא מוכרת מוצרים מישראל.

   

  לבד בוונקובר: הישראלית שלא נכנעת לאנטישמיות

   

  "היו ישראלים שנכנסו לחנות וסיפרו שראו את הכתבה והם רוצים לתמוך ולעזור והודיתי להם מקרב לב. אנשים לא הפסיקו להתקשר ועשו הזמנות של מוצרים דרך הטלפון והאינטרנט וזה באמת מרגש ומחזק. אני אמנם לקראת החרמות של 'שבוע האפרטהייד' (שבוע של פעילות נגד ישראל בעיקר בקמפוסים בצפון אמריקה, א.ל.) וקצת מכווצת אבל לפחות אני מרגישה שיש כל כך הרבה תומכים מאחוריי".

   

  קבוצת הפייסבוק לתמיכה בבר-עוז ()
  קבוצת הפייסבוק לתמיכה בבר-עוז

   

  "אני מרגישה שאני לא שוכחת מאיפה באתי ועוזרת למולדת שלי. יש משהו כנראה שטבוע בנו - בשעת משבר כולם נרתמים. אמנם החיבוק הענק מהארץ הוא אישית לי ולעסק שלי אבל ישבתי עם העובדים שלי ואמרתי להם שהתמיכה הזו היא לכל אחד מהם ולכל הישראלים בחו"ל שאוטומטית הופכים לנציגי ישראל".

   

  מפגינים מחוץ לחנותה של בר-עוז בוונקובר

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין הביע אף הוא את תמיכתו בשני: "קראתי את הכתבה והסיפור באמת מזעזע, אני אומר לה שלא תוותר, והעובדה שהיא לא מסתירה את המוצרים מישראל זה דבר חשוב, כי בעצם, הכוונה של כל המפגינים הקולניים האלה היא להפחיד ולגרום לעסקים להיסגר ולאנשים לברוח, וכל עוד היא לא עושה את זה אני חושב שהיא מנצחת אותם".

   

  "קנדה היא כידוע ידידה מאד חשובה וקרובה של ישראל. ברור שלא מדובר בתופעה המונית. אבל הקבוצות האלה, אף שאינן גדולות, מאוד מסורות, ממומנות וממוקדות מטרה. אני מבטיח לשני שבעקבות הפרסום הזה היא תרגיש שהיא מקבלת תשומת לב ואולי גם קבלת עידוד של רכישה ותשומת לב מהקהילה".

   

  גם הדג נחש קפצו לבקר בחנות של שני (צילום: ויטני בנסון) (צילום: ויטני בנסון)
  גם הדג נחש קפצו לבקר בחנות של שני(צילום: ויטני בנסון)

   

  שר ההגירה הקנדי בא להביע תמיכה (צילום: משרד ההגירה הקנדי) (צילום: משרד ההגירה הקנדי)
  שר ההגירה הקנדי בא להביע תמיכה(צילום: משרד ההגירה הקנדי)

   

  השר הבטיח לפעול בנושא בהקדם האפשרי: "אני מתכוון ביום שני לשוחח עם כמה מהחברים האישיים שלי, חברי פרלמנט וחברי ממשלה בקנדה ולומר להם את הדברים כהווייתם – שהופיעה כזו כתבה ויש כזה מקרה".

   

  עלון נגד החנות. "אי אפשר לצבוע בלבן את הכיבוש" (צילום: שני בר-עוז) (צילום: שני בר-עוז)
  עלון נגד החנות. "אי אפשר לצבוע בלבן את הכיבוש" (צילום: שני בר-עוז)

   

  מפגינים מול החנות בוונקובר (צילום: שני בר-עוז) (צילום: שני בר-עוז)
  מפגינים מול החנות בוונקובר(צילום: שני בר-עוז)

    

  הזדהות מלונדון

  גילי ברנר קראה על סיפורה של בר-עוז ומיד חשה הזדהות. ברנר היא תושבת לונדון ויו"ר ארגון StandWithUs UK, ארגון פרו-ישראלי ללא מטרות רווח המעודד חינוך והסברה בנושא ישראל. בהיותה סטודנטית לתואר שני באוניברסיטת קיימברידג' בבריטניה, היא נתקלה בתופעות אנטי-ישראליות,

  כמו נשיכת פעיל פרו-ישראלי לפני שנה. הנושך זוכה.  

   

  ברנר הקימה קבוצה בפייסבוק בשם "כולנו שני בר-עוז" לתמיכה בבעלת חנות הסבונים מוונקובר. "שני היא הלוחמת שלנו, היא נמצאת בגוב האריות ולבי יוצא אליה. קשה לי עם זה מאוד כי אני נמצאת באותו מקום. אני חושבת שיש כאן מאבק לא על ישראל אלא על ההיגיון והאמת".

   

  "פתחתי את הקבוצה בפייסבוק כי קודם כול חשוב להפגין תמיכה מוראלית וגם לקנות מהמוצרים. אבל יותר מכך צריך שיתעוררו בישראל, צריך לחשוב אילו צעדים לעשות להפסיק את הטירוף הזה". 

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 25/02/2012 22:35

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בר-עוז. "לא שוכחת מאיפה באתי"
  ברנר. הזדהות מבריטניה
  אדלשטיין. "קבוצות ממומנות וממוקדות"
  צילום: מתי אלמליח
  מומלצים