שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  שרון קנטור: "יש לנו טלוויזיה איומה"

  אחרי שחזרה אל המסך עם "בסביבה טובה" בערוץ 1, שרון קנטור, מי שהיתה כוכבת ערוץ הילדים והתסריטאית של "ארץ נהדרת" - מסבירה בראיון ל-ynet מדוע ברחה באמצע הדרך לתהילה ולמה היא מעדיפה את ערוץ הקניות על פני ערוץ 2

  "הרבה אנשים אומרים לי שהם זוכרים אותי מהילדות שלהם" מספרת שרון קנטור ונזכרת בתחילת הקריירה שלה בשנות התשעים בערוץ הילדים ובראשיתו של הערוץ השני. "אנשים זוכרים לי עד היום את 'יציאת חירום' ו'הקופסא' ששודרו בכבלים. קיבלתי בזמנו שער ב-'7 ימים', אבל בגלל שאני אדם ששונא שמסתכלים עליו ברחוב, פשוט ברחתי ונסעתי לניו יורק", היא מנסה להסביר את רגע המיאוס מהתהילה והרצון להמלט אל אחורי הקלעים.

   

  שרון קנטור. שנאתי שהסתכלו עלי ברחוב. אז טסתי מכאן (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  שרון קנטור. שנאתי שהסתכלו עלי ברחוב. אז טסתי מכאן(צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  היית סיפור הצלחה. ממה נבהלת? 

   

  "יכול להיות שערוץ הילדים היה קצת מוגזם עבורי. אני זוכרת את הטלפון שהגיע עם השאלה האם אני מוכנה לשים את הפרצוף שלי על יומני ערוץ הילדים. זה שינה אותי. זו הנקודה שאתה צריך לבדוק מי אתה. אתה מתחיל לשאול את עצמך לאן הקריירה שלך הולכת. האם אתה רוצה להופיע על יומן? והתשובה שלי הייתה לא".

   

  ולמרות הכל, קנטור (40) תמיד היתה כאן. נוכחת, בלב התעשייה, כבר עשרים שנה. עם השחרור מהצבא, החלה לעבוד כמפיקה בערוץ הילדים שזה עוד היה בחיתוליו. דרך חבר משותף הכירה את אברי גלעד שצירף אותה לתוכניתו "מהקליפיה באהבה" שעלתה לשידור עם קום ערוץ 2 . מאז, כאמור, הספיקה להנחות את "יציאת חירום" ו"הקופסא" ובהמשך את "הוגו" ו"לילות יפו" בערוץ הראשון, לעשות מוזיקה, לכתוב בעיתון, לצלם ולשמש כתסריטאית ב"רד בנד", "ארץ נהדרת" ו-דאבל דייט". את הפרונט, העדיפה בשנים האחרונות להשאיר לאחרים.

   

  "הייתי סוגרת את כל הפיצוציות בשבת. שאנשים ידאגו לקנות את החלב שלהם בשישי" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  "הייתי סוגרת את כל הפיצוציות בשבת. שאנשים ידאגו לקנות את החלב שלהם בשישי"

    

  "בשנה שעברה השתתפתי בפאנל בתוכנית 'פלאשבק' עם דורון צברי בערוץ 23, אבל פרט לגיחה הזו לא הייתי בטלוויזיה מאז ימי "ביפ שואו" בשנת 2001. התוכנית הזו הייתה בדמי, כי היא הציגה הרכבים איזוטרים. אני מוכנה לחזור לדברים שהמטרה שלהם חשובה. משהו שמדיר שינה מעיני".

   

  וכנראה שהמטרה החשובה הגיעה עכשיו. השבוע חזרה קנטור אל ההנחייה ויחד עם אלון נוימן היא מגישה את התוכנית היומית "בסביבה טובה" (ב-19:30, הערוץ 1) שעוסקת באקולוגיה ואיכות הסביבה. "השבוע צילמנו תוכניות בנושא זיהום האוויר. תחבורה היא גורם מרכזי מזהם. אני הייתי מצמצמת בעיר הגדולה את כלי הרכב. משאירה שאטלים וזהו".

   

  עכשיו רוצים לאשר תחבורה ציבורית בשבת.

   

  "לא יודעת בדיוק מה זה אומר בפועל, אבל אני בטוחה שזה לא שחור או לבן. מצד אחד, תחבורה ציבורית תאפשר את החירות לתנועה מצד לצד בעיר. מצד שני, זה היום היחיד שבו זיהום האוויר יורד. השבת היא מושג סוציאליסטי, למרות שנוהגים להתנער מזה בגלל הדתיים. אנחנו צריכים לברך על היום הזה. אני הייתי דואגת שהפיצוציות יהיו סגורות. תזכור לקנות את החלב שלך ביום שישי בצהריים ותן לאנשים לנוח".

   

  זה עלול לפגוע בתיירות, לא?

   

  "התיירים הסתדרו פה מצוין עד עכשיו. צריך לזכור שיש מוניות ומיניבוסים. להיפך, תיירים מחבבים את היום האקזוטי הזה. אני בטוחה שהם מאוכזבים לראות המון חנויות פתוחות במקום בו שהבטיחו להם ששבת הוא יום קדוש".

   

  קנטור ונוימן בצילומי התוכנית. "הנושא מדיר שינה מעייני" (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
  קנטור ונוימן בצילומי התוכנית. "הנושא מדיר שינה מעייני"

   

  נכנעת בסופו של דבר וחזרת להגיש.

   

  "ישראל היא מדינה קטנה מאוד. אם אתה רוצה לשרוד אתה חייב לפנות לכל הקהל כל הזמן. יש מבצעים טובים ממני בטלוויזיה ואני מגיחה, כמו שאמרתי, רק כשהמטרה מקדשת את האמצעים. כך או כך, הטלוויזיה בישראל, ברובה, היא איומה ונוראה".

   

  ולך יש חלק בזה.

   

  "יש לי גם חלק בייצור האשפה בכדור הארץ, אבל אני לא חושבת שאני הבאתי לזה. קח את ערוץ 24. נראה לך שהערוץ הזה היה נראה כך אם הייתי עובדת בו?"

   

  ובכל זאת, יש הבדל בין כתיבה לתוכנית סאטירית כמו "מצב האומה" לבין ללגלג על אנשים ב"דאבל דייט", כפי שאת עשית.

   

  "זה לא לגלוג. יש צחוק על ויש צחוק עם וכל מי שמגיע לתוכנית יודע למה הוא מגיע. "דאבל דייט" זהה ל'The Voice'".

   

  אפשר להשוות תוכנית שמציגה זמר שמקווה לקבל במה ראשונית לבין זוג שלא תמיד מודע לעצמו?

   

  "אל תקנה את אשליית הזמר שרוצה לפרוץ. כולם רוצים את ליטרת הבשר שלהם ואת התהילה. במובנים מסויימים אני מעדיפה את ערוץ הקניות על פני ערוץ 2. אם אתם רוצים למכור לי משהו - אני מעדיפה שזה יהיה על השולחן. כל הקטע של המשפחות המלוות והסיפורים הדרמטיים מכניסים לפעמים יותר רוע למערכת מאשר לגלוג הומוריסטי שברור על מה הוא מדבר".

   

  ומבין כל העיסוקים שלך, מה עושה לך הכי טוב?

   

  "אין ספק שלהיכנס לאולפן ולהקליט מוזיקה. לא כי אני הכי טובה בזה, אלא כי זה

  מסלול עוקף מילים. אני משלמת מחיר על זה שאני עושה הכל. המחיר הוא רישול. אני לא כותבת מספיק. הייתי רוצה לכתוב יותר. אבל אני גם לא יכולה לקטר על אף אחד מהדברים שאני עושה".

   

  ומה מתכננת לעשות בהמשך?

   

  "הקלחת רוחשת כל הזמן. ביום שישי הקרוב (2 במרץ) אני מופיעה עם ההרכב שלי 'The Girls', אני מנסה לכתוב לטלוויזיה בפעם הראשונה משהו שהוא לגמרי שלי ובכלל יש לי עוד המון דברים שאני חייבת להספיק בגלגול הזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  שרון קנטור. " אם אתה רוצה לשרוד אתה חייב לפנות לכל הקהל כל הזמן"
  צילום: אבישג שאר-ישוב
  לאתר ההטבות
  מומלצים