שתף קטע נבחר

צה"ל עדכן תוכנה, קציני מילואים לא קיבלו כסף

החזרים עבור שיחות טלפון ונסיעות לאימונים מתעכבים חודשים ארוכים עקב תקלה בתוכנה. צה"ל: זה יסודר בקרוב

צה"ל מעדכן את המחשבים - והקצינים משלמים את המחיר. קציני מילואים קרביים הופתעו בחודשים האחרונים לגלות כי לא קיבלו את החזר הכספים הרבעוני הגלובלי שניתן להם אוטומטית בגין הוצאות רכב וטלפון. מבירור שערכו עלה כי הסיבה להפסקת התשלום טכנית: בחודשים האחרונים עברו בשלישות להשתמש בתוכנה חדשה, שהטמעתה גורמת לתקלות.

 

"יש ברדק שלם, חלק מהחברים שלי בחטיבה לא ידעו שהם לא קיבלו את הכסף הזה כי הם התרגלו שהוא תמיד מגיע בזמן", סיפר ל-ynet מפקד פלוגת חי"ר במילואים, שביצע בשנה האחרונה תעסוקה מבצעית בגזרת עזה.

 

הסכום המדובר נע בין 400 ל-600 שקלים למפקד פלוגה (בדרגת סרן או רב-סרן) וכ-1,500 שקלים למפקד גדוד (בדרגת סגן אלוף). התשלום אמור לשקף את השימוש הרב במכוניותיהם הפרטיות לטובת משימות באימונים ובתעסוקות המבצעיות, וכן את השימוש בטלפון האישי באותן משימות. הקצינים מספרים כי למעשה הם מוציאים סכום גבוה יותר.

 

"עלותן של שיחות הטלפון שאנו עורכים עם חיילים ואנשי הסגל בהכנה שלפני ימי המילואים מגיעה למאות שקלים,

וזאת עוד מבלי לדבר על הנסיעות לימי הכנה בודדים שעושים לקצינים", סיפר קצין. חברו שמשרת כסגן מפקד גדוד מילואים הוסיף: "רק למ"פים יוצא לשרת בין 30 ל-50 ימי מילואים בשנה, כך שמדובר בפגיעה באנשים שהכי צריך לשמור עליהם. לחלקנו התשלום הזה לא ניתן כבר חצי שנה".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה, כי התקלה המדוברת נבעה מחידוש המערכות ברבעון האחרון של 2011. "הקצינים הנ"ל, המהווים קומץ קטן, אושרו כחריגים ויקבלו את ההחזרים להם הם זכאים בימים הקרובים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מילואימניקים. הטלפון על חשבונם
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים