שתף קטע נבחר

ש"ס קידמה בכנסת, בניזרי ישוחרר מחר מהכלא

בעקבות החלטת ועדת הפנים של הכנסת להוריד את תקן הכליאה, החליטו בשב"ס לשחרר מחר 600 אסירים, בהם השר לשעבר שלמה בניזרי והשוטר שהרג גנב, שחר מזרחי

600 אסירים פליליים וביטחוניים, בהם השר לשעבר שלמה בניזרי והשוטר שחר מזרחי, ישוחררו מחר (יום ה') מהכלא כחלק מ"שחרור מינהלי". השחרור מתאפשר בעקבות החלטת ועדת הפנים של הכנסת להוריד את תקן מספר האסירים הכולל. בעקבות הורדת התקן, רשאי נציב השב"ס לשחרר אסירים שעומדים בתקנות שחרור מינהלי וקרובים לסיום ריצוי מאסרם.

 

עוד בערוץ החדשות:

הפיליפינית שהוחזקה כעבד: "חייתי כמו בגיהנום"

אישום: גנבו מבסיס צה"ל למעלה מ-3,000 פגזים

 

בראש ועדת הפנים של הכנסת עומד ח"כ אמנון כהן, ממפלגתו של בניזרי - ש"ס. הוועדה החליטה להוריד את תקן הכליאה מ-17,700 ל-16,873 אסירים. כמו כן, הוחלט כי מי שיקבל שחרור מינהלי הם רק אסירים שנידונו לעד ארבע שנים, או אסירים שנידונו ליותר מארבע שנים אך קיבלו ניכוי שליש. המהלך גרר ביקורת וטענות על כך שהוא פרסונלי ונועד להוביל לשחרור השר לשעבר.

 

בניזרי. קיבל עוד קיצור (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בניזרי. קיבל עוד קיצור(צילום: גיל יוחנן)

 

בחצי שנה האחרונה לא נקבע תקן כליאה חדש בשב"ס, מכיוון שבמסגרת עסקת שליט בחודש אוקטובר שוחררו 1,027 אסירים ביטחוניים והעומס בבתי הכלא הוקל. התקנות החדשות יפגעו בעיקר באסירים הביטחוניים, אשר לא מקבלים הפחתת שליש מעונשם, וכן באסירים פליליים שמוגדרים עבריינים כבדים, כגון חברי ארגוני הפשיעה, שבקשותיהם לשחרור מוקדם בדרך כלל נדחות.

 

מי שנפגע בין היתר מהתקנות החדשות הוא חגי עמיר, שלא יקבל שחרור מינהלי. אחיו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין אמור אמנם להשתחרר מהכלא בעוד כמה חודשים, אך הוא נידון ליותר מארבע שנות מאסר ולא קיבל ניכוי שליש.

 

בסוף ינואר החליטה ועדת השחרורים לנכות שליש ממאסרו של בניזרי,

שנידון לארבע שנות מאסר בגין שוחד, עקב התנהגות טובה ותרומה לאסירים באגף התורני. השחרור המוקדם היה אמור לצאת לפועל בסוף אפריל, אך כעת הוקדם בחודשיים נוספים.

 

גם מאסרו של השוטר שחר מזרחי, שנידון ל-30 חודשי מאסר לאחר שירה למוות בגנב רכב, קוצר לפני כשבועיים. שחרורו הוקדם מפברואר 2013 לאפריל 2012, וכעת הוא זכה לקיצור נוסף.

 

בשב"ס אומרים כי גם אם ועדת הפנים לא היתה קובעת תקן כליאה חדש, בימים הקרובים היה מתבצע שחרור מינהלי מכיוון שמצבת האסירים בשב"ס עומדת היום על 17,600, וכל הזמן נקלטים אסירים חדשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלמה בניזרי
צילום: יריב כץ
שחר מזרחי
צילום: עופר עמרם
מומלצים