שתף קטע נבחר

"הרב שאנס אותי התקשר מהמעצר ואיים עליי"

ל-ynet נודע כי הרב מנתניה, שחשוד בעבירות מין חמורות בתלמידות בעת שניהל בי"ס לבנות, התקשר לפי החשד לאחת המתלוננות ואיים עליה - בעת שהיה עצור ונתון תחת השגחה. גורם במשטרה: "מחדל". שב"ס: לא נמצא שהשתמש בטלפון

הרב יגאל קריספל, החשוד שאנס וביצע עבירות מין בתלמידות, התקשר תחת אפה של המשטרה למתלוננת ואיים עליה, כך עולה מתלונה נוספת שהגישה, ועליה נודע היום (ג') ל-ynet. במשטרת מחוז מרכז מסתירים את האירוע ומסרבים למסור פרטים. "שיבדקו מי ביקש ומי אישר לו להתקשר", אמר גורם המעורב בפרשה.

 

עוד בערוץ החדשות:

 

קריספל עצור מאז השבוע שעבר בחשד לעבירות המין החמורות בתלמידות, בעת שניהל את בית הספר החרדי לבנות בנתניה. אתמול הוגשה נגדו תלונה נוספת על ידי צעירה שסיפרה כי גם היא הייתה קורבן לתקיפות מיניות מצדו. בנוסף, התלוננו בני משפחתה של מורה בת 20 המלמדת בבית הספר, וטענו כי קריספל בן ה-47 ניהל עמה רומן תוך ניצול תפקידו.

 

הרב יגאל קריספל (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
הרב יגאל קריספל(צילום: עידו ארז)
 

ביום חמישי הוארך מעצרו של הרב בשישה ימים. במהלך תקופה זו, אירע לכאורה המחדל החמור - החשוד קיבל אישור לבצע שיחת טלפון למרות היותו עצור לחקירה, והוא ניצל את ההזדמנות, התקשר לאחת המתלוננות ואיים עליה. עקב כך, הגישה המתלוננת המופתעת תלונה במשטרה גם על איומים.

 

גורם במשטרה הסביר כי "מי שעצור לחקירה מורחק מכל טלפון, אמצעי תקשורת וכל קשר עם אנשים, על מנת שלא ישבש את החקירה. מה שקרה פה זה מחדל מתמשך - איך נתנו לו להתקשר בזמן שהוא עצור לחקירה? ואם כבר נתנו, למה לא השגיחו לאן הוא מתקשר? אסור שדברים כאלו יקרו, כי עצור בחקירה יכול להשפיע על עדים, לסדר לעצמו אליבי ועוד".

 

גורם אחר המעורב בפרשה תהה איך בכלל הצליח קריספל להגיע לטלפון. "הוא לא יכול להגיע לבדו לטלפון ורק אם מישהו ייקח אותו אישית למכשיר, הוא יוכל להתקשר. אולי מישהו ביקש 'לדאוג' לחשוד והדאגה התבטאה בזה שאיפשרו לו להתקשר".

 

בשירות בתי הסוהר הבהירו כי לאחר בדיקה, לא נמצא כי החשוד השתמש בטלפון בהיותו במעצר שבאחריותם. במשטרת מחוז מרכז, החוקרת את התלונות על התקיפות המיניות, אישרו את פרטי התלונה ואמרו שהיא נמצאת בחקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קריספל. תלונה נוספת על איומים
צילום: עידו ארז
מומלצים