שתף קטע נבחר

לפיד על אישור החוק להגבלתו: 'פחדנים בלי בושה'

שעה קלה אחרי שוועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את "חוק לפיד 2" להגבלת מימון, זכו חבריה לתגובה בעמוד הפייסבוק שלו: "מילא פחדנים, אבל שלפחות ינסו להסתיר את זה"

יאיר לפיד לא המתין זמן רב לפני שהגיב לאישור הצעת "חוק לפיד 2". מיד אחרי ההצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה, השיב הערב (א') לפיד לגולשים שהעלו את הנושא בעמוד הפייסבוק שלו, והתייחס לשרים שתמכו בהצעה: "שלפחות יסתירו את הפחד".

 

 

בהמשך העלה לפיד סטטוס ובו כתב: "ועדת השרים לענייני חקיקה העבירה ברוב גדול את 'חוק לפיד 2'. זה יפה שכל כך הרבה פוליטיקאים מהסוג הישן החליטו להתכנס ולהוכיח לציבור שכל מה שאני אומר עליהם הוא נכון".

 

על פי הצעת החוק, שתזכה כעת לתמיכת הקואליציה בכנסת, כל אדם שהכריז על התמודדותו לבחירות בכנסת יחויב להגיש בקשה לרישום מפלגה. בדרך זו הוא יחויב לעמוד בכל הקריטריונים וההגבלות הנוגעים לחוק מימון מפלגות, בהם חשיפת מקורות המימון ושקיפות פעילות המתמודד.

 

 

ההצעה שיזם ח"כ יריב לוין (ליכוד) התקבלה ברוב של תשעה שרים מול שלושה, ומכאן היא תעבור להצבעה בקריאה טרומית בכנסת, בתמיכת הקואליציה.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

השרים שתמכו בהצעה היו גדעון סער, יובל שטייניץ, דניאל הרשקוביץ, משולם נהרי, יעקב מרגי,

משה כחלון, סטס מיסז'ניקוב, לימור לבנת וגלעד ארדן. התנגדו דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן.

 

אחד הגולשים הגיב לידיעה בעמוד הפייסבוק של לפיד וכתב כי יש להציג לציבור בכל אמצעי התקשורת את הניסיון להצר את צעדיו באמצעות חוקים בכנסת. לפיד ענה לו: "מילא זה שהם פחדנים, הם גם חסרי בושה".

 

גולש אחר קרא ללפיד לא להישבר נוכח הצעות החוק הקשורות בו. לפיד ענה לו: "להישבר? זה רק מוכיח את כל מה שאני אומר על הצורך לשנות את השיטה ולהיפטר מהפוליטיקה הישנה והמסואבת".

 

בתגובה לדבריו של לפיד אמר שר המדע דניאל הרשקוביץ: "אני מברך על כניסתו של לפיד לפוליטיקה. הוא אינו מזיק לנו פוליטית. ההיפך הוא הנכון. מה שמצופה ממי שרץ לפוליטיקה הוא שקיפות, וראוי שיסביר לציבור מאיפה הכסף שהוא מגייס ללא הגבלה ופיקוח".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מורן אזולאי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לפיד. לא מפחד מפחדנים
צילום: תומריקו
מומלצים