שתף קטע נבחר

בניזרי: הכאב שלי גדול יותר משל גלעד שליט

השר לשעבר, ששוחרר ממאסר בגלל הצפיפות בבתי הכלא, טען בראיון: "הבנתי את הכאב של שליט - אבל הכאב שלי גדול יותר". לדבריו, "ישראל היא המדינה האנטישמית בעולם"

השר לשעבר שלמה בניזרי, ששוחרר הבוקר (יום ה') מכלא מעשיהו בגלל הצפיפות בבתי הכלא, מאשים את ישראל כי היא המדינה האנטישמית ביותר בעולם, בגלל מסע ההסתה המנהל בה לטענתו נגד הציבור החרדי. לדבריו, מדי יום מותקפים החרדים בתקשורת ב"מושגים שנאמרו בשואה כנגד יהודים" - ואיש לא מוחה.

 

בראיון לאבי מימרן מתחנת הרדיו "קול ברמה" סיפר בניזרי כי דמותו של החייל החטוף גלעד שליט עמדה לנגד עיניו כל העת בתקופת מאסרו, אך טען כי כאבו שלו, על העוול שנעשה לו בדין, היה גדול משל גלעד, שישב בשבי החמאס. "הכאב שלי הוא שמי ששפט אותי זה אח, עצמי ובשרי", אמר בניזרי.

,

"כשהייתי בבית הסוהר, יכול להיות שזה יישמע פאתטי, אבל הדמות שעמדה לנגד עיניי היא של גלעד שליט", אמר השר לשעבר בראיון. "הבנתי את הכאב שלו, הבנתי את הרגש ואת התסכול. ואני מבין מה זה כאב, רק הכאב שלי יותר גדול. הכאב שלו הוא כאב שהוא של מחבלים, אבל גם הכאב שלי גדול".

 

יחד עם בניזרי שוחררו היום מנהלית 620 אסירים מבתי כלא שונים בארץ. בין המשוחררים 70 אסירים ביטחוניים שנשפטו לתקופות מאסר של עד ארבע שנים וכן ראש ארגון הפשע שלום דומרני, לאחר שקוצרו 20 יום ממאסרו, בן שבעה חודשים וחצי. בשירות בתי הסוהר אמרו כי בשבוע הבא צפוי שחרור מנהלי נוסף. מנכ"ל "חפציבה" לשעבר בועז יונה והשוטר לשעבר שחר מזרחי שוחררו גם כן.

 

בראיון התלונן בניזרי על ההתבטאויות נגד חרדים שמושמעות בתקשורת. "כמעט כל אייטם שני שלכם - חרדים, חרדים.

אומרים 'פרזיטים', 'טפילים'. זה מושגים שנאמרו בשואה כנגד יהודים. אף אחד לא קם למחות כנגדם. 'כל הכסף הולך לדתיים. כל הכסף'. אלה מתים בעולה של תורה ואלה מתים בקרב. סוחרים בדם".

 

הוא המשיך: "אין כתבה בטלוויזיה - אני לא רואה טלוויזיה, אני שומע מאנשים - שלא קשורה לדתיים, והסתה והסתה והסתה. אתה אומר רגע, רגע, ליגה נגד השמצה, ליגה נגד אנטישמיות בעולם - על מה הם נלחמים שמה? כשלוקחים דימויים קיצוניים כנגד יהודים ואומרים אותם כשמסיתים כנגד יהודים. מה קורה במדינת ישראל בשנים האחרונות?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בניזרי, היום אחרי השחרור מכלא מעשיהו
צילום: נועם מושקוביץ
עם השר ישי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים