שתף קטע נבחר

ח"כים ערבים ייצגו את פלסטין בקטאר: "בוגדים"

ח"כים ערבים משתתפים בוועידה בקטאר בנושא זכויות הערבים בי-ם. בימין לא אהבו את המהלך: "על ישראל להגן על עצמה ולא לאפשר לאלו שמנצלים את הדמוקרטיה, לפגוע בה מבפנים"

מצד אחד הם חברים בפרלמנט הישראלי, אבל מצד שני הם משתתפים בכנס בקטאר כנציגי פלסטין: חברי כנסת בימין תקפו היום (א') את השתתפותם של חברי כנסת ערבים "בוועידה הבינלאומית להגנה על ירושלים", הנערכת בעיר דוחא. באתר האינטרנט של הוועידה הם רשומים כנציגי פלסטין, ואפשר לחשוב בטעות שמדובר בכלל בחברי פרלמנט פלסטיניים.

 

עוד בחדשות:

אחרי חצי שנה: כביש 12 נפתח לתנועה מחדש

התעשיינים לבית הדין: הפסיקו השביתה בנמלים

"איראן סירבה להעביר ליוון 500 אלף חביות נפט"

 

ח"כ מירי רגב מהליכוד אמרה כי יש להסיר את החסינות של חברי הכנסת המשתתפים בוועידה. "אין ספק שיו"ר הכנסת צריך להבין שהח"כים הערבים הם גַיס חמישי בכנסת. לסוסים טרויאנים אין מקום בכנסת", היא אמרה. "זו לא הפעם הראשונה שחברי הכנסת הערבים מדברים נגד מדינת ישראל. אני מציעה לשלוח להם מטוס VIP, שאיתו ילכו לשרת את חמאס ואת גורמי הטרור". היא גם קראה להעמיד את חברי הכנסת לדין על הסתה. "בעקבות הכנס אני מתכוונת לקיים דיון דחוף בכנסת על מנת למנוע את ההפקרות שבה פועלים הח"כים הערבים", היא הוסיפה.

 

אבו מאזן בכנס בקטאר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אבו מאזן בכנס בקטאר(צילום: AFP)
 

חברה של רגב לסיעה, יו"ר ועדת הכנסת ח"כ יריב לוין, ביקר גם הוא את השתתפות חברי הכנסת בוועידה. "שוב חזינו במופע אימים של להקת הבוגדים הנודדת, המכונה חברי הכנסת הערבים. החוצפה והבוגדנות עולים ביחס ישר לאוזלת היד והרפיסות שמערכת המשפט מגלה כלפי נציגי הטרור היושבים בכנסת ישראל".

 

ח"כ לוין גם אמר כי יש להעמיד לדין את חברי הכנסת הללו. "הפסיקה המבישה של בג"ץ שאפשרה לבל"ד להתמודד לכנסת, והחלטת היועץ המשפטי שלא להעמיד את ח"כ זועבי לדין לאחר משט המרמרה, שחררו כל רסן של הזדהות עם האויב".

 

"בוחנים את גבולות החסינות"

ח"כ דני דנון אמר כי הוא פנה לוועדת האתיקה של הכנסת, כדי לאסור על הח"כים הערבים להשתתף בוועידה. "ירושלים היא בירת ישראל, חבר כנסת שפועל נגד ירושלים הוא אויב מדינה וצריך להיות מודח מהכנסת", הוא אמר. "בוועידה יהיו הרבה שונאי ישראל ולכן מקומם של חברי הכנסת הערבים מובטח בשורה הראשונה. על מדינת ישראל להגן על עצמה ולא לאפשר לאלו שמנצלים את הדמוקרטיה לפגוע בה מבפנים".

 

"חברי הכנסת הערבים", הוסיף דנון, "בוחנים לאחרונה את גבולות החסינות שניתנה להם מתוקף תפקידם, ושוברים שיאים חדשים בפעולות נגד ישראל". הוא אמר כי "הח"כים הערבים שברו את כל הכלים, ולאחר ששיבחו שהידים וטרור מקומי, הם עוברים לפעולות גלובליות נגד מדינת ישראל. מקומם של כל אותם ח"כים, סייעני הטרור, בציר האיראני האזורי - הלשכה המדינית של משעל וחמאס".

 

גם בישראל ביתנו תקפו את הח"כים הערבים. ח"כ אלכס מילר אמר: "שוב ושוב אנחנו רואים איך ענייני המדינה לא מצויים בראש מעייניהם וכל מרצם ממוקד נגד ריבונותה של המדינה. יש לגדוע אחת ולתמיד את האבסורד, שבו הח"כים האלה יוצאים השכם והערב נגד המדינה".

 

גם נטורי קרתא הגיעו לדוחא (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גם נטורי קרתא הגיעו לדוחא(צילום: AFP)

 

חברו לסיעה, ח"כ משה (מוץ) מטלון, הוסיף: "אלו הם אנשי גיס חמישי, שפועלים לא רק נגד מדינת ישראל, אלא נגד השאיפה האנושית הטבעית לחירות ולדמוקרטיה. לו היו אותם אנשים חיים בסוריה, אין לי ספק שהם היו מזמרים זמירות שונות לחלוטין". מטלון הוסיף: "הבעיה הגדולה של הדמוקרטיה היא שהיא מעניקה לאויביה את הכלים להכחיד אותה. לצערי הדמוקרטיה הישראלית נעדרת את הנחישות הנדרשת להגן על עצמה מפני האויבים מבית".

 

"אל-אקצה בסכנה"

ח״כ טאלב א-סאנע, המשתתף בכנס, הסביר מדוע הוא הגיע לדוחא. "הכנס בדוחא מתמקד בעניין ירושלים ומדיניות ישראל לייהד את ירושלים, לבצע טרנספר לפלסטינים ובפגיעתה במקומות הקדושים כולל אל-אקצה", הוא אמר. "הכנס מתקיים ביוזמת הליגה הערבית ובחסותה ואנו נציג בכנס את המדיניות השיטתית הישראלית, באמצעות עמותות מטעם השלטון, החותרות תחת קיומו של אל-אקצה תרתי משמע, והמתכוונות ליצור עובדות מוגמרות שירוקנו את סוגיית ירושלים מכל משמעות. אל-אקצה בסכנה ואחריות מדינות ערב והאיסלאם להצילו לפני שיהיה מאוחר מדי. פגיעה במסגד תוביל למלחמת ג'יהאד איסלאמי עולמי". הוא גם הזהיר מאינתיפאדה שלישית.

 

ח"כ אחמד טיבי, המשתתף גם הוא  בכנס, אמר לסוכנות הידיעות

הקטארית: "ייהוד אל-קודס הוא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ודורש התערבות של האו"ם והקהילה הבינלאומית. הוא מחייב סיוע ערבי מסיבי לתושבי ירושלים המזרחית, אשר נאבקים תחת לחץ ההפקעה וההתנחלויות".

 

טיבי הוסיף: "ישראל היא שלטון כיבוש בירושלים המזרחית והיא מונעת מפלסטינים את חופש הפולחן והדת, ופלסטינים למעשה לא יכולים להגיע למסגד אל-אקצה". נציגים מ-70 מדינות נוטלים חלק בכנס וגם נציג של מזכ"ל האו"ם.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מירי רגב
צילום: גיל יוחנן
ח"כ אלכס מילר
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ טאלב א-סאנע
צילום: גיל יוחנן
מומלצים